Jump to content

Romo

Forum members
 • Content Count

  801
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Romo

 1. Cześć, potrzebuję dorobić sobie obudowę do cewki do takiego retro wykrywacza. Pamiętam w niektórych wykrywkach było to z takiego perforowanego czarnego tworzywa, chyba obudowa elektroniki Smętka jest z czegoś takiego. Prośba, jak ktoś wie, co to jest za tworzywo i zna technologię jego kształtowania to piszcie. Pozdrawiam.
 2. Znalazłem ostatnio ciekawą bransoletkę i chciałbym poszukać gdzieś jej właściciela jedyne dane jakie na niej mam to: rok urodzenia, wpisaną datę 1942, imię i nazwisko oraz stopień wachmistrz i nic więcej.
 3. Właśnie coś przeglądałem i przez przypadek wszedłem na zakładkę Poznajmy się" i okazało się że 11 stycznia tego roku pyknęło mi na forum 10 latek ...ale ten czas zaiwania :-)
 4. Rezerwat rezerwatem, ale to jest ze sto metrów od niego. Teraz jak spadł śnieg, widać ten zarys z mapy, ale niestety wygląda to na jakieś odwodnienie, jest to teren zalewowy - Dolina Prosny :-)
 5. Cześć, może ktoś pomoże, może widział coś podobnego na mapie, chodzi mi o zaznaczony kształt przypominający zarysem zamek, w terenie nic tam nie ma.
 6. Idel. w tym samym czasie co kupiłem Cibolę, miałem również 250kę i w porównaniu z Cebulą" to zabawka. Oczywiście nie jest to porównanie po paru wyjściach w teren bo na początku Tesorak mnie przeraził, ale już po kilkunastu wypadach sprzedałem ACE, chociaż przyznam Ci rację to też fajny sprzęt. Wiele dobrego dla mnie uczynił :-)Tak jak napisałem w poście powyżej z Ciboli jestem zadowolony, ale jak to u mnie jest,pare lat minęło i przyszedł czas na coś innego. Nie będzie to Tesoro, ale powód jest taki, że chcę wypróbować" coś innego. Tylko właśnie tyle tego jest, że nie wiadomo co wybrać mając do dyspozycji około 2 tysi.
 7. O ja walę jaki młyn :-) może ja coś dopowiem jako wieloletni użytkownik wykrywaczy. Trochę ich miałem. Zaczynałem od takiego co obudowę cewki miał ze sklejki(polski produkt) następców nie będę wymieniał, ale napiszę o ostatnim, którym jest Cibola - Jestem z niej bardzo zadowolony. Byłem wiele razy na wypadach z ludźmi, którzy mieli wypasione" sprzęty i sorki, ale kopałem po nich fanty.
 8. Czym mogą być tajemnicze pagórki w lesie obok mojego miasta ? kurhany ? znajdują się tylko w jednym miejscu lasu a las do małych nie należy.
 9. O i tutaj kolega ma rację kawałek pompki :-)
 10. Zmiana kierunków od Ziła chyba 130, ale może się mylę.
 11. Okres napoleoński - mam identyko.
 12. spoko, spoko, DUŻO się tego znajduje - tani instrument, większość coś tam na tym ugra, bardzo popularny kiedyś na wsiach - wiem bo mój dziadzio miał chyba cztery sztuki :-)
 13. To jakaś miedziana przejściówka" starego typu - tak mi się wydaje bo w domu mam coś podobnego.
 14. Cześć. Chodził" ktoś w tym temacie ? tzn. czy komuś udało się coś wykopać z tego okresu ? pytanie nie tylko dla ludzi z Kalisza :-)
 15. Przypomniała mi się moja sprawa sprzed lat (piękne wspomnienia :-)): http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=201395#1063357 też szukałem kiedyś widmowego" ukrytego bunkra kolejowego, który krążył jako legenda i całkiem niedawno okazało się, że warto drążyć temat nawet jeśli wydaje się nieprawdziwy hehe :-)
 16. Coś tak jakby ucichło od wczoraj, widać robota wre. Zgadzam się z Alexem - oby im się udało coś znaleźć - trzymam kciuki :-)
 17. Wiecie co ? Tak się zastanawiam - po jaką cholerę tyle tych wykopów ? Przecież wystarczyło zrobić jeden przekop" na środku całego wskazania ?
 18. Witam. Wie ktoś może co to za model roweru 15 zdjęć wyżej ? sorka, że schodzę trochę z tematu ale zaczynam się bawić w zbieranie starych rowerów i... :-)
 19. Cześć, Nie, nie kupiłem tych misek, w końcu wybrałem michę troszkę tańszą a wydaje mi się, że fajniejszą. Rozprowadza je jeden ze sklepów z geologią" - super jest jej czarny kolor. Co do moich okolic, to czytałem w jakimś opracowaniu, że w centralnej Polsce również występuje złoto. Rzeczka, która przepływa obok mnie wije się u podstawy wzgórz polodowcowych przez parę kilometrów i wygląda jak potok górski - kamieniste dno itp. kiedyś był nawet projekt hodowli w tej rzeczółce pstrąga. Same wzgórza to teren parku krajoznawczego w którym rosną górskie rośliny między innymi oset górski :-) Suma sumaru byłem wiele razy w Kotlinie Kłodzkiej, ale u siebie pod nochem nie płukałem hahaha :-) spinel80 można coś znaleźć w okolicy Ślęży ? czy jest jakieś miejce na płukanko ? wybieram sie tam jak trochę odtaje i mam zamiar oczywiście zabrać miseczkę. Pozdrawiam.
 20. achęcam również do penetrowania rzek w swoich okolicach, w ostatni weekend trafiłem na kilkanaście drobinek w rzece oddalonej około 20km od Wrocławia :)" ....ciekawe czy coś by się trafiło u mnie w Kaliszu ????? :-)
 21. Program bardzo ciekawy, moim zdaniem najlepszy jaki do tej pory widziałem w polskiej TV dotyczący poszukiwań – w skrócie - dużo kopania a nie opowiadania. Jeszcze żeby lekko tą muzyczkę" zagłuszającą dialogi wyciszyć, to było by SUPER. Nie mogę już doczekać się następnego odcinka. Pozdrawiam.
 22. spinel80 dzięki wielkie za podpowiedź - ten zestawik o którym piszesz jest naprawdę super i go zamawiam. Pozdrowionka :-)
×
×
 • Create New...

Important Information