Skocz do zawartości

Lotnictwo II RP- Godła eskadr w latach 1921- 1939.


Rekomendowane odpowiedzi

Ad. 13 eskadra 1 PL."
Nie jest to godło 13 eskadry 1.PL.
Godło widoczne zdjęciu (wg mnie jest to Lublin R-XIII) to biała litera C" z nierozpoznawalnymi czerwonymi literami w środku.
Białym C" oznaczano samoloty z Centrum Wyszkolenia Podoficerów Lotnictwa. Czerwone litery to:
WTL - Wyszkolenie Techniczne Lotnictwa
WPL - Wyszkolenie Podoficerów Lotnictwa.
Możliwe, że R-XIII ze zdjęcia był na wyposażeniu 13.ET (towarzysząca, łącznikowa) 1.PL i służył jako szkoleniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Lublin R XIII, ale na godle to nie odwrócone C" ,tylko godło 13 eskadry. Kadr jest powiększeniem ze słabego zdjęcia, toteż każdy ma swoje skojarzenie. Ja nie widzę tych liter, nawet okiem wyobraźni, natomiast wyrażnie biały obwód godła trzynastki" z widocznym na nim od lewej ciemnym odwłokiem świerszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedco Express, myślę, że mnie właściwie rozumiesz. Te ajgorsze" np. z dawnej prasy, nie zawsze są bezwartościowe, a wręcz powiedziawszy są jedyne, wskazując, że takie istniały. Zapewniam Ciebie, żeby było jasne, że naprawdę nie chodzi mi o ilość ;-)
Widzisz, co się tyczy identyfikacji przy słabych jakości zdjęć, to na przykładzie ostatniej związanej z godłem 13 ET 1 PL, przyznasz, że również dajemy radę ;-). Warunek? Nie daj się prowokować mądrym uwagom" forumowiczowi, któremu aktywność wzrasta przeważnie wtedy, kiedy trzeba coś zamieszać", szczególnie jeśli chodzi o mnie. Recepta?. Jak w Lotnictwie, traktować jak powietrze"...
Chyba, że Ciebie to bawi? Mnie bynajmniej nie :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Jak to kronika ? Filmowa :-)
Bre XIX z 12.EL 1.PL
Stopień szarości pola godła odpowiada czerwonemu polu szachownicy (biała gwiazda na czerwonym polu otok biały)
Takie same godło:
- tło niebieskie 22.EL 2.PL
- tło zielone 32.EL 3.PL
- tło białe gwiazda czerwona,otok czerwony 42.EL 4.PL
- tło białe gwiazda zielona, otok zielony 62.EL 6.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie