Skocz do zawartości

hełmy


pytlus555

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę koledzy że dużo pomysłów na czyszczenie i sam już nie wiem co wybrać... może zacznę od tego najgorszego i fosolu punktowo na rdzę i zobaczymy jak reaguje:) Niebawem postaram się wrzucić jakieś fotki. Oczywiste jest że zależy mi na zachowaniu jak największej oryginalności. Z drugiej strony nie podchodzę do tematu z założeniem ..mam 4 to jednego nie będzie szkoda.. Dzięki za rady koledzy i oczywiście oczekuje na dalsze porady:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w temacie wysyp specjalistów" , dla których gówniany szczaw to zbawienie. Otóż prawda jest taka, że szczawiem to można sobie czyscić, ale żelastwo, które dalej puszcza się na rynek. Kąpać w nim takie ładne nocniki to samobójstwo.
Fosol jest jako takim rozwiazaniem, jednak ja polecam środek McKeanic. Sam widziałem efekty po czyszczeniu nim właśnie polskich hełmów. Tanie to nie jest, ale efekt wart wydanych pieniedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,produkt Mckenic Magic Rust Converter stosowany jest bezpośrednio na zardzewiałe powierzchnie,powoduje konwersję rdzy i tworzy czarną silnie przylegającą do powierzchni metali powłokę, skład kwas taninowy,kwas mrówkowy i glikol butylowy.Fosol jest typowym odrdzewiaczem zawiera kwas fosforowy i ma niewiele wspólnego z wyrobem Mckenic,ja osobiście czyściłbym fosolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

...i po 2 tygodniach traktowania fosolem + krótkie sesje w kwasie szczawiowym (po kilka godzin, nie dłużej, na stężeniu nie większym niż 15%).
Dalej zostanę jednak przy fosolu - szczawiówka zostawia nieprzyjemny osad i wydaje się bardziej inwazyjna dla farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie