Sedco Express Napisano 27 Październik 2018 Napisano 27 Październik 2018 Płk.pil. Bolesław Orliński i PZL P.6 - 1931 r.
formoza58 Napisano 27 Październik 2018 Autor Napisano 27 Październik 2018 Kpr. Władysław Szczepaniak z 3 PL.
formoza58 Napisano 29 Październik 2018 Autor Napisano 29 Październik 2018 Mjr. pil. Makowski i plut. Wiman.
formoza58 Napisano 30 Październik 2018 Autor Napisano 30 Październik 2018 Lotnicy MDLotn, w końcu lat dwudziestych.
formoza58 Napisano 2 Listopad 2018 Autor Napisano 2 Listopad 2018 Do identyfikacji. Czy to nie Gruszka przypadkiem?
Sedco Express Napisano 2 Listopad 2018 Napisano 2 Listopad 2018 Ad. Do identyfikacji. Czy to nie Gruszka przypadkiem?"ppor.pil. Wacław Król
formoza58 Napisano 3 Listopad 2018 Autor Napisano 3 Listopad 2018 Chorobcia, aż mi głupio, myślałem o Królu, a wyskrobałem jak wyszło :-(
formoza58 Napisano 5 Listopad 2018 Autor Napisano 5 Listopad 2018 Bracia Adamowicze z Lotnikami 4 PL.
formoza58 Napisano 9 Listopad 2018 Autor Napisano 9 Listopad 2018 Por.Franciszek Żwirko i sierż. Gałecki.
formoza58 Napisano 14 Listopad 2018 Autor Napisano 14 Listopad 2018 Podporucznicy Lotnictwa w Belwederze, w 1938 roku.
W3SOKÓŁ Napisano 15 Listopad 2018 Napisano 15 Listopad 2018 Dotyczy zdjęcia zamieszczonego przez: formoza58 (38758 / 221) 2018-11-14 15:10:25Allegro. Oficer 3 PLKowalskich ci u nas dostatek ..." czyli:POR. PIL. KOWALSKI JAN (V) (09.05.1896 - 27.05.1932)Był oficerem 3 PL Poznań, między innymi dowódcą 34 Eskadry Lotniczej / Liniowej od marca 1926 do listopada 1928 roku. W 1930 roku przeniesiony do Centrum Wyszkolenia Podoficerów Lotnictwa w Bydgoszczy, gdzie do katastrofy pełnił obowiązki referenta Dyrektora Nauk C.W.P.L. Bydgoszcz. Zginął w katastrofie lotniczej w dniu 27.05.1932 roku (wraz z por. obs. Czesławem Kwinciśkim) podczas lotu służbowego z Bydgoszczy do Dęblina w rejonie m. Ruda koło Solca Kujawskiego (samolot dostał się w rejon burzy, próba lądowania zakończona tragicznie). Obydwaj lotnicy zostali pochowani w kwaterze wojskowej na cmentarzu w Poznaniu.pozdrawiamW3SOKÓŁ
formoza58 Napisano 19 Listopad 2018 Autor Napisano 19 Listopad 2018 Pod Pomnikiem Lotnika, w 1938 roku.
formoza58 Napisano 19 Listopad 2018 Autor Napisano 19 Listopad 2018 Lotnicy z bydgoskiej szkoły pilotów.
Koloman Napisano 23 Listopad 2018 Napisano 23 Listopad 2018 Kontynuacja fotografii F.Żwirki.Bydgoszcz. 1926. Szkoła Pilotów.Żwirko stoi na kole.
Koloman Napisano 25 Listopad 2018 Napisano 25 Listopad 2018 Kolejna fotografia por.pilota Franciszka Żwirki, 1.PL.Na mundurze ma odznakę Francuskiej Szkoły Pilotów i drugą, chyba też francuską.Kolega Sedco Express z pewnością ją zidentyfikuje
Sedco Express Napisano 25 Listopad 2018 Napisano 25 Listopad 2018 Bułgarska odznaka pilota.Żwirko posiadał jeszcze - czechosłowacką i łotewska odznakę pilota, czyli w sumie z polską - cztery.
Koloman Napisano 25 Listopad 2018 Napisano 25 Listopad 2018 A można prosić o zamieszczenie wizerunku tej bułgarskiej odznaki.Czy wiadomo, z jakiej okazji Żwirko ją dostał?
Sedco Express Napisano 25 Listopad 2018 Napisano 25 Listopad 2018 Chyba się pomyliłem. Nie jest to odznaka pilota bułgarskiego bo orzeł ma głowę zwróconą w prawo (na bułgarskiej w lewo).Wszystko wskazuje, że jest to odznaka pilota jugosłowiańskiego. Obie b.podobne - wieniec, korona, herb i taki sam orzeł.Co i jak i kiedy przyznana - ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się