Jump to content

Blitzkrieg

Forum members
 • Content Count

  616
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Producenci polskich skrzynek do 30 to Mars Rzeszów, SIGMA W-wa i Serkowski S.A. Odbiory raczej w owalu a nie kole.
 2. Bo była emaliowana i srebrzona... Oficerska: http://www.numizmatyka.waw.pl/files/produkty/2008_12_16_020941.jpg
 3. Tak jak w temacie czy jest to wybijak łaczności??
 4. Tak, te widziałem. Szukam konkretnie zdjęć skrzynki metalowej na 3 sztuki tej z uchwytem metalowym, bo umieszczona w tym wątku wyżej to sowiet.
 5. Czy mógłby ktoś wrzucić fotki ewidentnie polskiej skrzynki na Stocki?? Pzdr
 6. 6,5 za pół lytra, 35 za 5l?? Mówie orientacjnie... W GSie pewno taniej:D
 7. 'amoniaku bo to kwas'- kolega chyba zna inną chemię niż ja...
 8. Witam, mam do wyprostowanie polskiego PERKUNA" wz. 24 i nie wiem jak się za to zabrać. Jest zagięty zaraz pod jelcem - głowica prostopadła do jelca, głownia już nie. Czym to prostować, na zimno czy na gorąco? Na razie póki co bałem się ruszać na zimno, bo to dobra stal, w miarę sucha" i widziałem kiedyś na złomie tak właśnie załatwiony bagnet - wyglądał jak ukruszone żeliwo...
 9. Hmm mimo wszystko zalecam rozwagę w użyciu tego specyfiku...
 10. Odp na pytanie kurkowa: Korozja będzie postępowała dalej tam gdzie nie wymyję się kwasu, oraz tam gdzie mimo tego że został wymyty, miejsce po trawieniu nie zostało odpowiednio zabezpieczone, a nie oszukujmy się, w powietrzu tez jest wilgoć... A czy zeżre cały hełm...? Może nie cały;) To zależy od stanu, kwasem szczawiowym czyścicie to co ma jeszcze farbę, a pod ściśle przylegającą farbą kwas nie ruszy, chyba że były pęcherze i odpadły, dostał się tam kwas... Trudno przewidzieć co będzie się działo... Ale w miejscach gdzie blacha była najsłabsza w miare postepującej korozji mogą pojawic się dziury, no i powiekszać się te już istniejące. Ponadto miejsca po trawieniu kwasem mają porowatą strukturę dzieki czemu szybciej zachodzi korozja wtórna. Ale nie popadajmy w histerię... Przedmiot trzeba poprostu dokładnie umyć, PO umyciu można próbować zobojętniać zasadą, chociażby ludwikiem.Aha: szczawiany są na ogół trudno rozpuszczają się w wodzie, a hełm z kolorowym" osadem soli w porach raczej nieciekawie wygląda.
×
×
 • Create New...

Important Information