Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, formoza58 napisał:

Chodzi o te rysunki techniczne, wyeksponowane w opracowaniu. M. Borowiaka?

No masz, zapomniałem o tym dziele.

Nie te rysunki, na fow były francuskie, raczej pierwowzory. W sumie nie wiadomo co wykonano w realu, życie czasem mija się z planami.

A wracając do wentylacji, jak wietrzono wieżę główną na ''krakowskich'' ? Dwie armaty w jednej wieży, do której miała się jeszcze chować wieża dowodzenia.

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Miałem na myśli zaczęcie drugiej ( a nie trzeciej) części tego wątku ? 

Znaczy podział na jednostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ptasznik napisał:

Znaczy podział na jednostki ?

Wszystko jest do uzgodnienia. Czy Flotylla Rzeczna MW 1920- 1930 część 2, czy np. ... Flotylla Rzeczna MW- Monitory " krakowskie". 

                                  ----------------------------------------------------

Ja wiem tylko, że ten most/ ty z " Warszawą" to nie Pińsk. Poznajduję mosty i porównam :-)  Obawiam się tylko, że to mogą być  z okresu, kiedy monitory były w rejonie wybrzeże- Modlin. Tam mostów jest trochę, a zdjęcie opublikowane w 1923 roku może  było wcześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że

8 godzin temu, formoza58 napisał:

np. ... Flotylla Rzeczna MW- Monitory " krakowskie". 

''gdańskie'', jednostki minowe - tu wszystko razem bo jest ich jak na lekarstwo. Statki uzbrojone osobno z nazwy. kutry wg typów -chyba że pojedyncze sztuki. Osobno niezidentyfikowane ?

 

8 godzin temu, formoza58 napisał:

Obawiam się tylko, że to mogą być  z okresu, kiedy monitory były w rejonie wybrzeże- Modlin. Tam mostów jest trochę, a zdjęcie opublikowane w 1923 roku może  było wcześniejsze.

Słusznie, jak nie raz bywało. Nie wziąłem pod uwagę, źle ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie