Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie, właśnie co ? Jedyne z czym mi się to kojarzy to trałowce T 5-T 7 czyli późniejsze T 1-T 3, tylko kształt wieżyczki jakiś nie taki, chyba że to "rozciągnięta po wysokości"? fotografia, ogólnie rzecz biorąc to kadłuby jak na trałowce tego typu też jakieś takie zbyt wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że trałowce bez trałów kontaktowych. i jeszcze lądujący wodnosamolot rzecznej eskadry, dla miłośników lotnictwa ;-).

                    -----------------------------------------------------------------------------------------------

" Nieuchwytny" w niemieckich łapach, przed przeróbką.

mar nieuchwytny.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nic innego nie przychodzi do głowy jak T 1 - T 3, a wygląd ...  W sumie to obecne rysunki trałowców pancernych są kompilacją planu stoczniowego i domniemanego wyglądu wieży ''Ursus''.

Następny rozdział historii PMW do poprawki ?

Wodnosamolot to chyba Schreck FBA-17 HE 2.

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie przenieść od marynarzy flotylli, kryp ci u nas nigdy dostatek.

K10, do 1929 wymieniana w taborze portowym jako przewozowa, od 1930 do 1932 wśród jednostek dywizjonu sztabowego jako krypa artyleryjska. Druga to prawdopodobnie K 6, tak samo umiejscawiana w tych samych latach.

Jakie to działa ?

1675681531_marnakrypiek10.thumb.JPG.8070de3a1ad14eec192a7563f236992a.JPG

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która ? ''Broń strzelecka i sprzęt artyleryjski ...'' A. Konstankiewicza.

84 pp, czyli 30 DP i 30 pap. Z treści nie wynika by 30 pap miał mieć coś innego niż wz.14, ani kiedy zostały one wymienione na wz.14/19 (były w 1932). Coś mi jednak podpowiada, że to K 10 artyleryjska  z lat 1930 - 31 z własną haubicą, a nie 30 pap z Brześcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podniesieniem na nim polskiej bandery i po wydobyciu przez EPROM ? 

 

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

" Sosnkowski" w trakcie służby jako jednostka szkolna w Gdyni, podczas zajęć na zatoce.

mar sosnkowskigdynia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie