Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Spinel80 - Zdjęcie,na którym prezentujesz zeszłoroczny łup to wszystko co znaleźliście?
Ile to ważyło,oraz na ilu wyprawach byliście w ciągu tego roku ?
Pytam,bo ciekawi mnie ile średnio pozyskaliście złota z każdego wyskoku :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka misek od 25 do 35. najczęściej korzystam z 35 jest najbardziej poręczna. Miski tej wielkości są najczęściej wykorzystywane. Czasami używam 25 do przepłukania szlichtu z płuczni. 40stka to chyba najgorsza. Niewymiarowa nigdzie się nie mieści a po załadowaniu piachem mega ciężka. Ale to moje prywatne zdanie. Jaką pierwszą michę to 30-35, później sam sobie dopasujesz najlepszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek717 - wypad się udał, aczkolwiek nad rzeką spędziliśmy tylko kilka godzin w sobotę, w niedziele było za zimno, byliśmy połazić po wulkanach. Jeszcze spotkaliśmy znajomych także nie dało rady płukać;) Mamy parę drobinek - bez szału.
A u Ciebie jak tam w Rakowicach coś znalazłeś?
Następny dłuższy wypad typowo coś popłukać planujemy na weekend majowy, może wtedy da radę się spotkać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję spinel80 za fachową radę - kupię tą 14 calową, zastanawiam się właśnie czy kupic samą michę czy ten zestawik o którym piszesz cena jest ok. nie wiem tylko jak będzie z przesyłką, ale też nie powinno wyglądać źle :-) Miałem jechać w teren w tym tygodniu lecz jednak poczekam do po swiętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przez kilka lat 1997-2004 jeździłem do Złotego Stoku i Głuchołazy też złaziłem... ale później żona, dom... dało się spokojnie żyć w tamtych latach a byłoby jeszcze lepiej gdyby nie pośrednicy... ze sprzętu posiadam miskę, i wiedzy trochę, przede wszystkim mam możliwość zrobienia prawie wszystkiego co potrzebne, pracuję jako elektromechanik więc mam spore zaplecze, materiały, narzędzia itd
(dziwne to forum, piszę, wysyłam i nie pokazuje się)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deufso- przeczytaj regulamin forum zrozumiesz dlaczego tak się dzieje. Jeszcze przez parę postów się pomęczysz.
Jak ze sprzętu posiadasz miskę i wiedzy trochę proponuje jechać nad rzekę i popłukać przy okazji zdobędziesz jakieś doświadczenie. (W weekend majowy na pewno nie jedną osobę spotkasz) Jak już się nauczysz kręcić z czasem możesz sobie zbudować jakąś płucznie z pompą bądź rynnę do nurtu rzeki. Albo tak jak sadek717 suction dredge ;)Wszystko zależy od tego co będziesz chciał z tym dalej robić.
Powiem Ci tak ja często jeżdżę samemu i szukam dobrego miejsca zarówno w Polsce jak i w Niemczech. To najlepiej się sprawdza. Jak coś się ciekawego trafi jadę ze znajomymi i zaczynamy się bawić.
I pamiętaj Gold Is Where You Find It! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylem niedawno poplukac poraz drugi choc pogoda nie dopisala. Zaczepil mnie facet i zapytal czy cos znslazlem i od slowa do slowa...mowil ze w miski sie nie bawi, ma miejsca na wykrywke i pokazal mi grudke wielkosci hmm 1 groszowki. Nie byla plaska tylko to byla bryla. Widok piekny szkoda ze nie wyjawil gdzie szuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
znajde1napewno - a jak Twoje płukanie się udało, znalazłeś pierwsze złoto? Którą miejscówkę wybrałeś na swój drugi wyjazd? My też słyszeliśmy o samorodkach wielkości paznokcia, przy odrobinie szczęścia może uda się wypłukać na misce :) Wykrywką można znaleźć takie cudo jeżeli jest na głębokości nie większej niż około 30cm.
My byliśmy większą grupą w piątek, pogoda nie dopisała ale każdy coś tam znalazł :) nawet dwie dziewczyny, które miały miski pierwszy raz w ręku znalazły po kilka drobinek i pochmurny majówkowy, chłodny dzień uważamy za udany :)

sadek717 - jak udały się poszukiwania w Rakowicach?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie