Skocz do zawartości

1920 Bitwa Warszawska najgorszy polski film 2011 roku?


coe

Rekomendowane odpowiedzi

Film 1920 Bitwa Warszawska" zdobył najwięcej nominacji do nagrody Węża - dla najgorszych polskich filmów za rok 2011. Rywalizują z nim m.in. Wyjazd integracyjny", Weekend" i Och Karol 2". Pierwszych laureatów polskiego odpowiednika amerykańskich Złotych Malin poznamy 1 kwietnia.

Kilkudziesięciu dziennikarzy zajmujących się tematyką filmową nominowało dziś filmy i ich twórców do nagród Węży - dla najgorszych polskich filmów 2011 roku. Nazwa wzięła się od tytułu filmu Klątwa doliny węży" z 1987 roku, który zasłynął jako jeden z najgorszych polskich obrazów w historii. Zaś inspiracją są amerykańskie Złote Maliny, które co roku specjalna akademia przyznaje dla najgorszych filmów nakręconych w Hollywood. Pomysłodawcami są krytycy: Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór (naczelny portalu Stopklatka) i Konrad Wągrowski (Esensja). Na Facebooku powstała specjalna grupa, do której zaproszono krytyków z całej Polski. Stworzą Akademię, która co roku będzie wybierać najgorsze filmy.
- Bo złe filmy będą powstawały zawsze. Ale nie chodzi o to, by tylko wyśmiewać. Piętnujemy wtopy, licząc, że dzięki temu w Polsce będą powstawały coraz lepsze dzieła - tłumaczy Śmiałkowski.

Polscy antylaureaci mogą wygrać" w kategoriach: Wielki Wąż, czyli najgorszy film; najgorszy film 3D; aktor; aktorka; duet na ekranie; reżyseria; scenariusz; komedia, która nie śmieszy; żenująca scena; występ poniżej godności; plakat.

Najwięcej nominacji zgarnął film Jerzego Hoffmana 1920 Bitwa Warszawska" - aż 11. 10 nominacji zdobył Wyjazd integracyjny", a 9 nominacji powędrowało do twórców Weekendu".

W najważniejszej kategorii - najgorszy polski film 2011 - rywalizować będą: 1920 Bitwa Warszawska", Jak się pozbyć cellulitu", Och Karol 2", Weekend" i Wyjazd integracyjny". Wśród najczęściej nominowanych aktorów i aktorek znaleźli się m.in. Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Paweł Małaszyński, Natasza Urbańska i Małgorzata Socha.

Ciekawostką jest fakt, że Jan Frycz jest podwójnie nominowany w kategorii Występ poniżej godności", a będą z nim rywalizować tuzy polskiej kinematografii - Katarzyna Figura, Borys Szyc i Bogusław Linda.

Organizatorzy nagród tak piszą o swoim przedsięwzięciu: Nasza nagroda jest dowodem, że nie ma zgody na filmy żenujące. Że właściwym dla nich losem jest wyśmianie. Szczere i głośne". Zapewniają jednak, że to nie są nominacje wszystkich najgorszych filmów.  pewnością niejedna mała produkcja, która przemknęła tylko przez kina mogłaby konkurować na żenadę z filmami, które tu wymieniamy. Ale my wybraliśmy właśnie te, dlatego, że je oglądaliśmy! Że ich wielkie kampanie reklamowe krzyczały wręcz: Nie możecie tego przegapić! No to nie przegapiliśmy" - piszą w oświadczeniu pomysłodawcy nagród.

Węże przyznane zostaną po raz pierwszy w historii. Zwycięzców poznamy 1 kwietnia, czyli tego samego dnia, kiedy za Oceanem zostaną wręczone Złote Maliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat według mnie nominacja dla Bogusława Lindy za Bitwę Warszawską, mocno nie trafiona. Jego Wieniawa mocno sympatyczny, a kwestia czysta wódka honoru ani munduru nie plami", wygłoszona z dużym przekonaniem, czepiają się panowie akademicy wężowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to Hoffmana zawsze odsądzano od czci wiary za obsadzanie głównych ról kobiecych osobami kontrowersyjnymi (słynna Max von Sydow w Potopie, czy Iza Scorupko w Ogniem i ...), ale Pani Braunek grała, Scorupko nie zepsuła, ale fakt panna Natasza już bardziej bezbarwna i płaska byc nie mogła (rozumiem, że Pan Bończak zalecał się bo taki był wymóg roli, a nie jego osobiste preferencje). Scena z maximem bardzo żenua, w zamyśle miało to chyba byc takie ścięcie trzech tatarskich łbów ala Longinus (nawet to zwolnienie tempa), ale wyszło jak z komiksu o kpt. Żbiku (nie obrażając kpt. Żbika) i po co Steiner pokazywał pannie jak toto obsłużyc? ;) Nie umiała by to nie byłoby kaszany.
Po prostu reżyser już chyba dotknięty demencją i zdziecinnieniem dokonuje takich wyborów.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 17:03 25-03-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mój brat kupił na DVD 1920 Bitwa Warszawska".Zdał mi relację że nie wytrzymał dłużej niż 60 min.Zaproponowałem że może przy butelce 0,5 da radę u mnie w domu.Nie dało rady.Skoczyłem po jeszcze jedną 0,5.Nie dało rady.Na drugi dzień brat mi zostawił ten film i powiedział,może na trzeźwo dasz radę.Nie dało rady.Dwa razy podchodziłem do tematu.Gniot jakich mało.Nie mogę tego pojąć że reżyser w/g mnie jednego z najlepszych Polskich filmów czyli Potopu" stworzył takie coś?Flaki się przewracają.Dobrze ze nie poszedłem do kina bo bym sobie w brodę pluł że wydałem kasę na takie coś.Dno i muł Panie i Panowie.

pzdr,

DanteXXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE WINNER IS... !!!


1. WIELKI WĄŻ czyli NAJGORSZY FILM - WYJAZD INTEGRACYJNY

2. NAJGORSZY FILM 3D - 1920 BITWA WARSZAWSKA

3. AKTOR - Paweł Małaszyński - WEEKEND

4. AKTORKA - Natasza Urbańska - 1920 BITWA WARSZAWSKA

5. DUET NA EKRANIE - Borys Szyc i Natasza Urbańska - 1920 BITWA WARSZAWSKA

6. REŻYSERIA - Cezary Pazura - WEEKEND

7. SCENARIUSZ - Jerzy Hoffman, Jarosław Sokół - 1920 BITWA WARSZAWSKA

8. KOMEDIA, KTÓRA NIE ŚMIESZY - WEEKEND

9. ŻENUJĄCA SCENA - Natasza Urbańska i ckm - 1920 BITWA WARSZAWSKA

10. WYSTĘP PONIŻEJ GODNOŚCI - Jan Frycz -WYJAZD INTEGRACYJNY

11. PLAKAT - CUDOWNE LATO


PODSUMOWANIE NAGRÓD:
1920 BITWA WARSZAWSKA – 5 nagród
WEEKEND – 3 nagrody
WYJAZD INTEGRACYJNY – 2 nagrody
CUDOWNE LATO – 1 nagroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie