Jump to content

Mosin - parę banalnych pytań.


rafciux

Recommended Posts

Witam, mam zamiar złożyć mosina wz44 do kupy. I mam takie trochę może śmieszne dla was pytanie. Czy w mosinie lufa z komorą zamkową jest stała czy skręca się te części do kupy. Przeglądam sobie właśnie książkę Wojciechowskiego i nie zauważyłem wzmianki o tym łączeniu a na obrazku(przekroju) jest zaznaczony gwint.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mieszacie pojęcia. Do produkcji broni czy istotnych jej elementów wymagana jest koncesja. To samo tyczy wymiany owych. Do wykonania składaka w rozumieniu repliki nie działającej nic z wyjątkiem własnych umiejętności nie jest wymagane. Np. znalowe odlewy do reko można sobie samemu odlewać, obrabiać zkręcać albo i rozkręcac i co się komu podoba o ile potrafi. Natomiast montowanie broni > produkcja bez koncesji to do lat 12 odpoczynku na zastanowienie.
Wojtek

PS
Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową,
zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Panowie, poszukuję repliki komory zamkowej do Mosina 38 (czyli może być i okrągła i kanciasta). Zależy mi tylko na tym aby zamek ruszał się jak w oryginale - bez suchego strzału itp.
Wszystkie części mam zlokalizowane, z wyjątkiem owej komory. Przeglądałem fora typu jedendojednego" ale obawiam się iż nie mam odpowiedniego sprzętu i umiejętności do wykonania komory choć przypominającej oryginał. Proszę o namiary gdzie takie coś mogę zdobyć lub o jakieś gotowe plany które mógłbym dać komuś kto by to wykonał np. jakiś ślusarz. Powtarzam ma być to REPLIKA przypominająca oryginał, która nie podpada pod ustawę tak jak np. komory ASG.
Jeszcze raz proszę o pomoc

pozdrawiam
Kamil
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information