Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 5


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne zawiadomienie o zasypanych tunelach w Wałbrzychu. Tym razem doniesienie do urzędu miejskiego za pośrednictwem kancelarii prawnej złożyła obywatelka Niemiec.
Prawnicy, którzy złożyli dokumenty w magistracie, reprezentują interesy Christel Focken, obywatelki Niemiec. Zgłoszenie dotyczy trzech tuneli, które są zasypane w Wałbrzychu, na terenie dzielnic Szczawienko. Niewykluczone, że może chodzić o tunel, w którym został ukryty „złoty” pociąg. W piśmie obywatelki Niemiec, które trafiło do wałbrzyskiego magistratu, zastrzegła ona również prawo do 10 proc. znaleźnego. Na razie władze Wałbrzycha nie podjęły decyzji, czy o zgłoszeniu dotyczącym znaleziska informować wojewodę i ministerstwa skarbu, kultury i dziedzictwa narodowego oraz obrony narodowej.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8101722,niemka-chce-znaleznego-za-zloty-pociag,id,t.html


Coś mi się wydaje, że budżet naszej socjalistycznej Ojczyzny nie udźwignie kosztów i 10 % znaleźnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wyglada na to, że odbywa się wyścig" o miejscówki z tunelami!
Być może obywatelka Niemiec zrobiła wyprzedzający ruch względem XYZ, którzy o 14tej organizyją konferencję.
Ciekawe czy zgłoszenia Niemki będą będą tożsame z ewentualnymi nowymi odkryciami XYZ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luck36

Ja sobie wypraszam, BYŁEM PIERWSZY, miejscówka w Książu i Czocha jest już zaklepana. Zamek Królewski odpuściłem" to nędzna imitacja oryginału i chłopaki z K.C. jedynie pustą flaszkę tam mogli schować.
Już wczoraj złożyłem na forum zawiadomienie.
A że szeroko"? a kto zabroni ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, to jakaś paranoja, by przyjmować zgłoszenia, które są tak ogólnikowe. Żeby na zgłoszeniu pisać, że być może tu, a może tam, znajdować się coś, albo ktoś, tu może być początek, albo koniec tunelu, który może przechodzić w prawo, być może w lewo któż to wie, jednak 10% się należy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bee troszke niepoprawnym optymistą i licze że ten wysyp znalezisk w dużej części okaże się prawdą. Argumentuje swoje nadzieje tym, że zaczęły sie one pojawiać w momencie zmiany przepisów dotyczących tego typu znalezisk włacznie z 10% znaleźnego. Jestem w stanie zrozumieć kogoś kto poświęcił duzo czasu, sił i pieniędzy na pasję poszukiwawczą która w konsekwencji przyniosła rezultaty w postaci znaleziska i w sytuacji kiedy prawo nie przewiduje dla znalazcy żadnej gratyfikacji to jaki jest sens dawać to komuś podane na talerzu? Po zmianie prawa i możliwości otrzymania 10% znaleźnego sytuacja zmienia się o 180 stopni. Liczę więc że tym kierowali się zgłaszający znaleziska które były odkryte juz kilka lat temu, a teraz po prostu zgłoszone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki pociąg pancerny na pewno istnieje. Jest zasypany osiem metrów pod ziemią - powiedział na zwołanej dziś konferencji prasowej jeden z odkrywców zabytku, Piotr Koper. Oszacował, że koszt wydobycia zakopanego rzekomo w Wałbrzychu pociągu, to 1,5 - 2 mln zł. Odkrywcy chcą wydobyć pociąg sami. - Mamy sponsora, który jest gotowy ponieść te koszty - powiedział Koper. Twierdzi, że prace trwałyby około miesiąca.
Koper przedstawił też dziennikarzom georadarowe zdjęcie złotego pociągu", które już przed kilkunastoma dniami publikowaliśmy na GazetaWroclawska.pl. Zapewnił, że nie jest to fotomontaż, choć eksperci wciąż mają wątpliwości czy grafika prezentowana przez odkrywców to autentyczny wydruk z georadaru. - To nie jest fotomontaż. Mamy takich zdjęć kilkanaście - dodał Koper.
http://www.polskatimes.pl/artykul/8107693,wydobycie-zlotego-pociagu-moze-kosztowac-2-mln-zl,id,t.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/23202-policja-sprawdza-czy-poszukiwania-zabytkow-byly-legalne

Do pierdla ich wsadzic na dozywocie ! A co tam, same problemy Ci panowie tylko stwarzaja. Nie dosc ze znalezli sklad to jeszcze domagaja sie 10% znaleznego, i jeszcze trzeba przez nich te wszystkie papierzyska wypelniac ! I jeszcze wywalic 2mln zl na odkopanie tego rzelastwa. Skoko lezalo 70 lat to przeciez moze polezec jeszcze kolejne 70. A przeciez po 16 chce sie do domu po pracy wracac a nie tyle formalnosci i zamieszania ze skladem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos widzial ten film to nie powienien miec watpliwosci. Rzeczywiscie jest to pociag pancerny z dzialami Plot miedzy innymi. Nie wyglada to na falszerstwo:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18848849,zloty-pociag-koper-prowadzilismy-badania-trzy-lata-radca.html#MT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vojtaz2, nie jestem specjalista od dzial pl. Ale twierdze ze ten wydruk przedstawiony przez Pana Kopera nie pokazuke naturalnej formacji skalnej :-) chociazby nie wiem jak sie starali i jakiego oprogramowania uzywali to nie byliby w stanie az tak zafalszowac obrazu. A ten pokazuje jakis sprzet pancerny. No nie widze powodu dla ktorego mieli az tak robic z siebie debili i posmiewisko przed calym swiatem. Dla mnie sa wiarygodni i maja wiarygodne info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kaspian2012. Dla znalazców ten pociąg to być albo nie być. Jeżeli pod ziemią nic nie będzie bo fotki są fotomontażem Pan Koper będzie przykładem największej w dziejach kompromitacji. Tak jednak nie będzie i jeszcze przed Bożym Narodzeniem będziemy komentować zawartość poszczególnych wagonów :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie