Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam drugą część wywiadu z prof. Bronisławem Łagowskim. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że fanatycznych zwolenników wojny Polski z Rosją w imię interesów USA i Niemiec na Ukrainie to nie przekona, ale pozostałym może da coś do myślenia? Tyle tylko, że my uwielbiamy być Chrystusem Narodów", a później w płacz, że nikt tego nie docenia, a wręcz przeciwnie - wszyscy mają nas za głupoli...

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-bronislaw-lagowski-zajecie-krymu-zostalo-zrobione-na-wzor-polski/l2skn

Lipek, cytujesz tu informację o anim gazie z Norwegii dla Ukrainy" z jakiegoś tamtejszego portalu, ale czy to prawda? Bo w Kijowie mamy obecnie prawdę" niejakiego Łysenki, przy którym Goebbels to był zwykły amator...
Przypomnę tylko, że gdy Polska starała się o gaz z Norwegii, to zapodali nam ceny zaporowe. Podobnie zresztą jest z ceną gazu LNG jaki zakontraktowaliśmy od Arabów. A tu taki prezent dla Ukrainy od Norwegów??? No może z powodów politycznych, tyle tylko, że w tym miejscu rodzi się pytanie - kto za ten norweski gaz zapłaci? Bo Ukraina po puczu jest bankrutem.
A tak przy okazji jestem ciekawy, czym nam Ukraina płaci za nasze rewersowe dostawy gazu dla nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 352
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Rosyjski nadzór bezpieczeństwa żywności zatwierdził możliwość importowania krokodylego mięsa z Filipin. Ma ono zastąpić wołowinę i wieprzowinę, których import z Zachodu został zakazany na mocy sankcji Moskwy.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16786340,Zamiast_wieprzowiny_beda_jesc____krokodyle__Skutki.html#ixzz3Fqk2ktRm


:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/rosjanin-z-bronia-palna-zatrzymany-w-pociagu/ksl3j

może nie w temacie, ale taka sytuacja ;) ciekaw jestem, czy jakby zatrzymali UPAińca to też by tak grzmieli, pewnie by napisali iedny Ukrainiec chciał przemycić broń by walczyć o swój kraj" tak, szczególnie Ci w czarnych beemkach i merolach ;) swoją drogą, złapali jakiegoś kuriera i wielkie halo

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas napisał: Rosyjski nadzór bezpieczeństwa żywności zatwierdził możliwość importowania krokodylego mięsa z Filipin. Ma ono zastąpić wołowinę i wieprzowinę, których import z Zachodu został zakazany na mocy sankcji Moskwy."

Równie dobrze mogłeś napisać - Z powodu drastycznego spadku podaży wołowiny i horrendalnych cen, w Polsce obecnie powszechnie jada się ośmiorniczki z grilla". Tyle tylko, że kto jada to jada - nie każdy jest ministrem, albo modem na Odkrywcy...

W tym miejscu moja uwaga dla młodych, którzy nie pamiętają tamtych czasów - otóż spożycie wołowiny nawet w stanie wojennym [tej wystanej w kolejce i na kartki] było dużo wyższe niż obecnie. A jak się do tego doda to, że tamta wołowina to było 100% wołowiny w wołowinie, a obecnie to góra 50%, bo reszta to solanka, wypełniacze i chemia, no to resztę sobie dopiszcie.

I jeszcze jedna uwaga - Ty Woytas nie martw się o Rosję, bo to duży kraj z olbrzymimi bogactwami naturalnymi, a do tego posiadający chyba drugie na świecie [po Chińczykach] rezerwy walutowe. Jakoś sobie poradzą, gorzej z nami bo te sankcje, o które żeśmy sami najwięcej gardłowali, właśnie najbardziej w nas uderzają. I nie chodzi tu o te przysłowiowe jabłka, ale o to, że spada nasza produkcja przemysłowa i eksport - ten ostatni najbardziej zresztą do Niemiec. Bo Niemcy też mają kryzys związany z sankcjami, a w takiej sytuacji zawsze dbają o swoją gospodarkę i w związku z tym w pierwszej kolejności ograniczają import z kolonii. Ale najbardziej mają przechlapane" nasze firmy transportowe, których setki istniało tylko dzięki przewozom towarów do Rosji, a teraz plajta...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-wprowadza-nowe-ograniczenia-na-polske-reakcja-przewoznikow/5z14b

Aby jednak nie popadać w nadmierny pesymizm, to na koniec jedna dobra informacja - nasza zwycięska armia się zbroi!!!

http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/dozbrojeni-w-limuzyny

Teraz przynajmniej wiem na co idą nasze - podatników pieniądze i jakimi limuzynami będą w razie W" nawiewać szosą na Zaleszczyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo limuzyn dla wojska, to jeszcze nic, niektórzy dowódcy jednostek jeżdżą wypasionymi Land Roverami, co kosztuje trochę więcej niż takie audi, ech prywata, prywata rujnuje i zniszczy ten kraj, jak przed rozbiorami. Jakby taki jeden z drugim SuperB-em nie mogli jeździć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, a jaki jest kurs rubla do dolara?:) I ile kapitału wyfrunęło z Rosji w ostatnim czasie? I dlaczego sklepy w rejonie nadgranicznym są pełne Rosjan? Do tego stopnia, że dochodzi wręcz do przemytu mięsa?


P.S. Mógłbyś przytoczyć dane nt. tego spożycia wołowiny w stanie wojennym i obecnie? Zaciekawiłeś mnie... Ułatwię Ci - Polska ma jedne z najniższych wskaźników spożycia wołowiny w Europie, a i generalnie spożycie mięsa spada. Jeżeli chcesz nam natomiast wmówić, że za komuny" ludzie spożywali więcej mięsa niż obecnie, to nie mam pytań. W jednym masz rację - dziś w dużej mierze to wyroby mięsnopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir napisał: Balans, Ty tu zaraz zaczniesz cyrylicą wypisywać wiernopoddańcze peany na cześć Putina i jego polityki."

Widzisz Mimir, ja nie mam mentalności sługusa i jestem ostatnim, który by jakieś peany wypisywał pod czyimkolwiek adresem. Niestety nasze elity polityczne i to już od kilku wieków [sic!] mają mentalność sługusów obcych Dworów i Watykanu. Dobitnym na to dowodem była prywatna wypowiedź ministra Sikorskiego o tym, że my robimy laskę Obamie [USA] i ponosimy z tego powodu jedynie same straty.

To czego nam obecnie najbardziej brakuje, to przywódcy na miarę węgierskiego Orbana. Przywódcy, który by zadbał o interes własnego kraju i obywateli, a nie o interesy obcych dworów, międzynarodowego kapitału i banderowców z Prawego Sektora. Niestety nikogo takiego obecnie nie mamy i jeszcze zapewne bardzo długo nie będziemy mieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek:

Ad.1 - Ty się nie martw o Rosję, oni sobie dadzą radę, nawet jak na jakiś czas przyjdzie im zacisnąć pasa. Tym bardziej zniosą wiele, że dobry car Putin przywrócił im poczucie dumy narodowej.
Ty się raczej martw o Polskę i Polaków, bo sankcje bardzo mocno w nas uderzają - wielu firmom grozi plajta, a pracownikom bezrobocie! Tym bardziej się martw, że nasze elity polityczne chcą nas ponownie sprowadzić do roli chłopa pańszczyźnianego - likwidacja praw pracowniczych, śmieciowe umowy, przedłużenie wieku emerytalnego, a nawet ostatnio kombinowanie" z likwidacją wolnych sobót...

Ad.2 - Krótka piłka - za komuny produkcja wołowiny [1980 rok] to 700tyś ton rocznie + w niektórych latach [np. w 1981 roku] dodatkowy import. Obecnie to 390tyś ton rocznie i 75% eksport. Spożycie wołowiny spadło w ciągu ostatnich 20-tu lat z 17kg rocznie na osobę do 3kg [według innych źródeł z 16kg do 1,8kg], czyli do poziomu z końca lat 50-tych [sic!].

O tym, że ten ersatz jaki robi obecnie za mięso", a zwłaszcza za wędliny", nijak się ma do tego z czasów PRL-u, to akurat jesteśmy zgodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Ukrainie obchodzony jest Dzień Kozactwa. Z tej okazji ugrupowanie Swoboda zorganizowało tzw. marsz UPA. Demonstranci przeszli pod parlament w Kijowie, gdzie doszło do zamieszek. Użyto granatów dymnych, a sam budynek Rady Najwyższej ostrzelano ze strzelby.

Kilka tysięcy uczestników marszu UPA przeszło z placu Europejskiego pod budynek Rady Najwyższej - ukraińskiego parlamentu. Żądali od deputowanych uchwalenia ustawy o statusie ojowników o wolność Ukrainy" dla żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) - podają Ukraińska Prawda" i Hromadske.tv.


Kontrowersyjny projekt ustawy

Marsz został zorganizowany przez nacjonalistyczną partię Swoboda. Datę wybrano nieprzypadkowo. Dziś na Ukrainie obchodzony jest Dzień Ukraińskiego Kozactwa. Święto ustanowiono w 1999 r. w uznaniu historycznego znaczenia i zasług kozaków ukraińskich dla procesów tworzenia się państwa oraz istotnego wkładu we współczesne procesy państwotwórcze".

Także dzisiaj Rada Najwyższa miała głosować nad projektem ustawy, który dawałaby żołnierzom UPA status bojowników za wolność ojczyzny. Dyskusja na temat działalności UPA trwa na Ukrainie od wielu lat.

Poroszenko: Wykazali się heroizmem

We wrześniu sprawę poruszył prezydent Petro Poroszenko. - Należy rozważyć przyznanie statusu kombatanta weteranom OUN-UPA - oświadczył wtedy. Jego słowa cytuje serwis Wmeritum.pl.

Poroszenko dodał, że w walce żołnierzy OUN-UPA widzi przykład heroizmu". Dziś siedmiokrotnie próbowano wprowadzić projekt odpowiedniej ustawy do porządku obrad Rady Najwyższej, ale spotkało się to ze sprzeciwem części parlamentarzystów.

Bili łańcuchami i pałkami"

Kiedy pod parlament dotarli uczestnicy marszu UPA, zrobiło się niespokojnie. Budynek Rady otaczali milicjanci. Według Hromadkse.tv prowokatorzy bili ich łańcuchami i pałkami" i obrzucili granatami dymnymi, a budynek został ostrzelany. Ochrona gmachu zwróciła się do dziennikarzy z prośbą o to, by odeszli od okien i zaciągnęli w nich zasłony" - podaje agencja UKR Inform.

Tymczasem na sali obrad przewodniczący Rady Ołeksandr Turczynow apelował o spokój, zarówno do demonstrantów, jak i do deputowanych, którzy zaczęli opuszczać salę.

Biuro Antykorupcyjne i nowy minister

W końcu Turczynow zadecydował o zamknięciu obrad. Powiedział, że skonsultuje się z przedstawicielami klubów co do zwołania specjalnego posiedzenia. Według UKR Inform demonstranci zaczęli opuszczać plac przed parlamentem i poszli w kierunku jednej ze stacji metra.

Dziś w Radzie Najwyższej debatowano jednak nie tylko nad kwestiami związanymi z UPA. Przyjęta została długo oczekiwana ustawa powołująca Biuro Antykorupcyjne, a na stanowisko nowego ministra obrony Ukrainy został powołany gen. Stepan Połtorak.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16800948,Budynek_parlamentu_w_Kijowie_zostal_ostrzelany_przez.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt

__________________________

Ja rozumiem, że to tambylczy folklor i mnie to nie dziwi, choć mocno niepokoi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu a nie mówiłem":

1. A mówiłem tu, że Ukraina po puczu bardzo szybko przekształci się w banderowski kraj i właśnie to ma miejsce - vide link:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rocznica-powstania-upa-swietem-panstwowym-na-ukrainie

2. Mówiłem też, że obecna cenzura w wolnej" Polsce jest jeszcze większa niż ta za komuny - no to konia z rzędem temu, który wczoraj w telelewizorni znalazł cokolwiek na temat Ukrainy, a przecież tyle się tam działo...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szturm-wierchownej-rady-turczynow-zamknal-posiedzenie

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/okna-wierchownej-rady-ostrzelane-w-czasie-demonstracji-swobody-foto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-obwodzie-lwowskim-przejeto-sila-prawoslawna-cerkiew-pod-banderowskimi-haslami-i-flagami-video-foto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/we-lwowie-uczczono-rocznice-utworzenia-upa

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-charkowie-trwa-marsz-upamietniajacy-oun-upa-video

3. Ale to wszystko mały pikuś, bo dużo wcześniej zapowiadałem tu na forum, że prędzej czy później USA dogada się z Putinem, bo w globalnej polityce nie mają innego wyjścia. A my nawołujący w imię nie swoich interesów do wojny z Rosją w obronie banderowców, jak zawsze wylądujemy z ręką w nocniku i tak przy okazji [tradycyjnie już] zarobimy przydomek OSŁA!

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kerry-usa-i-rosja-porozumialy-sie-ws-szerokiej-wspolpracy/d9g4g

W ty miejscu mam pytanie do tych wszystkich, którzy tu na forum nawoływali do wojny Polski z Rosją w obronie banderowców z Prawego Sektora i popierających ich oligarchów, którzy w wyniku puczu rządzą obecnie Ukrainą - jak wam teraz w dzióbkach jest???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że ja poniekąd Balansa rozumiem?

I tak jak nie chciałbym z tamtej strony Buga żyć i mieszkać, tak zazdroszczę, że ich cyniczne władze sobie nic z połowy świata nie robią...
To, że w imię chorych imperialnych marzeń, które się czkawką szarym Rosjanom już odbijają, to inna sprawa...
Widać tambylcy jeszcze nawet do namiastki demokracji nie dorośli... Ale może kiedyś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja widzę w Rosji Putina?

Przede wszystkim widzę olbrzymi rynek zbytu dla naszej produkcji, co ma przełożenie na miejsca pracy u nas. Inna sprawa, że konkurencja z Zachodu, a przede wszystkim nasza głupia polityka, w dużym stopniu nas już z tego rynku wyeliminowały.

Widzę kraj, który nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, gdy inni nasi sąsiedzi akurat mają.

Widzę kraj, który nie nakazał nam likwidację naszego przemysłu i wielkotowarowego rolnictwa, które były konkurencją dla Zachodu.

Widzę kraj, który nie przejął naszych banków.

Widzę kraj, który nie wykupuje naszej ziemi.

Widzę kraj, który przeprosił za Katyń.

Widzę kraj, który dość szybko wstaje z kolan i odzyskuje pozycję światowego mocarstwa, z którym nawet USA musi się liczyć.

Widzę kraj, którego obywatele wolą dobrego cara, a nie demokrację made in USA jaką przerabiali w czasach Jelcyna.

Widzę kraj, który coraz skuteczniej potrafi zadbać o swoje mocarstwowe interesy - ostatnio storpedowali pomysł na iezatapialny lotniskowiec", jaki Amerykanie planowali sobie zrobić na Krymie.

Do tego Rosja to tanie surowce, oczywiście jeżeli się z nimi nie wojuje w imię obcych interesów.

Reasumując: Rosja to kraj, z którym warto mieć w miarę poprawne stosunki, co oczywiście nie oznacza, że nie należy zachować przy tym ostrożności. Bo mocarstwa mają to do siebie, że dbają przede wszystkim o własne interesy.

P.S.
Wy się tak bardzo nie przejmujcie Putinem. Wy raczej zacznijcie się martwić nowym Pakietem Klimatycznym, jaki chcą nam zafundować Niemcy. Bo jak wejdzie w życie, a pewnie wejdzie, to zostaniemy [za przeproszeniem] już zupełnymi gołodupcami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję @delmak bystrości umysłu i błyskotliwej riposty!

Szkoda tylko, że nie zadałeś sobie trudu, aby się odnieść merytorycznie i na argumenty do tego co napisałem. Bo bez argumentów twój komentarz - to trochę jak puszczenie ąka" w towarzystwie [w tym miejscu nie mam na myśli słynnego Józka Bąka].

No to może odnieść się merytorycznie do tego co teraz napiszę:

1. O międzynarodowej pozycji jakiegoś kraju decyduje jego poziom rozwoju ekonomicznego, innowacyjna i prężna gospodarka, dobrobyt państwa i jego obywateli [nas na szczyt G 20 nie zapraszają], a nie wymachiwanie szabelką.

2. W Europie tak naprawdę rządzą Niemcy i to Niemcy są najważniejszym sojusznikiem USA w tej części Europy. A nie Polska - jak to się niektórym naszym politykierom wydaje. My to jedynie robimy za pożytecznego idiotę", który za robienie laski" jest od czasu do czasu poklepywany po plecach.

3. W naszym interesie nie było rozwalenie Ukrainy, tak jak w naszym interesie nie jest obecnie wojna z Rosją o banderowców z Prawego Sektora. Niech wojnę z Rosją prowadzą ci, którzy wydali na Pomarańczową Rewolucję i Majdan kilka miliardów dolarów - pewnie licząc na to, że w przyszłości zawładną bogactwami naturalnymi Syberii...

4. To co nam obecnie najbardziej zagraża, to nie Putin, ale dominacja Niemiec, a przede wszystkim emigracja młodych Polaków z kraju - już obecnie nasz rodzimy układ plolityczno-biznesowo-mafijny apeluje, co by otworzyć nasze granice dla taniej siły roboczej z Ukrainy i Azji. Oby się za jakieś 20-ścia lat nie okazało, że jesteśmy mniejszością narodową we własnym kraju!

Mogę jeszcze kilka takich punktów zapodać, ale puki co, to odnieść się [merytorycznie i na argumenty] do tego co zapodałem powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>na początek zanim zajmiesz się ekonomią światową i polityką rosji świadomie z małej litery" proponuję balans póki co pisać przez ó"<

Brawo delmak - to się nazywa SIŁA ARGUMENTÓW!!!

Inna sprawa, że akurat niczego innego się po tobie delmak nie spodziewałem....

>No ale co poradzic na V kolumne bolszewikow w Polsce?<

Ja bym się kindzal bardziej martwił na twoim miejscu o V-kolumnę banderowców w Polsce, bo są na wszystkich strzeblach władzy i do tego stale ich przybywa, a są między sobą bardzo solidarni. A przy tym tak się składa, że mają roszczenia do sporego obszaru naszego kraju. No chyba, że ty też jesteś z pod czerwono-czarnej flagi i tryzuba...

A tak ogólnie, to chwała hierojom z UPA! Bo właśnie mieli swoje [oficjalne już na Ukrainie] święto trzy dni temu.
Delmakowi i Kindzalowi również chwała za rewolucyjną czujność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balansie:

Banderowcy, to plankton, ktory w zaden sposob nam nie podskoczy!

A putinowsko-bolszewicka zaraza, ktora nadal ma wielu poplecznikow i slugusow w Polsce,
jest prawdziwym zagrozeniem dla bytu naszej Ojczyzny. Tak bylo jest i bedzie!

Zaprzancy, zdrajcy i roznej masci sprzedajne pacholki Potiomkina, Stalina i Putina niszczyli Najjasniejsza Rzeczpospolita, niszcza i beda niszczyc.
A Ty bedziesz narzekal na emigrancje, na Unie i na caly swiat.
Ale poznaniacy juz tak maja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie