Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
Napisano
43 minuty temu, formoza58 napisał:

Z Allegro.

Widoczne godła dwóch eskadr MD Lot.

lot godlo mdl.JPG

Na pierwszym planie:

 łódź latająca LeO H-135B3 Nr. 3 (6-3) z II Eskadry Liniowej "Rugia"

za nią trzy  łodzie latające  Latham 43 HB.3 (nr. NN) z I Eskadry Liniowej "Wiking"

MDLot Puck - 1930 r.

Napisano

" Poznańskie PWS 10 z wczesnymi wariantami kruków. " (podpis pod zdjęciem -  tekst z załączonego linku)

Błędny podpis - ponieważ PWS - 10 nr. "9" ma stary wzór godła eskadry a Nr. "2", "3" to nowy wzór.

PWS-10 z 131.EM 3.PL a zdjęcie zrobiono w Warszawie 18.06.1932 r.

Trzy PWS 10.png

  • 4 weeks later...
Napisano

Raczej godło Oficerskiej Szkoły Obserwatorów Lotniczych w Toruniu. Dodatkowo obok niego " znak szczęśliwości". Zdjęcie powojenne, wykonane w  latach 1921- 1922.

Napisano

Tak jest.

Samolot LVG C.VI.

W niektórych publikacjach biała swastyka określona jest jako godło "Związku Obrońców Ojczyzny" (właściwa nazwa to "Federacja Polskich Związków Obrońców Ojczyzny") co wydaje się mylną informacja ponieważ związek powstał w 1927 r. a powyższe zdjęcie wykonano tak jak wspomniał Formoza w latach 19210-1922. Można tez spotkać informację, że swastyka była osobistym godłem chor.pil. Władysława Dittmera (na zdj. trzeci odprawej).

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie