Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona


Rekomendowane odpowiedzi

uffffff... a już wydawało się, że ten wątek umarł :-))))
Bravo Skolcio za podtrzymywanie ducha w arodzie" w czasie jesiennych depresji :-))))

I ja wrzucę coś :-)))
Ponieważ dawno nie zaglądałem na ulubioną stronę ulubionej grupy więc wśród różnych różności szczególnie polecam szefa Pancernych po raz pierwszy widzianego w DOTcie i nie tylko :-)))):
http://pancerni.eu/zdjecia/category/69-ludwikowice-kodzkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świadomości?
Oto komentarz jaki zamieściłem pod tym albumem na fejsie:

Może będzie to bolesne jednak nie da się tego nie napisać po obejrzeniu zdjęć z tej "inscenizacji. To co zaprezentowane zostało w tym albumie nie ma nic wspólnego z pojęciem "rekonstrukcji historycznej, a nawet "rekonstrukcji gdyż rekonstrukcja to odtworzenie tego co było w stanie takim w jakim było, a tutaj nic nie zostało odtworzone poprawnie. Może zastanowicie się nad tym co napiszę, a może nie, jednak z mojej strony będzie to merytoryczna krytyka tego co robicie. Na przedstawionych zdjęciach żadna praktycznie postać nie posiada poprawnego umundurowania i wyposażenia na 1939 rok. Gdybym miał napisać wszystkie szczegóły to bym musiał poświęcić na to chyba stronę A4 dlatego wypiszę te najważniejsze. Niepoprawne umundurowanie: używanie bluz M43, M40, czapek M43. Panowie model wskazuje datę kiedy dany typ umundurowania czy wyposażenia wprowadzono ( z paroma wyjątkami kiedy dany typ faktycznie wprowadzono później) więc takiego umundurowania jakie prezentujecie w 1939 roku nie było! Nie było także na froncie trzewików z opinaczami , oraz bardzo wielu innych elementów wyposażenia widocznych na zdjęciach. Do tego każdy musi mieć krzyż żelazny, odznakę szturmową itp. Ale kiedy je zdążył dostać aby 1 września 1939 roku je nosić? Następnie używanie rzeczy które nie mają nic wspólnego z WH butów, pasów, motocykli, plecaków. Niepoprawne noszenie sprzętu. Zarost. Złe odtworzenia przejścia granicznego. Rekonstrukcja nie polega na ubraniu na siebie byle czego, pobraniu broni i zabawie na polu. W takiej formie jak obecnie niestety ale nazwa Grupa Rekonstrukcji Historycznej totalnie do Was nie pasuje. Mam nadzieję iż wysilicie się trochę, zdobędziecie wiedzę i będziecie to robić na poważnie i porządnie. Na razie jest to (sorry za mocne słowo) dno dna."


A oto czyjaś odpowiedź (nie wiem czy z ich grupy):


a tej inscenizacjii było odgrywanych kilka wątków ,począwszy od 1939 r do 1945 ...pokaż mi gośćia co się przebierze w 2 minuty.....ja moge poświęcić stronę A4 żeby opisać to jak będę ci wsadzał w dupę rozgrzaną lokówkę ............po za tym tam było kilka grup rekonstukcyjnych palancie !!!!!!!!!!!!!!! a tą lokówkę to ci wsadzę jak cię spotkam, to ci się przejście graniczne z 1939 roku przypomni....!!!!!!!!!!!!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yetti , ja się zastanawiam czy Ty to piszesz tak sam z siebie? A nie zajarzył Kolega że na wykorzystanie oryginalnej lokówki musiałby za każdym razem wyrazić zgodę Pan Konserwator? Tak samo jak na przetransportowanie tejże wyżej wymienionej na miejsce kolejnej inscenizacji. Trzeba określić warunki transportu(czas i piniądz) wyłonić w przetargu firmę transportową(znowu czas i piniądz) , określić sposób stosowania itd , itp. Dlatego , uważam ze można zrobić ustępstwo i zastosować lokówkę współczesną(sam zainteresowany chyba również by wyraził zgodę).
Ewentualnie nakleić jakiś złamany wiatraczek albo markerem walnąć runy.
Zwłaszcza że zależy nam (mi tak , a jak u Ciebie nie wiem)na dotarciu do mas a nie tylko o spektaklu dla wybranych.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek:

właszcza że zależy nam (mi tak , a jak u Ciebie nie wiem)na dotarciu do mas a nie tylko o spektaklu dla wybranych."

Nie wiem, jak Skolcio, ale ja pewne bolesne, dla Niego, tajemnice alkowy wolałbym zachować w gronie maks dwóch osób...
Przy trzech, to już nie tajemnica, a niemal pewna potężna oglądalność na np Youtube... czy bardziej Redtube...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowe badania psychiatryczne dla osobników przebranych za iemca". Nie odnosicie czasem wrażenia, że ekonstrukcja" przybiera w naszym pięknym kraju nad Wisłą co raz bardziej monstrualne postaci. Każdy może" jak śpiewał mistrz Stuhr, ale chyba nie każdy powinien. Spuścmy zasłonę milczenia na to wydarzenie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poziomie przebrania się nie wypowiadam bo szkoda nerwów, mam na myśli zachowanie, wyraźnie ola" sprawiła panom przyjemnośc, po kilku dostrzeliwali te same rupy", a Arnold zasłużył na oskara". Publicznosc, nie dośc, że nie liczna to jeszcze sprawiała wrażenie, że nie bardzo wiedziała czemu służy to co oglądają, ja też zapytowywuję czemu służy uczczenie rocznicy tragicznego wydarzenia w taki sposób? Była już na jednej z imprez nieudana próba powieszenia na drzewie sanitariuszki z PW, teraz rozstrzeliwanie ze szczegółami. Za chwilę organizatorzy zamówią wraz z bronią ostrą amunicję i pokażą spragnionej igrzysk, gawiedzi, prawdziwe rozwałki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie