Skocz do zawartości

Skarżyscy muzealnicy szukają unikatowego polskiego czołgu


chemik3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
eee ja (jak i wielu innych i bardziej zasobnych) wielele lat temu. kiedy żyli jeszcze świadkowie przetrzepałem" te tereny.nic tam nie ma czołgowego.
tak jak i TKS pod włodawą a tak naprawdę to zakopano je pod sosnowicą.. itd..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie wszystko jest tam tak dokładnie przetrzepane, skoro niektórzy znajdują tam jeszcze dzisiaj super fanty. Niestety odchodzą już świadkowie tamtych wydarzeń, i coraz trudniej o rzetelny przekaz, ponadto dzisiaj wydarzenia z września 1939 nikogo z tamtejszych mieszkańców już nie obchodzą. A tacy jak ja (nietutejsi- próbujący coś odnaleźć) traktowani są tam prawie jak kosmici.Pozdrawiam Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego magmil74,jestem utejszy" i zapewniam Cię,że nic tam ciekawego już nie ma.Tak,jak napisał tu jeden z Kolegów,Niemcy dobrze płacili za informacje o ukrytym czy utraconym sprzęcie i wszystko,co dla nich było wartościowe,zostało wydobyte na przełomie września i października.Jeżeli twierdzisz,że coś tam znaleziono,pokaż to np. na zdjęciach,nie opowiadaj bajek jak ta z Boforsem i nie podgrzewaj atmosfery w tym wątku.Naprawdę konkretni" poszukiwacze dawno przeszukali ten teren i nic nie znaleźli.Temat jest fajny,ale to tylko gonienie króliczka.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeżeli by coś tam było to czemu szanowny redaktorek Sikorski i cała reszta ekspertów od sprzętu pomiarowego , muzealników i innych postronnych szwędaczy nie odkopała żadnego z tych fenomenalnych sygnałów dla potwierdzenia swoich fantastycznych odkryć , i tylko proszę nie tłumaczyć że bali się konsekwencji wydobywania pojazdu bez zezwolenia i inne tego typu bzdety .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma kasy żadna z placówek muzealnych uczestnicząca w tym medialnym cyrku to wszyscy doskonale wiedzą ( chociaż MWP zapewne zdobyła by jakieś dofinansowanie z MON na tak szczytny cel jak 7TP , a i zapewne uzyskali by zgodę na skorzystanie nieodpłatnie ze sprzętu wojskowego z którejś z jeszcze istniejących Jednostek Wojskowych w tym kraju ) spójrzmy na to wszystko z innego ( logicznego) punku widzenia całej tej sytuacji - jeżeli wszyscy twierdzą że namierzone sygnały na Wiśle to zapewne polskie 7TP i niby teraz wszyscy starają się o pozwolenie na wydobycie ? to dlaczego nikt nie odkopał w trakcie kręcenia tego programu żadne z tych fenomenalnych odkrytych obiektów ( nie mam na myśli próby wydobycia ) ale zwykłe sprawdzenie co tam właściwie znajduje się celem potwierdzenia tych wszystkich rewelacji i choćby sprecyzowania później we wniosku o pozwoleniu na wydobycie co właściwie chcemy wydobyć? a raczej nie stanowiło to wtedy większego problemu żeby dokopać się szpadlami do obiektów namierzonych w programie Było nie minęło , a teraz no cóż Wisła wróciła do swojego stałego poziomu a stare wiadra , beczki i inne metalowe śmiecie leżą spokojnie na jej dnie a wszyscy się rozczulają nad mitycznymi polskimi 7TP pozostałymi nadal w Wiśle
ps. gdyby te sygnały naprawdę były 7TP to cała ta trzy odcinkowa komedia Było nie minęło wyglądała by inaczej nikt by sobie nie odmówił wtedy prestiżu odkrycia 7TP , powinni sobie zmienić nazwę na Było nie minęło i nigdy nic niema !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt Sidi -To że nie ma kasy żadna z placówek muzealnych uczestnicząca w tym medialnym cyrku to wszyscy doskonale wiedzą

A niby skąd ta kasa ma się brać skoro w jednym ze znanych mi muzeów na 70 pracowników jest 1 dyrektor 2 wice i 63 pracowników siedzących w biurach - sekretarek księgowych i innych zapchaj dziur nie wychodzących nawet na minute z pomieszczeń biurowych ;) całkiem niezłe pensje regularne premie i około 10-15 dziennie zwiedzających w sezonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie