Skocz do zawartości

Orzeł Podhalańczyków, odnaleziony przez użytkownika forum - odkrywca.pl


Inventor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Sztandar to najwieksza świętość żołnierze czasami ginęli w jego obronie. Takie przypadki znane są i nikt ne powinien kisić tego typu życzy w domu powinno być to ogólnie dostępne. Chowanie sprzedaż własności moim zdaniem Państwa Polskiego na który przysięgli żołnierze jest profanacją. To nie jest jakieś zwykle wyposażenie tylko część sztandaru dla Polaków przedmiotu wręcz świętego dlatego nie rozumieniem niektórych osób i ich chamskich niepatryjotycznych komentarzy. Opamiętajcie się i pochamujcie te głupie teksty bo jeśli poziom niektórych osób co się tu wypowiadają jest taki jak ich wypowiedzi to żal dupe ścisk. Czasami zastanawiam się czy są dla niektórych osób jakieś granice moralności czy prywata wam mózgi zjadła jak tym w Targowicy pozdr:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dla Polaków przedmiotu wręcz świętego..."

Dlaczego wypowiadasz się za wszystkich? Dlaczego nie komentujesz roszczeniowej postawy instytucji, która to postawa doprowadza do tego, że znalazcy mając do wyboru święty spokój plus zysk i użeranie się z urzędnikami w kraju, w którym prawo nie jest jasne tylko do interpretowania" według widzi mi się osób decyzyjnych, wybierają to pierwsze? Idealizm to droga donikąd bo nigdy nie będzie idealnie a z Ciebie taki patriota ja z koziej pupy trąba skoro nie rozumiesz, że zachowania ludzi determinuje środowisko, w którym przyszło im egzystować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty jesteś jakiś nie teges skoro sztandar dla ciebie nie jest czymś więcej niż tylko przedmiotem za który można dostać pieniądze. Weź sie chłopie ogarnij. Normalna osoba przekazała by ten przedmiot sama odpowiedniej instytucji a myślę że i nagroda od ministra kultury pewnie też by wpadła. Ale dla niektórych ważniejsze niż dobree uczciwe życie jest rywata. Nie dziwią mnie takie wypowiedzi jak twoja bo widzę jak społeczeństwo głupieje a kultura i normy przyzwoitości coraz niżej schodzą. I nie wypisuj mi tu tych bzdur a zapytajmy rodziny tych osób co służyli w tej jednostce ciekawe co ci powiedzą górale;) A władze mamy taka jaką naród wybrał więc nie narzekaj jak się nie podoba to jedź w świat ją wolę zostać i uczciwie pracować a politycy to widać jaki tam teraz bajzel więc co się dziwisz. Jak by tak jak ty myśleli Wielkopolskie to dzisiaj Poznań należał by do Niemiec a Powstanie Wielkopolskie by nie wybuchło bo po co jak nam jest tu dobrze jednym słowem zenada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manierka (1212 / 70) 2016-04-10 14:42:02

Zanim sobie całkiem do oczu skoczycie...

Jak by tak jak ty myśleli Wielkopolskie to dzisiaj Poznań należał by do Niemiec"

Jakiś czas temu wpadliśmy ze znajomymi na pomysł, żeby wypowiedzieć Niemcom wojnę... I chcielibyśmy szybko ją przegrać.

A jak na zDolny Śląsk wrócą, to by zbudowali wszystko czego przed 45 nie zdążyli. I wtedy, np po 10 latach, byśmy chcieli ich nazad wysłać za Odrę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar proszę cię;) nie chodzi o stan psychiczny nic nie mam do tego i nikogo obrazie nie chce ale. Dla mojej osoby i moich znajomych sztandar wojska polskiego czy jego części są życzą świętą. Kto dobrze się wizyta w historię naszego kraju to raczej z tym problemów nie ma. Problem jest taki że nie jest to jakiś zwykły mundur czy część wyposażenia tylko wiadomo co. W mojej rodzinie wiele osób walczyło w 39r w obronie kraju jak i wcześniej na różnych frontach 1 wojny w powstaniach itp.Część z nich przypłaciło to życiem na polu walki czy u Sowietów wiadomo jak. Dla żołnierza sztandar to świętość i tyle przyznanie takiego danej jednostce to wielka uroczystość sztandar nie może wpaść w niepowołane ręce aby go nie sprofanować nie wspomnę że jest symbolem. Należy do państwa nie jest to własność prywatna nawet jeżeli został ukryty czy w inny sposób zaginął to znalazła ma moralny obowiąz ek zwrócić go prawowitym właścicielowi. Tym bardziej że podhalańczycy do dziś kultwują tradycję i nawet jeśli mają już inny nowy sztandar to ten powinien trafić do nich z powrotem lub do odpowiedniego muzeum gdzie mogą go wszyscy zobaczyć. To tyle w temacie nie miałem zamiaru nikogo obrażać liczę na zwykłą ludzką przyzwoitość i tyle. Wiem że dla niektórych to super fant i pewnie wisiał by na ścianie w godnym miejscu nie o to chodzi w tym przypadku pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że sytuacja się wyjaśni orzeł wróci gdzie jego miejsce a znalazca zostanie uhonorowany nagroda najlepiej oczywiście pieniężną a nie wizyta o 5 nad ranem. Na pewno nie jest w tym przypadku na miejscu kupowanie itp bo po prostu nie wypada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste - zaoferować sprzedaż zainteresowanej jednostce muzealnej. Nie ma nic za darmo o się należy państwu". Cena 50,000 zł wydaje się rozsądna. Na uroczystość przekazania zaprosić rodziców jakiegoś chorego dziecka, otrzymaną ze sprzedaży zabytku kwotę przekazać na jego leczenie. Państwu nie ubędzie, dziecku przybędzie, znalazcy ani nie ubędzie ani nie przybędzie. Najbardziej szlachetne wyjście.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać można wszystko, no prawie wszystko... paru rzeczy Regulamin czy netykieta zabrania :-)

Proponuję, jednak, zwrócić uwagę, że:

- na razie nikt nie widział niczego więcej niż zdjęcia;
- ciekawe jest, w jaki sposób prawo własności (?) przeszło na podmiot liryczny
- znaczenie mają również przepisy i niemieckiej ustawy i naszej socjalistycznej, opisujące zasady przewożenia przez granicę.



PS To nie rzeczy, czy się zgadzam czy nie, ale naciągasz gumę... Prowokując kłopoty dla wszystkich, takim tokiem rozumowania...

manierka (1216 / 70) 2016-04-10 16:50:48

Należy do państwa nie jest to własność prywatna nawet jeżeli został ukryty czy w inny sposób zaginął to znalazła ma moralny obowiązek zwrócić go prawowitym właścicielowi."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manierka , a wiesz Ty może że od lat 70-tych ubiegłego wieku w rekach prywatnych kolekcjonerów znajduje się kilka (może i więcej)Orłów sztandarowych? Wiesz może że na Jasnej Górze znajduje się Sztandar(nie pamiętam którego pułku). Że w Muzeum Sikorskiego w Londynie znajduje się masa Sztandarów? Że np słynny Sztandar spod Wólki Węglowej został nielegalnie wywieziony z Polski i tam się znajduje?
I co teraz? Komu zabierzesz świętosci? Czy może je zostawisz.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek- myślisz podobnie, jak ja, żeby wszystkie na Jasną Górę?

Ja, akurat, miałem na myśli prywatne kolekcje" i kolekcje istniejące na terenie naszej socjalistycznej Ojczyzny. Są takie, których nie powstydziły by się warsiawskie muzea- wniosek z orła, że łupimy wszystkich, ale tak żeby z własnej ieprzymuszonej" woli?

Fiu fiu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej myślałem żeby do Lichenia. Albo wybudować Muzeum w Toruniu i tam gromadzić" najcenniejsze eksponaty. I wcale nie trzeba łupić. O 6-tej wjazd , na bank znajdzie się jedna nie zbita łuska i , zgodnie z Polskim Prawem , przepadek mienia przestępcy na rzecz skarbu Państwa.
To mówiłem ja , Jarząbek trener II klasy. Wczoraj nie mówiłem ale mam zwolnienie , mogę pokazać.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piane już wcześniej inni zrobili ją tylko stoję po jednej że stron. Uważam że sztandary czy orły powinny być dostępne dla ludzi. Akurat na Jasnej Góże od wieków składa się takie przedmioty chociażby dary Sobieskiego z pod Wiednia itp. więc nie widzę w tym nic złego. Jak coś jest w prywatnych kolekcjach to przeważnie dostępu nie ma lub jest bardzo ograniczony. Co do prawa Niemiec masz rację trzeba uzyskać odpowiednie zgody no i wyjaśnić co jak i kiedy. Sama osoba odpowiada za to co pokazuje na forum więc sprawa jasna. Generalnie dobrze żeby nie wszystko było w jednym miejscu bo w razie jakiejś katastrofy nie wszystko przepadnie. Może już skończmy ten temat bo to do niczego nie prowadzi każdy ma swój punkt widzenia i tyle. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @manierka, patriotyzm to były wtedy jakbyś ze swoimi kolegami patriotami zrobił zrzutkę i zaproponował znalazcy jakąkolwiek gratyfikację w ramach podziękowania za to, że nie wyrzucił tego albo nie oddał Hansowi. Nie mieszaj rządu jaki by nie był z interpretowalnym" prawem, to nie oni piszą to prawo oni tylko przyklepują to co podsuną im prawnicy, a rządy mamy takie jakie mamy dzięki między innymi temu, że rządzą nami ludzie Twojego pokroju uważający, że ich jest racja, święta racja i tylko racja. Zanim więc napiszesz komuś aby się ogarnął to proponuję Tobie abyś najpierw zaczął od siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie