Jump to content

Tygrysy w Armii Czerwonej


didi
 Share

Recommended Posts

Niemcy zawsze starali się niszczyć niemożliwe do odratowania wozy- nie niszczyli całych chyba że doszło do zapłonu magazynu amunicji, tylko zawsze te same krytyczne elementy, które uniemożliwiały przeciwnikowi zbudowania składaka. Oczywiście nie zawsze się to udawało, ale należy pamiętać o skali produkcji, co innego Tygrys, a co innego PzKpfw III lub IV.
Link to comment
Share on other sites

To że korzystali to wiem na pewno.Dotarłem do rosyjskojęzycznej publikacji dobyczne czołgi w Armii Czerwonej Na "tygrysach na Berlin" I z tego co wyczytałem z wielkim trudem to to że np. 48 armia 2 frontu białoruskiego zdobyła-otrzymała 1 tygrysa 25 sierpnia 1944. Może gdzieś pod Zambrowem lub w okolicach walk 507 batalionu udało im się go pozyskać. Zna ktoś straty owej jednostki. Ciekawe też jak długo go eksploatowali i gdzie skończył swój żywot? Poza ty ktoś coś może jeszcze doda?
Link to comment
Share on other sites

Woodhaven pozwoliłem sobie na skrótowe przetłumaczenie z ichniego" na nasz. Czyli 28 Gwardyjska Brygada Czołgów ze składu 38 Armii użytkowała łącznie 3 Tygrysy", 713 Pułk Artylerii Samochodowej (według naszej terminologii był to pułk artylerii samobieżnej) 1 Tygrysa". Co do pojazdów węgierskich to Samodzielny Batalion Czołgów Zdobycznych ze składu 18 Armii użytkował 32 pojazdy (być możliwe że jednym z nich była pojazd z foty z 2016-12-31 19:53:49).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information