Skocz do zawartości

Prof. dr. hab. Jerzy Robert Nowak - Nieprawdy Marka Edelmana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety częściej będzie dochodzić do tego rodzaju przekłamań, widoczne to jest w szczególności u Jankesów. Ludzie którzy brali udział w wydarzeniach odchodzą, a potomkowie wolą szkalować Nasze dobre imię bo to otwiera" jak pokazują przykłady drzwi do pieniędzy oraz splendoru. Np. NYT jest swoistą tubą w której przekłamania na temat tego co się u Nas działo w latach II wojny są na porządku dziennym, widać to w rubrykach poświęconych II wojnie, która również jest oczkiem w głowie" redaktorów. Jednak najczęściej jak coś nas dotyczy to ukazuje to nas w najgorszym świetle, a potem inteligencja" to kupuje i zasiane ziarno daje wiadomy plon.
Najgorsze, że ze strony polskich historyków najczęściej nie ma odzewu, bo wtedy można by było w pewien sposób się bronić przed podobnymi paszkwilami.
Za granicą jak już ktoś stanie w naszej obronie, tudzież napisze przychylne nam opinie to najczęściej ma potem, kolokwialnie mówiąc przechlapane" w uczelnianym życiu, patrz Norman Davies Boże igrzysko".

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzą bo nie chcą widzieć, wystarczy porównać ile wydają np. Niemcy na politykę historyczną, a ile My. Poza problemem finansowym dochodzi do tego przeszłość niektórych ważnych" osób - nie tylko z polityki, która wręcz zmusza do pisania własnej prawdy.

Dla tego właśnie powstał ten temat, bo jak sądzę mało ludzi zna ohatera Edelmana" zza kulis.

Przy okazji wspomnieć trzeba, że w okresie międzywojnia P. Edelman był członkiem BUND-u, a później ŻOB-u co w moim oczach podważa jego przereklamowany (polski) patriotyzm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak pisze pod założoną tezę i oientację. Wiadomo jakie ma poglądy i gdzie publikuje. Dla mnie jego działalność, to bardziej polityka, niż historia. Dlatego wszystkie teksty tego pana nie tyle traktuję z rezerwą, co omijam szerokim łukiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kwestię skrajności poglądów, licznie przytaczane z argumentacją przykłady antysemityzmu oraz fakt, iż nie pojmuję, jak człowiek z tytułem prof. historii może kwestionować sukces obrad okrągłego stołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof. dr. hab. Jerzy Robert Nowak tylko demskuje celowe klamstwa Edelmana. Tak prawde mowiac ten Edelman to byl bardzo szemrany ohater".
P.S.
s_boj - ...sukces obrad okrągłego stołu" - to ta zydowsko-ubecka ustawka byla jakims sukcesem? Chyba tylko dla tych co mogli ukrasc swoje teczki z archiwow UB, aby potem macic w glowach cwiercinteligentom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie będę komentował wypowiedzi poprzednika, bo nie ma czego komentować. Nowak to kocioł, który przygania garnkom od Zeptera. Pan sekretarz ambasady PRL w Budapeszcie. No wybacz, ale to jest żenada, że taki człowiek wygarnia komuś antypolskość, albo lewicowość.
Marek Edelman urodził się jako Żyd. Po doświadczeniach wojny stracił wiarę. My, w porównaniu z nim nie doświadczyliśmy tak naprawdę niczego, żyjemy pod kloszem pokoju i spokoju. Nikt nie wie, czy będąc na jego miejscu sam nie straciłby wiary. Tymczasem wyskakuje taki Nowak, który uzurpuje sobie prawo do oceniania wszystkich i wszystkiego z tekstami, że Edelman nie jest prokatolicki. A ja się pytam - a dlaczego ma być prokatolicki, skoro wyrósł z innej tradycji religijnej, a przeżycia sprawiły, że stracił wiarę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w audycji na żywo w radiu Ojca Rydzyka ktoś z telefonujących słuchaczy zaczął Panu Nowakowi wypominać przeszłość PRL-owską z Ambasady w Budapeszcie ze stosownym komentarzem.

Pan Profesor odpowiedział że kiedy zorientował się jak wszystko wygląda w rzeczywistości sam odszedł z ambasady.
Słuchaczowi zagroził procesem za publiczne zniesławienie .Kto dzwonił nietrudno ustalić, bo reżyserka programu miała pewnie odnotowany numer telefoniczny słuchacza, a całość była nagrywana. Nie żartuję,tak było.

Osobiście nie zaryzykowałbym publicznych ocen Pana Nowaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spokojnie!!!

s_boj, nie dziwię się Tobie, że jesteś zdenerwowany tym (w/w) faktem, czytając Twoje wpisy łatwo się domyślić jakie masz poglądy na sprawy historio-polityczne. Więc proszę Cię uprzejmie nie rób bałaganu bo wątek wyląduje w Dołku.

To co napisał P. Nowak to fakty poparte stosownymi dowodami i dosłownymi cytatami- nie ma tu przekrętów. Nikt się nie czepia tego, że P. Edelman nie wierzył w Boga - ale proszę Cię daruj sobie wpisy, że stracił wiarę przez wojnę :) Bo jak powszechnie wiadomo przynależność do marksistowskich zgrupowań zobowiązywała do wyzbycia się wiary - a było to przed wojną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry przysięgam poprawę;), ale jak ktoś wreszcie gamonia s-boja, który twierdzi, że jest w przeciwieństwie do interlokutorów mądrością objawioną"- ustawi do pionu to będę wdzięczny... Z tego co pisał na forum: mgr niejednokrotny to powinni mu zabrać dyplomu i zwrócić podatnikom za jego utrzymnie.
Sorry, ale jak on może na kogoś zapodać tekst, że jest nienormalny, to i ja mogę użyć delikatniejszego słowa gamoń.
Forumowi gratulujemy s-bojów:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyfus, studź, ale zwróć uwagę na jeden szczegół - ilekroć podzielę się swoim zdaniem, w którymś z kontrowersyjnych tematów, pojawia się Nightmartio, zakoś dziwnie zafiksowany na moim punkcie, żeby próbować mnie obrażać, albo odsyłać do specjalisty. Zwróć uwagę, że nie wysunąłem pod jego adresem żadnej inwektywy i w przeciwieństwie do niego, staram się argumentować swoje stanowisko. Tymczasem byłem tu już wyzywany od najgorszych, w postach, które nie niosły ze sobą nic, poza personalnymi wycieczkami.
Poza tym, kiedy piszę o własnym poczuciu normalności, to piszę to wyłącznie do jednego adwersarza, który rozszerza mój wpis na całe forum :).
A jakie mam poglądy na sprawy historyczno-polityczne? Na historyczne mam taki pogląd, że zawsze szukam prawdy i nie zasklepiam się na biegunach. Jeżeli natomiast mam jakieś poglądy polityczne, to najgorsze z możliwych - centroprawicowe, co niektórym z prawego, czy lewego bieguna nastręcz problemów w zaszufladkowaniu mojej obecności na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie już pisałem, ale przypomnę : brzydzę się polityka.

nie interesują mnie czyjeś przekonania polityczne, czy jest biały czy czerwony lub różowy.

interweniuję tylko jak widzę wpisy, które nijak się mają do :
Na Forum obowiązują zasady wzajemnego szacunku i dobrego wychowania.

http://www.odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091

sprawa przekazana komu trzeba, ewentualne konsekwencje pozostawiam opiekunowi działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie