Skocz do zawartości

Historia pewnego pobojowiska...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...
  • 9 months later...

tk3_km_lopata_57_copy466.thumb.jpg.9913f58e14792bb8059c8f2d67a9633d.jpg

Chyba znalazłem jeszcze jedno zdjęcie tankietki TK3_strzala1, ale wykonane pod dziwnym kątem... Pasuje reflektor, plama kamuflażu na dolnej płycie i ogólny wygląd w tym podobne porozrzucane elementy. Na upartego pasuje także pochyłe drzewo, chociaż musiało być bardziej z boku, niż je rysowałem. Chyba nie ma przodka pod drzewem. Ciekawe, że widać słup elektryczny.

Edytowane przez Mi.Der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2016 o 20:30, Mi.Der napisał:

Kojarzy mi się z tym laskiem zdjęcie https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum27/_57_10_copy103.jpg , ale ten sprzęt jest niewidoczny na innych zdjęciach i nie mam żadnych poszlak, żeby to udowodnić...

W monografii C2P znalazłem drugie zdjęcie tego lasku - https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum27/5b0b457fafbe4d9ff9d06ae9aeb268926.jpg . Nadal brak jest możliwości powiązania, ale widać, że ta jednostka też miała Boforsy 40 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Po dłuższej przerwie, znalazłem w wątku o artylerii to zdjęcie, przedstawiające niewątpliwie "dolną" część lasku - widoczna chyba między drzewami lufa Boforsa, chociaż trudno coś więcej dowiązać z uwagi na jakość i słabe obfotografowanie tej strony. Z tego wynika, że było tam znacznie więcej sprzętu motorowego, niż sądziliśmy. Słupy elektryczne czy telefoniczne wskazują, że tankietka z postu powyżej chyba  będzie w tym samym miejscu.

tkx_copy1829.jpg

Edytowane przez Mi.Der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż to chyba nie ten sam słup, bo według tego, jak ja to widzę, tankietka powinna być gdzieś po prawej stronie zasłonięta wozem, a pochyłe drzewo i drugi słup powinny być za prawą krawędzią zdjęcia...

W tym samym albumie było trochę lepsze, publikowane już tu zdjęcie z drugiej, "górnej" strony:

samochody_copy.jpg

40mm_bofors_tksy_copy2col.jpg

Edytowane przez Mi.Der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazło się i zdjęcie od "dołu" w minimalnie lepszej jakości. Może to myślenie życzeniowe, ale za wozem taborowym po prawej jest coś, co może być tankietką, z żołnierzem stojącym na dachu... A za tym zdjęciem było jeszcze drugie ?

100mm_las_copy2383.jpg

100mm_las_copy2384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem co prawda mocno sceptyczny, ale postanowiłem porównać... ?

 

Ciekawe swoją drogą, kto ma te odbitki i czy kiedyś zobaczymy je w lepszej jakości... Dziwne, że w sumie zdjęć tych tankietek i dział jest stosunkowo niewiele.

PF621_copy1432.jpg

100mm_las_copy2384tmp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lepszą wersję tutaj.

Ciekawe, że zdjęcie spalonego PF621 wyżej w tamtym wątku pochodzi z tego samego albumu, ale nie można go powiązać z tematem i jest wokół "za łyso" - podobny spalony PF621 był na zdjęciu z kolejną tankietką ze strzałą (na 2 stronie tego wątku), ale otoczenie się nie zgadza (miasteczko i tankietka).

 

Edytowane przez Mi.Der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie