Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Spinel. Tak znalazlem 4 malutkie zlote grudki przez kilka godzin jednak frajda niesamowita napewno wroce :) trudno wytlumaczyc mi w ktorym miejscu ale byla to miejscowosc Uniejowice, zjechalem droga ostro w dol do miejsca w ktorym droga konczyla sie w ...rzece a po drugiej stronie bylo gospodarstwo bez ogrodzenia i tam plukalem. Sorki nie wiem co to za ulica. Chcialem pozniej Wojcieszyn odwiedzicc ale pprzemarzlem a niestety bylem tylko jeden dzien.

Moze troszke chaotycznie tu pisze za co przepraszam i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś ucieknie, niestety tak to już jest.Zależy na jaką głębokość chcesz kopać. Ja używam szpadla Fiskarsa i jak dla mnie daje radę chociaż wiem że najlepsze do tego powinny być łopaty tzw sercówki" z dłuższym trzonkiem. Po wpisaniu w wyszukiwarce ound point shovel" możecie zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Czy ktoś się orientuje gdzie i czy w Polsce mogę dostać jakieś maty górnicze? Ewentualnie gdzieś w europie.
U Niemców znalazłem jeden sklep ale tylko długość 55cm a ze stanów nie opłaca mi się ściągać..

A to na rozbudzenie wyobraźni ;) http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wydobywaja-zloto-z-legendarnego-parowca-na-dnie-atlantyku-spoczywa-miliard-dolarow,425472.html#autoplay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ale wolałem spytać. Na zachodzie też większego wyboru nie ma szkoda będę musiał pokombinować..
Znalazłem za to taką gumową matę do lekkich przeróbek jak na zdjęciu http://www.equimat.pl/Produkty.html
http://strona.kod271894e72.nazwa.pl/uploads/images/mata%20podloga.jpg
Może się komuś przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do sprzętu - w Polsce, to już nawet miski nie można kupić, chciałem niedawno takiego zakupu dokonać w jednym ze sklepów, ale stany magazynowe ", wysłałem email z zapytaniem kiedy będą dostępne i odpowiedzi nie otrzymałem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

znajde1napewno - dlaczego twierdzisz że miska to strata czasu?
Uważam że jest to świetna zabawa :) załączam również zdjęcie małego samorodka ok 2~3mm, który wypłukałem miską podczas ostatniego rekonesansu :) Też jestem ciekaw jak wygląda Twój sprzęt, może dodasz jakąś fotkę?

Romo - miski są dostępne w Polsce, ja kupiłem w zeszłym roku w sklepie Conrad.pl (dział: akcesoria do wykrywaczy metalu), zestaw garrett-a i są dostępne również teraz. Zestaw 2 misek z sitem i akcesoriami, polecam! Używamy tych misek, są wytrzymałe (14 zaliczyła mocne uderzenie w kamień i jest cała :)) i jak do tej pory (wraz z Keene 12") najlepiej się spisują :). Kupując taki zestaw do szczęścia brakuje tylko dobrej saperki i małej płuczni :) Jeżeli chcesz poczekać na dostawę około tygodnia to możesz zakupić sprzęt w Niemczech w sklepie, o którym już wspomniałem thegoldminer.de, kupujesz, robisz przelew i sprzęt przyjeżdża kurierem :)

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wcześniejszych postach był poruszony temat korundów, granatów itp :) załączam zdjęcie część naszej skromnej kolekcji, największe mają wielkość około 4`5mm :) Warto uważnie przyglądać się zawartości miski, w której można znaleźć nie tylko złoto :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajde1napewno - mógłbyś opisać bliżej jak zrobiłeś to wiaderko do płukania. szkic (choćby w Pancie) dodać jakiś ewentualnie zdjęcie? Nie za bardzo rozumiem jak działa to wiaderko... To prawda czas płkukania się liczy niesamowicie i tak jak mówisz około 20min idzie na przeszukanie ładnie nabranej michy z materiałem. A jak Ty to robisz tym wiaderkiem 2-3min. no to wzbudziłeś i moje zainteresowanie :) Jakby Ci to nie sprawiło trudności, to podziel się informacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostep tu mam z telefonu i zdjec nie moge wstawic.. polowe okregu wiadra wypelnilem mata z pulapkami... zrobilem probe, 20 malutenkich odlamkow olowiu zmieszalem z ok. 20 kg piachu, i wyplukalem w tym wiadrze. . Tzn wsypalem ten piach do wiadra z woda, zamieszalem i wylalem tak by tylko to co ciezkie zostalo w wiadrze ( 3 razy wsypalem do wiadra bo 20 kg sie nie zmiesci ) zamieszalem zakrecilem i wylalem... to co zostalo w pulapkach wyplukalem miska i odzyskalem wszystkie 20 kawalkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Romo - będziesz zadowolony z tego zestawu :) daj znać jak będziesz jechał go testować, może uda się spotkać gdzieś nad rzeką :)
znajde1napewno - 20 min na przepłukani miski to trochę dużo, ja potrzebuję 3 min, max 5 jak jest fajny szlich w którym można wygrzebać coś poza drobinkami złota. Jestem ciekaw jak się sprawdzi Twoje wiaderko podczas płukania żwiru i jaki rodzaj pułapek zastosowałeś. Jakiej wielkości są te maluteńkie kawałki ołowiu? Zdjęcie wiele by wyjaśniło :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem jakieś dwa lata temu na sarnim potoku. Trafiłem tam na bodajże dwie 2mm kruszynki i sporo <1mm. Ponoć najwięcej idzie znaleźć na Białej Głuchołaskiej - nie wiem nie byłem. Ale na Sarnią bym się jeszcze raz wybrał.
Z książek ponoć można też coś znaleźć w Potoku Zdrojowym. Czesi natomiast uważają że w górze Poprzecznej jest jeszcze w złożach 2,5 tony złota (O_o) (taka ciekawostka) w Zlatych Horach też zbiera się ekipa płukaczy złota i czytając czeskie fora blogi itp nieźle na tym wychodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie