Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

znajde1napewno - dokładnie tak jak pisze spinel80. Jaki rodzaj pułapek tam jest zastosowany, że jak wysypujesz już przepłukany piach, nie wysypujesz kruszcu tudzież kamyków?
Napisz z czego są zrobione te pułapki, jak wyglądają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drobinek olowiu ktore uzylem do prob to tak : ciezarek wedkarski wazacy 0.5 grama pocialem na malutenkie 20 kawalkow i zmieszalem z piachem hmm jakies 5 kg. 3-4 minutki i doliczylem sie tych 20 kawalkow a przy okazji znalazlem malutki rozowy przezroczysty kamyk chociaz watpie by to byl rubin :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

re-gen - dziękuję za informację, wyjazd planujemy raczej na czerwiec, mam nadzieję że uda się nam trafić na kilka drobinek :)
sadek - jakieś fajne okazy granatów, korundów itp udało Ci się znaleźć?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam;)
spinel-zacząłem je zbierać od niedawna i trochę już mam korundu niektóre po 4-5mm ale zanim zacząłem je zbierać to czasem wyrzucałem większe,znam miejsce na Skorej gdzie z garści piachu wybierasz kilka sztuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,
Pod koniec kwietnia płukałem złota na rzece Skora , Złotoucha i na rzece w Nowej Ziemi. Oczywiście we wszystkich rzekach znalazłem drobinki złota i kamieni granaty. Najwięcej granatów wypłukałem w rzece Skora.
Na pewno jeszcze przyjadę płukać złota , niestety uzależniłem się :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinel - poziom rzeki jest normalny mozna w niektorych miescach wejsc w kaloszach nawer
Sadek - bylem na zoltym moscie tzn jAkies 100 metrow w gore rzeki az do malego hmm uskoku. Przeplujalen z sasiadem dobra tone piasku u nic.... :/ albo tam nie bylo zlotA albo zle plukalismy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajde1napewno-trzeba było płukać poniżej mostu w dół rzeki ja też tam byłem wczoraj od 13 godz do 16,30 i nikogo nie było
spinel80-poziom rzeki delikatnie podniesiony i widać po położonej przy brzegach trawie ze podczas opadów był większy o jakieś 0.5m znam na tyle Skorą i zauważyłem że miejscami naniosło nowe warstwy osadu więc warto płukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajd1napewno- skoro przepłukałeś tonę osadu i nie trafiłeś ani jednej drobinki złota to na pewno robisz coś nie tak
wczoraj nabrałem pierwszą łopatę osadu z wierzchu i po przepłukaniu jej na misce miałem kilka drobinek wielkości ok 0.5mm a po przepłukaniu na płuczni całej kastry było ich kilkadziesiąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie