Skocz do zawartości

Serial dokumentalny - Wrzesień 1939


H2HSnake

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem cały, rewelacja! dziwie się tylko, że o nim nigdy nie słyszałem i przypadkiem znalazłem go na Youtube.Jeżeli kiedyś był, odświeżam, bo akurat 4 dni temu mieliśmy rocznicę wybuchu 2 wojny światowej, w rocznica kampanii wrześniowej trwa, dzień po dniu.Powiem szczerze, że jakby sceny walk były realizowane przy użyciu grup rekonstrukcji historycznych jak u Wołoszańskiego to by dopiero było widowisko :D.Ale i tak jest super.Jak na TVN to już w ogóle.
http://www.youtube.com/watch?v=eTrvKf1vKu0
Pozdrawiam
Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna oprawa, dość dobry merytorycznie program, choć wiele zdań weteranów nie oddaje sytuacji na całości frontu, a wyłącznie ich indywidualne przeżycia.
Warto pamiętać o tym, że szeregowy czy podoficer widział i słyszał mniej niż dowódca oddziału, a bardzo często próbuje swoje przeżycia ukazywać jako sytuację całej armii..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie fajnie przedstawione jeśli chodzi o program który ma ogólnie pokazać o co chodziło.
Weterani opowiedzieli by jeszcze lepiej historie, gdyby mieli czas na ich zdobycie, jak w kompani braci.
Dla mnie 10 punktów program ma 6 za to że pokazuję zwykłym ludziom, że mitem jest zdobycie Polski w 7 dni co wielu w tym kraju uważa za prawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bounty niewątpliwie każde moje słowo jest cytatem bowiem posługując się językiem polskim używam słów i zwrotów miliony razy używanych przez moich rodaków.Jak się wysilisz to pewnie dojdziesz do wniosku, że ów cytat" (?) pochodzi z dowolnego okresu w naszej historii, w którym posługiwano się nowoczesną polszczyzną.
Poza tym przypominasz pewnego kaprala, któremu wszystko się z d... kojarzyło.
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korowiow, pokaż mi w choć jednej świeżo spisanej po 1939 r. relacji oficera czy szeregowego, z IPIMGS, albo CAW, zwrot którego użyłeś.
Bez urazy Woytas, ale mógłbyś się powstrzymać bo cenzura PRL miała konkretną tabelę ze zwrotami tego typu, którymi należało asycić" odpowiednio teksty.
Nie wierzycie, porównajcie zwroty jakie występują w relacjach, ze zwrotami jakie są w historiografii po 1945 r.

Poza tym historiografia PRL powtarzała wiele mitów wykreowanych przez niemiecką antypolską propagandę.

Mój wpis nie był przyganianiem, tylko zwróciłem uwagę na komunał wykreowany przez historyków i polityków PRL na zlecenie władzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z tematem wątku? Przypomnę jak brzmi bo z tego co widzę zapomnieliście.
Serial dokumentalny - Wrzesień 1939

Jednocześnie przypominam o istniejącym regulaminie i ostrzegam, że każdy wpis nie zwiazany tematem wątku, osobista wycieczka oraz wszelkie wpisy będące sprzeczne z regulaminem zostaną usunięte a autor nagrodzony kartonem. Zapraszam do dalszej merytorycznej dyskusji.
Sprawy prywatne załatwiamy innymi kanałami komunikacji.


Chcecie się kłócić? No problem - ale nie na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie