Jump to content

Blitzkrieg

Forum members
 • Content Count

  616
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Producenci polskich skrzynek do 30 to Mars Rzeszów, SIGMA W-wa i Serkowski S.A. Odbiory raczej w owalu a nie kole.
 2. Bo była emaliowana i srebrzona... Oficerska: http://www.numizmatyka.waw.pl/files/produkty/2008_12_16_020941.jpg
 3. Tak jak w temacie czy jest to wybijak łaczności??
 4. Tak, te widziałem. Szukam konkretnie zdjęć skrzynki metalowej na 3 sztuki tej z uchwytem metalowym, bo umieszczona w tym wątku wyżej to sowiet.
 5. Czy mógłby ktoś wrzucić fotki ewidentnie polskiej skrzynki na Stocki?? Pzdr
 6. Blitzkrieg

  Autoliza

  Zawsze robię 15% nigdy na oko. Wojtku trudno dziś o cynkowe parapety, przynajmniej w okolicy.
 7. Blitzkrieg

  Autoliza

  Jeśli już decydujesz się na zastosowanie autolizy dla przedmiotów miedzianych to lepiej dla nich jeżeli nie będą moczyć się razem z żelastwem. Co do zużycia aluminium, to tak jak piszesz, nie idzie dużo. Ja korzystam z drutu - optymalnie się wygina, nie sprężynuje jak cienkie profile z armatury poza tym szeroko dostępny w skupie złomu, można też dostać od znajomych elektryków z demontażu linii. Ciekawi mnie jakiego NaOH używacie: czy jest to zwykły kret do rur, czy inny specyfik? Ja stosuje czysty NaOH(cz nie czda).
 8. Blitzkrieg

  Autoliza

  Używanie kwasu po autolizie to błąd. Zakładając że po autolizie otrzymujesz czysty metal, dalsze działanie na niego kwasem bezpowrotnie go niszczy. Problematyczne jest również późniejsze wyprowadzenie kwasu z przedmiotu. Co do miedzianych przedmiotów o których piszesz - mam nadzieje że chodzi Ci o miedź połączoną na stałe z metalem np. szklanka szrapnelowa. Usunięcie nalotu w takim przypadku jest możliwe za pomocą szczotki stalowej na wiertarce/szlifierce - użyta bez docisku nie porysuje pierścienia a delikatnie go wypoleruje. Jeśli ktoś nie ma praktyki zamiast szczotki proponuje krążek filcowy i pastę 'automax'.Do przedmiotów typowo kolorowych raczej autolizy nie polecam. Metodę usuwania nalotu po autolizie determinuje materiał z jakiego wykonany jest przedmiot. Jeśli jest to stal to z powodzeniem szczotka na wiertarce.Przedmioty żeliwne poddane autolizie należy czyścić ręcznie szczotką plastikową, użycie stalowej spowoduje zatarcie szczegółów. Użycie detergentu wspomaga usuwanie nalotu - można zastosować chociażby rozpuszczony w ciepłej wodzie proszek do prania.
 9. Blitzkrieg

  Autoliza

  Autoliza też nie wymaga w zasadzie długiego moczenia. Wymierny efekt dla maga takiego jak w poście można uzyskać w ciągu godziny pod warunkiem użycia gorącej wody w kąpieli. Nie mówię tu o wrzątku, bo wtedy cała zawartość tanku wypłynie(wykipi w zadziwiającym tempie) a i krzywdę można zrobić sobie takim eksperymentem bo pryska.
 10. 6,5 za pół lytra, 35 za 5l?? Mówie orientacjnie... W GSie pewno taniej:D
×
×
 • Create New...

Important Information