Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie , mój błąd. Na tym zdjęciu przed przebudową, między działkiem, a obudową silnika malutko miejsca i pomyliły mi się proporcje.

A tutaj druga praca Werki... KU6 i 5  tym razem w szyku torowym.

ku6.JPG

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdjęcie z gitarzystą zrobiono w 1932, a kazamata to1930 lub 1931. Nie widzę ''KU 6'' na zdjęciach z Chorodyszcza w 1930.

 

Przed przebudową mógł mieć silnik bliżej dziobu, a po został przesunięty ku rufie z braku miejsca i dla wyważenia. ''Psia buda'' wygląda na dużą, albo silnik miał słuszne gabaryty, albo był w niej jeszcze jakiś schowek.

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to jest taka sprawa... Przed wielu laty zrobiłem dwie grafiki z KU 6. Nie z wyobraźni, tylko, jak Bozię, na podstawie zdjęcia/ zdjęć. I nie mogę do tej pory ustalić, z jakich. Miałem wtedy kontakt z kmdr Dyskantem, być może, ale on nie użył w swoich opracowaniach zdjęć KU6 i to od rufy .O ile KU 6 od dziobu robiłem spoko, to nawet bym nie wymyślił od rufy. A przecież  oba były od rufy.

Na jednym podczas niemieckiej przeprawy, po wykonaniu rysunku, dowiedziałem się, że KU 6 podszedł pod cel  odwrotnie, aby po akcji wyrwać jak najszybciej spod ognia

ku6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednich wieżach w " gdańskich" widuje się na zdjęciach "dwie lufy". Ale artyleria to powiem szczerze  , u mnie słabiuśko. Więc się nie będę wtrącał. 

Ja tak patrzę na te jednostki na wodach " pińskiego morza", lub przywarowanych w chaszczorach na nocleg podczas ćwiczeń, to się zastanawiam. Czy chłopaki zasiadali w czasie wolnym z wędkami? Czy zakladali sieci ?. Czy trafialy się takie np. królewskie jesiotry jak na Wisełce? Niekulawy dodatek na marynarski stół ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, formoza58 napisał:

W przednich wieżach w " gdańskich" widuje się na zdjęciach "dwie lufy".

105 mm były pojedyncze.

Tu zaś wieże rufowe po przezbrojeniu z haubic 100 mm na armaty 75 mm. Czy wieże rufowe same w sobie były te same dla 105, 100 i 75 mm ?

wawa32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie