Jump to content

Czy ceny wykrywaczy spadają na święta ???


lesiu283

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
A może trzeba zrobić prezent świąteczny sklepowi i kupić drożej?
:)
Bo kto powiedział że to sklep ma robić prezenty klientom???

To trochę tak jak z reformą KRUS. Państwo mówi do chłopa: płać składki sam za siebie, nie każ innym żeby się na Ciebie składali". Na to chłop: przecież zawsze się wszyscy na mnie składali, dlaczego nagle mam płacić za siebie? I skąd mam na to wziąć". Na to drobny sklepikarz osiedlowy: a czy mnie ktoś pytał, czy ja chcę płacić za siebie? Nikt mnie nie pytał i nikogo nie obchodzi czy mam skąd na to wziąć. Dlaczego więc Ty chłopie masz być uprzywilejowany, a ja jestem zmuszony płacić za siebie i za Ciebie".

Konkluzja 1 - wszystko zależy od punktu widzenia.
Konkluzja 2 - to że zawsze było jak było nie znaczy, że zawsze było tak jak powinno być, i że nie należy zacząć inaczej patrzeć na sprawy.
Link to comment
Share on other sites

Temat może i pasujący bo rolnik to pole pole to wykrywka Tylko taki rolnik mający 5 ha ziemi z czego ma zapłacić?Kiedyś zdawał mleko do mleczarni to zasrana unia wymyśliła że sa jakies komórki somatryczne,niby a to chodziło o to by rozwalić małe gospodarstwa ,tym został pozbawiony dochodu a teraz chcą jeszcze ludzi zagłodzić jak hitler to robił w obozach...Pieprzona polityka nasza...Co chodzi do wykrywki trzeba obserwować ceny dziś jest tanio jutro drogo
Link to comment
Share on other sites

Tak się składa, że ja jestem rolnikiem :)

Mleko na całym świecie produkują krowy, które należą do rolników. A ci rolnicy mają często mniej ziemi niż nasze polskie gospodarstwa socjalne". Właśnie dlatego rolnicy z zachodu przyjeżdżają do nas żeby tu gospodarować, bo u siebie nie mają perspektyw na większą ilość ziemi którą mogliby uprawiać. Na przykład w Danii ustawowo nie wolno mieć w posiadaniu więcej niż 140ha. Tymczasem w Polsce jest około 1000 (tysiąc) gospodarstw które mają co najmniej 1000 (tysiąc) ha.
Ale i w małym gospodarstwie wszystko jest kwestią organizacji i mechanizacji. No i np HIGIENY procesu w przypadku produkcji mleka.

Adam, ja nie wiem skąd on ma wziąć żeby zapłacić na swoją przyszłą emeryturę i ubezpieczenie zdrowotne. Nikt nikogo nie zmusza do tego żeby starał się utrzymać rodzinę z 5ha. Miliony ludzi nie mają własnej ziemi i pracują, żyją, radzą sobie. Ten system który dotąd istnieje u nas, to relikt przeszłości. Przeszłości w której rolnik za litr mleka zdanego do skupu dostawał tyle pieniędzy, że mógł za to kupić kilo masła w sklepie.
Czy jesteś w stanie wskazać obecnie źródło pieniędzy na ubezpieczenia rolnicze? Konkretnie: kto powinien zapłacić za rolnika? Takie źródło, żeby nikt nie był pokrzywdzony. Bo w tej chwili ubezpieczenia rolnicze są opłacane bezpośrednio z kieszeni ludzi zatrudnionych poza rolnictwem. Każdy pracownik fabryki, biura, sklepu ma zdejmowane z pensji nie tylko na swoje ubezpieczenie, ale tez na potrzeby KRUS. Czy to jest uczciwe? Bo dla mnie niczym nie różni się od haraczu, który właściciel knajpy musi zapłacić gangowi. Sam sobie odpowiedz.
Link to comment
Share on other sites

Racja,każdy niech płaci za siebie.Mnie,małego przedsiębiorcę okrada się z każdej strony.Ja mam dokładać,a kto mnie dołoży? Żeby nie było,ja też pochodzę ze wsi i wiem co to gospodara ale niema zmiłuj się,każdy płaci za siebie i wtedy jest sprawiedliwie. No chyba że prezesi banków coś mogą ofiarować ze swej skromnej pensji:)
Link to comment
Share on other sites

A co ma krowa do kursu walut i cen wykrywaczy,rolnicy już byli w rządzie pakazali co potrafią do Uni nie chcieli wejść a o dopłaty się przepychają teraz w kolejkach ,była by u nas waluta euro to by ceny stabilne były a1`a tak spekulanci ciągle mieszają złotym i kto wie czy złotówka się wzmocni do świąt bo też chce coś kupić ale ciągle drożej za wykrywacz trzeba dać
Link to comment
Share on other sites

Ok już odpowiadam daję przyklad.Też mieszkam na wsi ojciec jest rolnikiem i wiem jak to jest wiem jak musi ciężko coś wychować by opłacić podatki ubezpieczenie czy krus.Poprostu kasę musi wyjąc z kieszenia.Ja pracuje jako mundurowy i naprawdę nie odczuwam że mi odciągają z kieszeni na ubezpieczenie,niewiem może mamy inne poglądy ty mówisz o wiekszych rolnikach ja o mniejszych.Apropo idzie zima pola zamarzają może o polityce forum(żart)i nie bawmy się już w politykę to moje zdanie na temat rolnictwa sam zapie...m i widzę jak to się opłaca....pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Poglądy jak poglądy adam. Przede wszystkim mamy inny poziom świadomości mechanizmów które nas otaczają. I nie ma to nic wspólnego z polityką.
Jeśli jesteś mundurowym, to podobnie jak każdy etatowy pracownik który był od zawsze etatowym pracownikiem, żyjesz jak dziecko we mgle. Coś tam naliczają, odliczają, doliczają i kasa wypłaca SKĄDŚ stabilną pensję netto. Dopóki nie musisz czegoś zapłacić z własnej kieszeni, bo ktoś od Ciebie tego żąda, wszystko Ci się wydaje normalne. Zresztą jako mundurowy który jako relatywnie młody i silny byk pójdzie na emeryturę i będzie żył na koszt pracującej części społeczeństwa z przywilejami niedostępnymi dla reszty emerytów, jakie Ty możesz mieć normalne podejście do kwestii pieniędzy związanych z pracą i ubezpieczeniami społecznymi?
Link to comment
Share on other sites

Tak, tak, Denar. Realnie spadają... ale dla tych którzy u Ciebie zamówią, ale sami mieszkają w strefie euro.
Bo dla tych którzy mieszkają w Polsce i zarabiają w złotówkach (jak sądzę lwia większość forumowiczów) - realnie rosną. Choć i tak są już nadmiernie wysokie. Na dodatek każdy zakup nadmiernie drogiego towaru z zagranicy, to czysta strata dla polskiej gospodarki. Ciężko zarobione pieniądze które wychodzą i nigdy już nie wracają. Można by rzec - czyn antypatriotyczny. Francuzi i tak nas doją jak krowę i sprytnie unikają podatków. Jeszcze im dokładać?
Link to comment
Share on other sites

Na chwilę obecna to ceny będą szły w górę z uwagi na wzrost ceny dolara i euro dziś mamy dolar po 3,34 a euro-4,47 jeśli skończą się stare zapasy Polskich dystrybutorów to logiczne że będą musieli zakupić towar w nowej cenie .A jak wiem to i nawet jedna zachodnia firma podniosła już ceny hurtowe wykrywaczy .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information