Skocz do zawartości

Tygrysy w Armii Czerwonej


didi

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że temat się spodobał i żyje. Tylko mam wrażenie że się trochę rozmywa. Powodem założenia owego tematu było zdobycie jakiś informacji na temat używania przez Armie Czerwoną zdobycznych Tygrysów i nie chodzi mi o testy na dalekim zapleczu. Liczyłem że może ktoś ma info na temat frontowego użycia tych czołgów a dokładnie na linii natarcia 48 armii 2FB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po lewej stronie lufy (pomiędzy 9 a 11) widać otwory jak by było przestrzelone płyta jarzma. Przed czołgiem stoi żołnierz więc czołg z pewnością nie jest w ruchu.
Na tylnej prawej stronie widać również jakieś otwarte włazy (tylko jakie, tam nie ma włazów bo są kratownice wentylacji komory silnika).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...załogi Tygrysów miały po dwa ładunki Z-85. Jeden z nich umieszczano na zagłębieniu silnika w kształcie litery V, do którego można się było dostać przez ścianę ogniową, drugi w otwartym zamku.Zasadą było , żeby wszystkie czołgi, które mogą się dostać w ręce Rosjan miały zniszczone te same elementy.
22 sierpnia 1944 roku 3 kompania 507 batalionu czołgów ciężkich w rejonie wsi Nagórki-Jabłoń ( bród na strumieniu Jabłonka)przeprowadziła nieudany kontratak tracąc bezpowrotnie 6 Tygrysów.
( Militaria XX wieku nr. 2/2005)
Na fotce Tygrysy z 507 batalionu nad Jabłonką ( fotografia poprawiona przez rosyjskich propagandystów - napis tytuł artykułu) .
Pozdrawiam
Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ciągnik techniczny raczej nie. Typowy wóz zabezpieczenia technicznego Bergepanzer Tiger posiadał wieżę z dźwigiem oraz inne mniejsze klamoty. Bardziej prawdopodobne jest że wóz z powyższej fotografii został uszkodzony w walce (brak koła) i w takim stanie zdobyty przez ACz a wieża został zdjęta do wymiany czy też remontu. Brak też jarzma na km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie