Jump to content

Kaponiera


Woodhaven

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

ęKrótkie podsumowanie. Wcześniej miejsce zostało naruszone zanim weszliśmy my tam przez kogoś obcego - już po tym jak mieliśmy zgody na ten teren. Dochodzenie policyjne niestety nie ujawniło sprawców. Dlatego ta akcja atunkowa" odbyła się teraz a nie czekaliśmy do wiosny. Obszar 3x2 metry został naruszony i z dna stanowiska drobne stalowe odłamki w bardzo dużej ilości zostały zmieszane i wyrzucone w wierzchnie warstwy. Spowodowało to odczyt na Lorenz taki jak wcześniej udostępnione zostało. Pokazało duży obiekt o dużej masie. W rzeczywistości to Ok 300 kg różnych elementów. Ale są i elementy bardzo ciekawe oraz te co wcześniej uratowaliśmy. Pozwoli to na całkiem fajna ekspozycje. Jutro mycie i pakujemy to do MNZP. Mam nadzieje , ze na elementach z brązu znajdziemy nr seryjny moździerza. Zdjęcia umieścimy w tym tygodniu najciekawszych elementów. Dziękujemy wszystkim obecnym pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jutro porządkujemy teren - a wiosna działamy dalej - a będzie pracy sporo ę

Link to comment
Share on other sites

rs77 tu nie chodzi o jakąkolwiek zawiść tylko eksploratorzy czasami tak rozdmuchują akcję wydobycia że czasami dobrze dać po łapkach za bufonadę i słabe rozpoznanie. Znowu zamiast 75 % działa jak zapowiadano w prasie wyszło ledwie 300 kg farfocli a po konserwacji i odpadnięciu rdzy będzie z 150-200 KG, czyli z 8 ton jak ważyło 75% to 6 ton miało być a jest 200 KG to jaki procent ???? (2,5% z działa ). Tłumaczenie się eksploratorów że ktoś kopał to jaja bo w terenie jak ktoś był z łopatą to raczej takiego dołu nie wyrwał co oni koparą i raczej brak tu tłumaczenia że z dna ktoś im fanty wymieszał. Lorenz im pokazał 6 ton materiału ??!!. Proste jak w panterze - faceci kompletnie nie potrafią interpretować danych z Lorenza , albo chciejstwo przysłania zdrowy rozsądek i chcemy widzieć co chcemy. Jak w golden zugu jedni widzą tam wagony z armatami drudzy trochę torowiska.
Link to comment
Share on other sites

Tu zdjęcia z czerwca 2016 roku - i to co pozbieraliśmy rozwleczone po polu rzepaku i to co zostawili Ci co się nielegalnie wkopali w stanowisko. Kilka elementów poza zaliczamy na zdjęciach moździerza. W komplecie stanowi to całkiem fajny zbiór elementów - niestety przypuszczalnie najciekawsze i największe zostały wywiezione przez osoby postronne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information