Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2020 o 15:19, ptasznik napisał:

To z jakiegoś filmu?

Bo to troszkę wygląda jak kadr z jakiegoś filmu, może o czymś nie wiemy, różne rzeczy "wypływają" po latach.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , po prostu z okazji 100- Lecia Flotylli Rzecznej pojawiają sie różne foldery, zaproszenia ect robione w  różnych formiach . W tym przypadku kilka starych zdjęć zrobiono ala zatrzymane w kadrze ... Tak, że nie tym razem, ale ja również jestem optymistą. Może po latach, za rok, za dzień, za chwilę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, formoza58 napisał:

Tak, że nie tym razem, ale ja również jestem optymistą. Może po latach, za rok, za dzień, za chwilę ? 

Ja też mam taką nadzieję, może gdzieś w "Stanach" lub "za Bugiem" odnajdzie się zaginiona "Gwiaździsta Eskadra"? choć to temat nie marynarski tylko powietrzny ale musiałem o tym napomknąć.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, oby za naszego życia " słowo stało się ciałem" i " Gwiaździsta Eskadra" sfrunie nam na ekrany ? ... Była kiedyś " Dyplomatyczna żona" z 1937 roku. W niemieckiej i naszej wersji. Nasza nie zachowała się, niemiecka tak. Tyle, że wersja dotyczyła nie tylko głosu, ale 100- towej różnorodnosci obsady aktorskiej. W naszej wystepowała moja kochana Helena Grossówna, która przerosła tanecznie i temperamentem nawet Lodę Halamę w " Manewrach miłosnych"  I w tym przypadku równiez jestem optymistą ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, choć mam przypuszczenie.

6 godzin temu, formoza58 napisał:

Fajnie, będzie już wtedy komplet zeszytów w temacie jednostek Flotylli.

W sumie to kutry są już opisane. Ciekaw jestem co nowego.

Nie twierdzę że się na tym znam, ale dotychczasowe opracowania na ich temat ?.

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Był tom 45 o " Nieuchwytnym" i KU- 30, oraz tom 177 o kutrach meldunkowych. Może jakiś o kutrach przeoczyłem?

Był także Tom 76 "Lekkie kutry uzbrojone Flotylli Pińskiej" autorstwa M. Borowiaka.

 

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie