Skocz do zawartości
  • 0

Okrągły przedmiot z brązu


eksplor327

Pytanie

Witam, w ostatnim czasie udało mi się znaleźć taki przedmiot. Nie mam pojęcia do czego mógł on służyć. Jest to znalezisko całkowicie przypadkowe. Szczery las , bardzo daleko od jakichkolwiek zabudowań. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Muzeum - to szlachetne, ale archeologom zwłaszcza, a jeszcze bardziej WUOZ, bo zabytki to jedno, a lokalizacja (i osławiony kontekst) to drugie. Nie wszystkie WUOZ-ety funkcjonują przyjaźnie, ale nie ma co demonizować całości. Jednak jeśli jesteś z województwa łódzkiego to nie polecam...

Jeśli się boisz zrobić to sam, skontaktuj się: Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl"

kontakt@exploratorzy.pl

Na pewno odpiszą tego samego dnia i zaproponują sposób na przekazanie zabytków do muzeum, a informacji (co cenniejsze) do świata nauki. Nie powinno ominąć Cię też pisemne podziękowanie.

Reszta na priv.

Jeszcze raz gratuluję postawy, bo rozumiem, że miejsce nie było stanowiskiem, a odkrycie archeo" jest przypadkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci napisał remington bransoleta półotwarta epoka brąz jak nie było stanowiska to będzie ,nie pękaj zgłaszaj a piszesz że wyciągnąłeś trzy z jednego dołka to nie jest zguba...dawaj info na bieżąco super sprawa !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to by do końca wyglądało pod względem prawnym. Znalazca ma chyba obowiązek natychmiastowego zgłoszenia właściwym organom, czy w takim razie może przekazać zabytki pośrednikowi?
Miło że stowarzyszenie gotowe jest wziąć to brzemię na siebie, wszak sprawa może być trochę ryzykowna. W dodatku zwolniła się cela po Trynkiewiczu.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddawaj tego, postaraj się jakoś,żeby sprawa ucichła i nikomu się nie chwal. Jak oddasz do muzeum zabiorą ci ten skarb, zrobią przeszukanie i wsadzą do pudła, albo wlepią ci kilkadziesiąt tys. grzywny. albo jedno i drugie. Trzymaj i czekaj, aż się prawo zmieni.

PS. żle zrobiłeś pisząc o tym tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to stowarzyszenie Eksploratorzy.pl" jest lokalne , czy działa w innym miejscach w kraju również? ja jestem z bardzo mocno oddalony od mazowsza;d są jakieś inne organizacje tego typy, które pomogą łagodnie załatwić tą sprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to stowarzyszenie Eksploratorzy.pl" jest lokalne , czy działa w innym miejscach w kraju również? ja jestem z bardzo mocno oddalony od mazowsza;d są jakieś inne organizacje tego typy, które pomogą łagodnie załatwić tą sprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to stowarzyszenie Eksploratorzy.pl" jest lokalne , czy działa w innym miejscach w kraju również? ja jestem z bardzo mocno oddalony od mazowsza;d są jakieś inne organizacje tego typy, które pomogą łagodnie załatwić tą sprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to stowarzyszenie Eksploratorzy.pl" jest lokalne , czy działa w innym miejscach w kraju również? ja jestem z bardzo mocno oddalony od mazowsza;d są jakieś inne organizacje tego typy, które pomogą łagodnie załatwić tą sprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to stowarzyszenie Eksploratorzy.pl" jest lokalne , czy działa w innym miejscach w kraju również? ja jestem z bardzo mocno oddalony od mazowsza;d są jakieś inne organizacje tego typy, które pomogą łagodnie załatwić tą sprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jak to znalazłem to też na bransoletę stawiałem;d te trójkąty i kreski w środku , stawiałem też na coś w rodzaju kalendarza lub na przedmiot na którym zapisywano mijające dni i czas;d jutro postaram się wrzucić lepsze zdjęcia;d pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ostatnim czasie udało mi się znaleźć taki przedmiot. Nie mam pojęcia do czego mógł on służyć. Jest to znalezisko całkowicie przypadkowe. Szczery las , bardzo daleko od jakichkolwiek zabudowań. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie