Skocz do zawartości
  • 0

toporek


HASAG40

Pytanie

witam zalega u mnie dosyć długo ten toporek i zastanawiam się czy zanieść to do muzeum czy się ośmieszę tylko:-)moim zdaniem wygląda na bojowy sredniowieczny ale chciałbym się upewnić oraz wydatować w miarę jeżeli to możliwe?toporek jest sygnowany jakimś znakiem gmerkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

witam zalega u mnie dosyć długo ten toporek i zastanawiam się czy zanieść to do muzeum czy się ośmieszę tylko:-)moim zdaniem wygląda na bojowy sredniowieczny ale chciałbym się upewnić oraz wydatować w miarę jeżeli to możliwe?toporek jest sygnowany jakimś znakiem gmerkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodan (951 / 50) 2015-01-03 11:51:59

weź się ogarnij chłopie i nie zaczynaj awantur. Widzę, że Hasag40 specjalizuje się w militarce drugowojennej. Zresztą sam zidentyfikował sam topór co do rodzaju. To, że chce wiedzieć coś więcej raczej większości osób nie dziwi. Ja nie spotkałem dokładnie takiej puncy, ale możliwe, że ktoś potrafi ją określić dokładnie i w ten sposób dojść do pochodzenia i dokładnego datowania topora.
A to, że Kriczer cytował / parafrazował klasyków jak np. Tyfus, to chyba nie grzech. W zdecydowanej większości wątków wprowadza wartościowe treści, w przeciwieństwie do niektórych forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na bank bojowy średniowiecze co do datowania to nie pomogę tak w temacie nie jestem widać ładnie znak wytwórcy do muzeum jak najbardziej zanieś tylko powiedz coś w stylu że z psem na spacerze znalazłeś:)żeby się nie wypytywali zapytaj czy jak przekażesz czy zostanie poddany konserwacji i czy zostaniesz wpisany jako darczyńca-znalazca żeby zostało coś po tym jakaś historia pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki także z toporem jest ok. wart umieszczenia w muzeum będę sie kontaktował z moim najblizszym czyli Muzeum Wisły zalega u mnie a szkoda żeby się te przedmioty zmarnowały tutaj na focie kolejne nawet nie pamiętam w jaki sposób trafiły do mnie?:-)sygnecik duży z brązu oraz taki ślimaczek z brązowego drutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topór wg mnie najbardziej zbliżony do typu X wg M. Głoska najpewniej z XV w sądząc po całokształcie budowy i sygnaturze. Mógł być bronią zaczepną aczkolwiek na 100 % tego nie bedzie wiadomo albo ciesielsko - bednarski. Szkoda ze nie dałes rzutu z góry przekroju osady tulei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem laikiem.Ale ty? Nastukałeś ponad trzy tysiące postów. I indentyfikujesz tak oczywiste sprawy.To jakaś prowokacja z twojej strony? Bo ja już nic nie rozumiem.
Oczywiste jest,że to co wrzuciłeś w eter internetu,jest muzealną ciekawostką.No chyba,że już podrabia się takie rzeczy? Ale chyba nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to dla ciebie rodan oczywiste laickie sprawy to proszę oświeć mnie wydatuj sprawdz puncę kto wykonał oraz opisz dokładnie ten toporek oraz resztę rzeczy które pokazałem proszę bardzo masz pole do popisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem,że to laickie sprawy.Napisałem,że jestem laikiem.A to różnica.Nie dbam o to ile mam postów,wyświetleń etc.Mam nadzieje,że rozumiesz czym jest skrót etc?
Spinasz się? Po co? toporek? Chyba Topór? Dobrze wiesz co indentyfikujesz,albo jesteś....... Z innej planety na gościnnych występach.Młokosem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodan zadałem ci proste i oczywiste dla ciebie pytanie proszę wydatować,ustalić co oznacza punca oraz opisz resztę przedmiotów. Mocnych w gębie tutaj nie brakuje więc proszę bardzo popisz się swoją wiedzą w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodan ty nie jesteś laikiem, ty jesteś trollem i udowodniłeś to ponad 900x tylko dlaczego forum o tematyce historycznej...

http://www.antiquesnavigator.com/d-985714/medieval-battle-axe-head--12th-century-722.html
http://www.antiquesnavigator.com/price-guide/Viking-Antiquities_hq/44/SoldPrice.html
stronki nie mam czasu zabardzo przeglądnąć dokładniej, może coś znajdziesz więcej
Tutaj obuch jest bardzo podobnie wykonany jak w toporach XV wiecznych, (specyfikacja Głoska) i podejrzewam, że głownia jest jednakowej grubości po sam obuch ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie