Jump to content

Zabytkowe hale same się zawaliły?


Recommended Posts

Było?

W ostatniej chwili miastu udało się wstrzymać rozbiórkę zabytkowych hal w Ursusie. Mimo to, duża ich część zamieniła się w gruz. Deweloper twierdzi, że hal nie wyburzał, lecz same się rozpadły.
O nielegalnej rozbiórce w halach poinformował na swoim profilu Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków. O pracach rozbiórkowych dowiedział się w czwartek. Od razu pojechał na miejsce.

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,21463323,nielegalna-rozbiorka-zabytkowych-hal-deweloper-same-sie-zawalily.html#BoxLokKrajImg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
20 godzin temu, K.O.P. napisał:

chodzi mi o budynki w których za Niemców znajdowały się te trzy Werki A B C ale i inne pozostałości po PFA do 1945 roku : )

Większość już wyburzono niestety. Jak masz blisko do Skarżyska, to jedź pospacerować.

Link to comment
Share on other sites

"Hale same się zawaliły" - każdy biegły gdyby chciał to by obalił tą linie obrony. Kto wie jak wygląda katastrofa budowlana odróżni ją od planowanej rozbiórki, zwłaszcza rzeczoznawca budowlany. Tutaj widać rozbiórkę z użyciem dziobaka lub innej kruszarki, ponadto odzyskiwano złom podczas rozbiórki, przy zawaleniu mamy gruz i stal, a w Ursusie został sam gruz.

Edited by Sowa74
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

"C" chyba bez dostępu z zewnątrz.

Ano bez, są tam dalej czynne zakłady metalowe, a od strony strzelnicy świrują z różnymi wybuchowymi wynalazkami.Co do samej strzelnicy to nawieźli gruzu na wały, postawili prymitywne wiaty z sosny i niedzielni snajperzy pykają tam regularnie do papieru i różnego metalowego śmiecia w postaci części karoserii samochodowej, lodówek itp.W okolicy słynnej patelni kratery po miłośnikach odzysku metali, a i znalezienie nadpalonych kawałków kości w piachu nie jest wielkim problemem.

Tak więc poza "C" kiła i mogiła ? 

Link to comment
Share on other sites

Ekstra. Czekam na relację. Nie wiem czy jeszcze to stoi, bo byłem z 5-6 lat temu... Fajne były też powojenne hale (w tym rejonie) - w betonie podłóg wsypane setki i tysiące pocisków mosinowskich, kałachów i od pepesz. Tak, że patrz pod nogi ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information