Skocz do zawartości

Archiwum zastrzeżone IPN-odtajnione, znane nazwiska


Rekomendowane odpowiedzi

Przeniosłem...

Choć uważam, że taka dyskusja, to mocno śliska sprawa...
Bo poza merytorycznymi, sprawdzonymi lub i nie, wpisami w dokumentacji, za chwilę będziemy mieli festiwal kłótni i żali.
Powyższe dotyczy i naszej socjalistycznej Ojczyzny, i Forum.


PS Myślisz, że teraz obowiązującą linią obrony będzie wersja a'la Zelnik, czyli młody i głupi byłem"?
Zwłaszcza, że on z jednej strony przeprosił, ale z drugiej strony użył takiego słowa-klucza mogłem zaszkodzić". Czyli w sumie donosiłem, ale wała mi zrobicie...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:45 03-03-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj...

Właśnie robisz to, o czym pisałem...- myślisz, że to jakoś specjalnie inteligentne pisanie na byłego prezydenta per komoRuski?
Jeśli tak, to jakby niekoniecznie widzę sens dyskusji o teczkach IPN... choć rozumiem, w takim razie, obronę np Zelnika czy Przyłębskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam pisz co chcesz, jestem za tym aby wywiesić zdrajców i kolaborantów na afiszach. Za dużo wycierpieliśmy jako Naród aby ukrywać takie fakty.
Ja cały czas czekam na ekstradycję Michnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i się ubawiłem, bo mamy tu podział na dwa rodzaje kapusiów:

1. Jeżeli były kapuś stoi obecnie po stronie dobrej zmiany" - to jest to dobry kapuś", który w młodości coś podpisał, ale nikomu krzywdy nie zrobił, ba nawet pomagał innym.

2. Jeżeli były kapuś nie stoi obecnie po słusznej stronie - to jest to zły kapuś", którego należy rozliczyć, ukarać i wywiesić na afiszach.

Aby było ciekawiej, to wielu księży a nawet kilku hierarchów też było kapusiami. Do jakiej kategorii ich zaliczyć?
Bo w ich przypadku Kiszczak dotrzymał słowa danego Prymasowi i ich teczki kazał spalić w pierwszej kolejności...

ps
Osobiście za największych zdrajców i kolaborantów uważam tych, którzy po 89 roku za namową ambasady USA, wpuścili do Polski Sorosa i Sachsa z ich neoliberalnym planem zrobienia z naszego kraju kondominium, czyli rynku zbytu i półniewolniczej siły roboczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wycierpieliśmy jako Naród aby ukrywać takie fakty." Te , Zuki przybastuj trochę ;) Mania grandiosa się odezwała , że już się za Naród " podajesz? I to używając l. mnogiej :) Normalnie nowy król nam się objawił :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy dobrej zmianie" stoją nie tylko dobrzy kapusie" ale i ci do których kapowali. zuki, nazwisko Kryże, mówi ci coś? Ten młodszy, dla jasności. Pamiętasz, za czyich rządów siedział w ministerstwie sprawiedliwości i za co w 1980 wsadził min tego, o którym piszesz per komoRuski"?
Może w tych odtajnionych teczkach będzie coś o opozycyjności prokuratora Piotrowicza?
A może znajdą tam powód, dla którego dobrozmienny kabareciarz Pietrzak wyśpiewywał paszkwilowate pioseneczki w komunistycznej TV?
Której szafy by wam narodzie" nie otworzyć to jakiś śmierdzący czerwony trup wypada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś prezesów wymienić.Przecież wypadają każdego tygodnia co najmniej jeden, a nam pokazują gdzie się zgina dziób pingwina, lub mówią ie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem żałuję, że Kiszczak kazał spalić te wszystkie teczki - powinien je ujawnić! Minusem byłoby to, że PZPR pewnie by rządził do dzisiaj, bo nie miałby komu przekazać władzy w 89 roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ynku" zostały smętne resztki z dawnego archiwum SB.
Często są to tylko same okładki teczek, albo jakieś sygnatury akt dotyczące byłych kapusi, ale już bez ich zawartości.

To dlatego jak kogoś złapią za rękę" to robi z siebie i innych głupa takimi tekstami: za młodu coś prawdopodobnie podpisałem, ale nigdy nie donosiłem".

Całkowicie bezczelni twierdzą: igdy nic nie podpisywałem - to SB prowadziła >kreatywną księgowość< i zakładała lewe teczki, aby brać premie za fikcyjnych agentów". To ten typ kapusiów, co innych ma za idiotów...

ps
Każda władza ma swoich kapusiów i agentów. Nawet w dzisiejszych czasach, gdy środki techniczne pozwalają służbom [których się od czasów PRL-u namnożyło bez liku] śledzić każdego obywatela praktycznie na bieżąco, co zresztą czynią pod pretekstem walki z terroryzmem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie