Jump to content

Ewakuacja bloku w Końskich. W środku znaleziono materiały wybuchowe [ZDJĘCIA]


Recommended Posts

Około godziny 16.30 policjanci podjęli decyzję o ewakuacji bloku przy ul. Zamkowej w Końskich. W jednym z mieszkań znaleziono materiały wybuchowe

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22849558,ewakuacja-bloku-w-konskich-w-srodku-znaleziono-materialy-pirotechniczne.html#Czolka3Img


Nie mogę sobie teraz przypomnieć, który z Użyszkodników z Końskich nadawał...
Link to post
Share on other sites
Końskie: ewakuacja budynku. Proch i pociski moździeżowe w mieszkaniu

40-latek z Końskich urządził w mieszkaniu skład materiałów pirotechnicznych. Policja ewakuowała mieszkańców bloku. Zamknięto pobliską drogę krajową nr 42. Pociskami i nieznanymi substancjami chemicznymi mają zająć się saperzy.

Na trop 40-letniego pasjonata militariów i materiałów wybuchowych policja wpadła przypadkowo. Mężczyzna trafił do szpitala z poranioną dłonią. Lekarze stwierdzili, że rany są prawdopodobnie efektem przypadkowej eksplozji ładunku wybuchowego i zawiadomili policję.

- Zdecydowaliśmy się na przeszukanie mieszkania mężczyzny i pomieszczeń, które użytkował - opowiada WP oficer prasowy KPP w Końskich st. sierż. Piotr Przygodzki. - Funkcjonariusze znaleźli w nich proch, pociski - prawdopodobnie moździeżowe i różne substancje chemiczne - dodał.

http://wiadomosci.wp.pl/konskie-ewakuacja-budynku-proch-i-pociski-mozdziezowe-w-mieszkaniu-6205088109721729a


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:31 02-01-2018
Link to post
Share on other sites
Mężczyzna trafił do szpitala z poranioną dłonią. Lekarze stwierdzili, że rany są prawdopodobnie efektem przypadkowej eksplozji ładunku wybuchowego i zawiadomili policję."

Ciekawe czy do wszystkich po sylwestrze, którym nie wyszło odpalanie fajerwerków przyjeżdżała policja.
Link to post
Share on other sites
c.d
http:/
/tkn24.pl /co-wiemy-o-arsenale-odnalezionym-w-konskich-zdjecia/

Jak informuje oficer prasowy KPP Końskie :
,, Nie da sie opisać wszystkiego co znaleślizmy . To miedzyinnymi pięc pocisków przeciwlotniczych , trzy pociski artyleryjskie , sześć granatów , pięc zapalników oraz 559 szt amunicji róznego kalibru , zabespieczono także wybuchowe środki chemiczne ,,
Link to post
Share on other sites
Podsumowujemy akcję, o której w ostatnich godzinach było głośno w całej Polsce. Lokatorzy bloku przy ul. Zamkowej w Końskich wrócili już do swoich mieszkań. Wiemy, co dokładnie przetrzymywał w domu 41-letni mężczyzna. Lista znalezionych przedmiotów jest szokująca! …

W rękach 41 –letniego mężczyzny, który mieszkał w bloku przy ul. Zamkowej eksplodował ładunek wybuchowy. Ranny trafił do szpitala. O tym fakcie medycy poinformowali policję. Do akcji rozpoczynającej się ok. godziny 14, przystąpili koneccy policjanci, dwa zastępy strażaków z JRG Końskie oraz zastęp druhów OSP Końskie.

Z bloku ewakuowali 90 mieszkańców, którym władze miasta zorganizowały przytulisko w Szkole Podstawowej nr 2. Policjanci i saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przeszukiwali mieszkanie 41 –latka w bloku przy ul.Zamkowej i należącej do niego piwnicy. Podczas penetracji piwnicy i domu policjanci i saperzy znaleźli m.in.:5 pocisków przeciwlotniczych, kalibru 45 i 37 mm, 5 granatów obronnych i 5 zapalników do nich. Ponadto 28 stuk amunicji z II wojny i 559 sztuk amunicji karabinowej. Akcja trwała do godziny 23, a potem ekipy przeniosły się do garaży należących do domorosłego sapera. Tu znaleźli kolejne militaria, jak karabiny, pistolety. Około godziny 5, do mieszkań w bloku powrócili lokatorzy. A policjanci nadal prowadzili swoje działania.

41 –latek po opatrzeniu ran lewej dłoni przebywa w policyjnym areszcie. Podczas wstępnego przesłuchania stwierdził, co konsekwentnie podtrzymuje, że wszystkie niewypały, tudzież broń zgromadził podczas przeszukiwania lasów koneckich. Jest miłośnikiem militariów. Takie jest jego hobby –relacjonował nam sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

http://konecki24.pl/2018/01/03/znaleziono-m-in-pociski-przeciwlotnicze-granaty-559-sztuk-amunicji-karabinowej-mezczyznie-grozi-nawet-8-wiezienia/
Link to post
Share on other sites
Kurcze....

W sumie to ten wątek doskonale pasuje do tego, że poszukiwacze będę w bunkrach mieszkać, czy jak to tam było.

Ale należy docenić, że nie trafił na dołek za pośrednictwem Allezło- może, gdy wyjdzie, będzie dla niego jeszcze nadzieja.

Tak czy inaczej, choć 2018 dopiero się zaczął- kandydat do branżowej nagrody Darwina.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information