Skocz do zawartości

Syberiada Polska "


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fakt.pl/Film-Zaorskiego-Syberiada-polska-strasznie-zjechany-Homoseksualny-romans-i-zydowskosc,artykuly,200871,1.html


Tym razem na krytykę polskiego filmu o tematyce historycznej nie zdecydował się Tomasz Raczek, a Michał Zygmunt, publicysta i aktywista polityczny (publikuje m.in. w gejowskim piśmie "DIK Fagazine).
- Szkoda szkolnej młodzieży, która będzie zapewne straszona tym koszmarem w ramach lekcji historii - tak zaczyna swoją recenzję "Syberiady polskiej Michał Zygmunt na stopklatka.pl.
Dalej Zygmunt pastwi się nad miałkim scenariuszem, żal mu także Sybiraków, którzy wybiorą się na ten film. Janusza Zaorskiego nazywa "reżyserem tego kuriozum.
- Gdybym był jednym z ocalałych, czułbym się znieważony filmem tak tragicznie słabym. Pisząc te słowa, czuję się podwójnie niezręcznie. Po pierwsze dlatego, że wyżywanie się na produkcji, przy której polsatowskie telenowele urastają do rangi arcydzieł, przypomina kopanie dziecka. Jakby to powiedzieli bracia Coen: okrucieństwo nie do przyjęcia. Po drugie, bo reżyserem tego kuriozum jest Janusz Zaorski - czytamy w recenzji Michała Zygmunta.
Krytyk w swoim wpisie wspomina także kwestię żydowską, a relacje ojca z synem porównuje do homoseksualnego romansu.
- Każdy Polak będzie tu szlachetny. Żydowskość okaże się stanem przejściowym; bohaterka wyznania mojżeszowego na widok darowanego krzyżyka zrozumie, gdzie naprawdę przynależy jej polska dusza. (...) Relacja Jana Doliny (przyp. bohater "Syberiady polskiej) z najstarszym synem uderzająco przypomina... homoseksualny romans. Nie ma tu zwykłej, rodzicielskiej czułości. Jest namiętne głaskanie się po twarzach, długie spojrzenia prosto w oczy - pisze Michał Zygmunt.
Pójdziecie do kina, by przekonać się, czy Michał Zygmunt ma rację?"


Żydowskość okaże się stanem przejściowym; bohaterka wyznania mojżeszowego na widok darowanego krzyżyka zrozumie, gdzie naprawdę przynależy jej polska dusza. (...) "
Co za ćwok... Zapewne wolałby fim w którym to Polak łapie Żyda, wywozi na Syberię, nastepnie gwałci go pod jakimś krzyżem w imię ideii katolicko- narodowej Polski, pijąc przy tym do nieprzytomności wódkę.
Następnie złapany przez uprzejmych stróżów porządku z NKWD zostaje najpierw uświadomiony politycznie, a następnie przekazany w celu dalszego rozwoju kultorowego równie uprzejmym i cywilizowanym agentom gestapo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się po gejowskim aktywiście spodziewałeś? Jemu się wszystko z rzycią kojarzy...

Wiążę duże nadzieje z tym filmem. Mam nadzieję, że tym razem się nie rozczaruję, bo będzie trzeba wykupić prenumeratę tej Tiny...
Poza Smarzowskim nic dobrego ostatnimi czasy polskie kino nie ma do zaoferowania. Zobaczymy, jak będzie tym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz znaleźć rzeczowe argumenty w tej recenzji?

Gdybym był jednym z ocalałych, czułbym się znieważony filmem tak tragicznie słabym. Pisząc te słowa, czuję się podwójnie niezręcznie. Po pierwsze dlatego, że wyżywanie się na produkcji, przy której polsatowskie telenowele urastają do rangi arcydzieł, przypomina kopanie dziecka. Jakby to powiedzieli bracia Coen: okrucieństwo nie do przyjęcia. Po drugie, bo reżyserem tego kuriozum jest Janusz Zaorski - czytamy w recenzji "

Moc argumentów wręcz powala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musiałem nic łapać. To Ty wyciągnąłeś jedno zdanie z całej mojej wypowiedzi. Mniejsza z tym zresztą.

Czekam z niecierpliwością na pierwsze recenzje naszych Forumowiczów. Jest szansa, że nasza kinematografia w końcu wyprodukowała zjadliwy film historyczny, traktujący na dodatek o wydarzeniach do tej pory raczej pomijanych przez reżyserów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą Tajemnice..." i nie zdzierżę drugiego gniota. w kwestii Tajemnic..." pan Raczek miał całkowita rację. Domyslam się że w przypadku Syberiady" też ma. Zapalmy świeczkę za polskie kino historyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyk w swoim wpisie wspomina także kwestię żydowską, a relacje ojca z synem porównuje do homoseksualnego romansu.
- Każdy Polak będzie tu szlachetny. Żydowskość okaże się stanem przejściowym; bohaterka wyznania mojżeszowego na widok darowanego krzyżyka zrozumie, gdzie naprawdę przynależy jej polska dusza. (...) Relacja Jana Doliny (przyp. bohater "Syberiady polskiej) z najstarszym synem uderzająco przypomina... homoseksualny romans. Nie ma tu zwykłej, rodzicielskiej czułości. Jest namiętne głaskanie się po twarzach, długie spojrzenia prosto w oczy - pisze Michał Zygmunt.
Pójdziecie do kina, by przekonać się, czy Michał Zygmunt ma rację?"

Otóż nie miał racji jaśnie wielmożny.

Gdzieś ostatnio czytałem, że 30% pederastów było molestowanych w dzieciństwie przez ojca lub starszego wiekiem, więc może skoro M.Z jest gejem" i on doświadczył w przeszłości takich zachowań wobec siebie i z tąd idiotyczna interpretacja gestów ojca chłopaków?

Idiotyczny tekst o nawróconej jewriejce" można chyba tłumaczyć tylko albo brakiem mózgu albo jego całkowitym sflaczeniem.

Może gdyby M.Z skupił się na filmie a nie ... może lepiej nie pisać na czym jego recenzja byłaby inna?


Moje wrażenia z filmu:
Film nie epatuje zbytnio martyrologią, jest zwyczajny. Po prostu pokazuje nam los wybranej grupy osób zesłanych tam, gdzie lepiej było nie trafić. Ludzie mają problemy małe i duże, są chwile radości, jest trochę śmiechu i trochę płaczu, są watki miłosne- jak to w życiu. Uderza postać matki oddającej się jednemu ze strażników w zamian za pewne przywileje,aby dać jak największe szanse przeżycia swojej trójce dzieci przywileje dzięki którym zyskują także inni. Można było tą kobietę ukazać jako zwykłą ...., a można było pokazać coś więcej- co uważam, ze zrobiono.
Razi trochę zbytnia pijańskość" ruskich, cieszy ukazanie, że nie wszyscy byli czerwonymi, unurzanymi w krwi oprawcami strzelającymi ludziom w potylicę.
Podsumowując zbyt przydługi wywód- film ukazał zwyczajne", tragiczne losy rodaków zesłanych na białe niedźwiedzie i tyle.
PS- ubrania rzeczywiście jakby za każdym razem prane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujecie cudów od fimu który dobrze że wogóle powstał ( brak kasy ) , to nie Bitwa Warszawska " gdzie kasy nie skąpono a i tak arcydziełem to to nie jest .Sybieriada Polska " była kręcona od 2010 roku i zeszło prawie 3 lata . Nie jest to porywające dzieło w sylu hollywodzkim ( wyciskacz łeż ) ale prosty film o prostym przekazie bez jakiś cudownych efektów specjalnych . Może kiedyś ktoś zrobi film bardziej brutalny ( realistyczny ) tylko czy wtedy bedzie to raczej horror czy film historyczny ? Myślę że w polsce można zrobić super film historyczny tylko potrzeba na to kasy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie