Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

MarekAu- czystość rzek poraża" to fakt Skora jest ściekiem z co drugiego domu ścieki odprowadzane są do rzeki do tego mnóstwo padliny pływa. Sam czasem zastanawiam się płucząc czy jakiegoś choróbska nie podłapie od tej wody,ale czego nie robi się dla złota;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pracować w rekawicach gumowych, bo potem kanapka i brudne ręce mogą być powodem np. jelitówki.

Nie chcę odbiegać od tematu ale mam pytanie o czerwone odmiany korundu, jakie znajdujecie ? ja najczęściej jak coś zauważę i do fiolki schowam to mają najczęściej 1-2mm, rzadko 3mm.
Znajdowaliście większe w płukanym szlichu ?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajde1napewno - Ewentualnie mógłbym się zagrać z Kielc lub okolic,bo tam mieszkają rodzice ;)

Co do miski,to ja chyba zamówię 32 i 38cm.
btw.zamawiałeś gdzieś w Polsce czy ze Stanów/UK? Bo tam ceny są nawet 5-8razy mniejsze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekAu- co do kamieni to parę razy trafiłem takie 5mm.
znajde1napewno- wydajność miski zależy przede wszystkim od umiejętności posługiwania się ową miską pozornie czym większa tym lepsza ale jeśli więcej materiału wrzucisz na miskę tym ciężej nią kręcić i jeszcze raz zaznaczam sama miska w naszych polskich warunkach to bardzo mało wydajny sposób, po godzinie lub dwóch stania pochylonym w wodzie bez efektu może szybko zniechęcić Więc polecam koryto które bardzo ułatwia i przyśpiesza cały proces pozyskania złota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Latam już z miską jakiś czas głównie nad Kaczawą i Skórą, chociaż zdarzyło mi się płukać u naszych zachodnich sąsiadów.
Na ten sezon planuje trochę odciążyć swoje plecy i zainwestować w płucznie. Ta na zdjęciu jest w ofercie sklepu GoldBlitz. Co o niej sądzicie, może ktoś już jej używa i ma jakąś wyrobioną opinie. Wiem polecicie mi pewnie Suction Dredge ale mam inny pomysł. Do rynny (kupionej bądź zrobionej) chce zrobić pompę ale ręczną np:
[LINK]https://www.youtube.com/watch?v=vaho7JSVS1I[/LINK]
Zależy mi dość lekkim sprzęcie ;)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajde1napewno- aż mi się wierzyć nie chce ale spoko ZnajdzieszNaPewno;)Jeżeli znasz angielski to polecam Ci forum: http://www.treasurenet.com/forums/forum.php
Idzie się tam dużo nauczyć od poszukiwaczy z całego globu od płukania po kopalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajde1napewno- ja płuczę przeważnie w Wojcieszynie czasem w Pielgrzymce
nie zwracaj uwagi na gapiących się ludzi polecam miejsce na początku Wojcieszyna jadąc od strony Pielgrzymki zaraz za tablicą Wojcieszyn idąc w górę rzeki to jakieś 100m przed żółtym stalowym mostem.
jest tam odcinek z jasnym piaszczystym osadem co ułatwia kopanie i jest tam dość sporo drobin czasem trafiają się ładniejsze okazy do 5mm ale to rzadkość. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poza obszarami opisanymi wyżej, gdzieś w innych rejonach Polski można znaleźć złoto ??? kiedyś wyczytałem w internecie, że również w Wielkopolsce można trafić na drobiny.

Ps. Cieszę śię, że temat w końcu się rozkręcił. Szkoda ze w Polsce nie ma zadnej konkretnej stronki/forum o szukaniu złota.

Pozedrowionka dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poważnie tym tematem zajmuje się naukowo- kwestia górnictwa złota w średniowieczu na Śląsku.

Co do miejsc polecam książkę Minerały Dolnego Śląska", znaleźć tam można rozdział Złoto rodzime i tam wyszczególnione są wszystkie miejsca na Dolnym Śląsku, w których można coś znaleźć.

Co do wiedzy dla każdego kto chciałby się pobawić w poszukiwacza- to polecam małą książeczkę (niestety bardzo trudno dostępną ze względu na mały nakład) Andrzeja Grodzickiego- Informator dla amatora poszukiwacza złota, kamieni szlachetnych i ozdobnych"

Jeśli chodzi o inne miejsca w Polsce to niestety nie słyszałem, by gdzieś poza górami można było coś odszukać. Złoto i kamienie szlachetne są niestety skarbami tylko górskimi.

PS
Jak coś sam znajdę to się pochwalę ;) Fajnie że taki temat tutuaj powstał

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romo - W Polsce złoto poza Sudetami można znaleźć w Karpatach. Tatry, Pieniny, wschodnia część Beskidów oraz na obrzeżu Wyżyny Śląskiej. Śladowe ilości można znaleźć również również w rejonie Gór Świętokrzyskich. Ciekawostką jest to że śladowe ilości złota znajdywano na Pojezierzu Kaszubskim w osadach polodowcowych.
Też jestem z Wielkopolski więc wiem o co Ci chodzi ;) Skoro złoto idzie znaleźć w osadach polodowcowych, które w Wielkopolsce też występują to teoretycznie można coś znaleźć, chociaż jeszcze o tym nie słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie opracowalem prosta i lekka metode przeplukania wiecej piachu. Nie wiem czy to dobry pomysl ale warto probowac. W wiadrze zamontowac jeden prog od gory przez polowe okregu wiadra. Wlac wode, kilka szpadli piachu, troche zamieszac i wiekszosc wylac, to co ciezsze sie zatrzyma, potem do tego znow dolac wode i dorzucic piach zamieszac i znow wiekszosc powoli wylac. Czynnosc powtarzac kilka razy a potem zawartosc na miche :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie