Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dzięki za info :) mam nadzieję że wybierzemy się w niedługo nad rzekę.
znajde1napewno, dziwne jest to że nic nie znalazłeś? Ile szlichu zostawało Ci pod koniec płukania na misce/wiaderku i co w nim było?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
znajde1napewno - łyżka stołowa szlichu z 10 łopat to też nie za wiele. Ale dobrze że się pojawia czarny piasek :) popracuj nad techniką płukania miską, pobieraj próbki z różnych miejsc w rzecze i z czasem będzie lepiej :) powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
sadek717 - ja byłem w niedzielę, woda była mętna i poziom podwyższony ale dało się popłukać :). Wydaje mi się że po ostatnich deszczach raczej nie opadnie. Osady w niektórych miejscach naniosło a w innych zabrało :) Miałem fajną miejscówkę, w której w misce pojawiało się kilka drobinek ale niestety rzeka zamieszała i podczas niedzielnego płukania już tak fajnie nie było :/
Czy ktoś się wybiera do Złotoryi na Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota w sobotę i niedzielę?
Romo - doszły już miski? :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Byliśmy w sobotę, jadąc do Złotoryi mieliśmy w planach wziąć udział w mistrzostwach, jednak trochę się zawiedliśmy pod względem organizacyjnym. Impreza sama w sobie nawet fajna ale wypadało by zrobić jakiś punkt informacyjny z możliwością zapisu dla osób przyjezdnych i będący pierwszy raz na tej imprezie. Zrobienie jakiejś tabliczki dużo nie kosztuje a z pewnością więcej osób wzięło by udział choć by w konkurencji amatorów. Dość późno pojawił się również plan mistrzostw i w związku z tym wydaje mi się że frekwencja zawodników była mała.

Zrobiliśmy rekonesans w Górach Opawskich :)
W Sarnim i Zdrojniku znaleźliśmy w sumie około 12 drobinek z 20 misek. Strumienie mają inny rodzaj żwiru niż Kaczawa i Skora również black sand ma inny skład. Niestety nie udało się nam zrobić testów w Białej, rzeka ma duży poziom i po ostatniej powodzi w niektórych miejscach był dosyć mocno podmyty brzeg. Wydaje mi się że w Białej można by spróbować poodkurzać dno suction dredge takim jak ma Sadek :) W niektórych miejscach są fajne duże kamienie :)
W Opawskich można znaleźć ładnie wykształcone granaty wielkości 1cm i większe :)

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajde1napewno - co tak szybko się poddajesz?
Dzisiaj nie masz pracy a za kilka dni możesz ją mieć i w wolnym czasie wybrać się nad rzekę :) My pierwsze drobinki znaleźliśmy dopiero podczas 4 wyjazdu w ilości 2 szt :) ale jaka radość była :) Poczekaj z sprzedażą miski, jak Ci się polepszy przyjedź (miejsca już znasz) znajdź duży kamień, wybierz za niego trochę żwiru i od razu humor Ci się polepszy. Powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, notoryczny brak czasu.
Odpowiem pokrótce żeby nie zaśmiecać :

Miska im większa tym lepsza ale też ból pleców większy, używam większej do płukania ogólnego a mniejszej do zebranego czarnego szlichu.

Sadek 717, Spinel80 - czyli większe kamienie są już wypłukane w tym rejonie – zwiedzałem kilka miejsc i faktycznie korund małych rozmiarów.
Z tego co ja znalazłem to mam też kilka zielonych i 2 małe niebieskie kamyczki pod lupą ładnie się mienią, szkoda ze pod lupą :-).
Też myślę o Rakowicach żeby je odwiedzić, ale takich miejsc jest masa tylko czasu brak.

Silko – piękne te drobiny z kwarcem – jakiego wykrywacza używasz ? :-), dobra to tajemnica , pogratulować znalezisk.

Znajde1napewno – Tak, koszta wyprawy zwłaszcza jeśli trzeba dojechać kilkaset km są spore. Wszystko zależy od tego czego szukamy – jeśli sposobu na zarobek – to pomyśl ilu ludzi już tak myślało i ilu się zawiodło. Jeśli natomiast szukasz dobrej zabawy, szczypty poszukiwawczej adrenaliny i spędzenia czasu z dala od codziennego zgiełku to jest to właśnie taka możliwość.

Spinel80 – dzięki za relację z G. Opawskich – cieszy że nadal tak okazałe kamienie można wypłukać w naszych strumieniach.

Już nie mogę się doczekać kolejnego wycieczki – z czasem krucho, na mistrzostwa płukania też niestety nie dotarłem :-(, a plan był.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Coś mi nie wszystkie posty Admin puszcza, postaram się konkretniej pisać.

Tak się zastanawiam jak patrzę na mapy geologiczne i zakres starych osadów rzecznych, to widać że nie tylko w rzece z obecnych czasów powinno być znajdowane złoto ale również np. 2-5 metrów i więcej poza obecnym korytem, w miejscu gdzie kiedyś płynął bieg i złoty szlak.
Bawił się ktoś w kopanie w takich miejscach, są jakieś wyniki ?, rozumiem że najgorsze w tym to dokopanie się do osadów rzecznych, trochę się trzeba nakopać.

A i na ostatniej wyprawie sprawdziłem mit ze złotem w kopcu kreta :-), na 3 kretowiny przepłukane w jednej z nich znalazłem 1 drobinę złota – dziwne że kret jej sobie nie zatrzymał :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Pewnie dlatego że większość siedzi i płucze :P
A poważnie sezon w pełni a ja będę mógł się dopiero wybrać za dwa trzy tygodnie jak się wyrobie z pracą.
Swoją drogą mam zamiar się wybrać na kilka dni właśnie w góry Opawskie także dam Wam znać co i jak a przede wszystkim co udało się znaleźć.
W załączniku wrzucam Wam mapkę rejonu Saksonii może kogoś ona zachęci. Płukałem tak kilka razy i muszę powiedzieć że naprawdę warto. Ładne okazy idzie znaleźć, rzeki z ładnymi dojściami z dala od cywilizacji. Jakbyście mieli jakieś pytania to śmiało ;)

Dla tych co szukają misek do płukania:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Profesjonalna+miska+do+p%C5%82ukania+z%C5%82ota+-+okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej w jeden dzień, około 5 godzin w rzece, miską wypłukałem 0,07g. Największa drobina miała 3x2mm i ważyła 0,03g. W miejscach, w których płukałem większość drobin ma poniżej 0,5mm. Jest też dosyć dużo granatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
Jesteśmy po drugim wyjeździe w Góry Opawskie, tym razem robiliśmy testy w Białej Głuchołaskiej i zbieraliśmy granaty w strumykach spływających do niej :) Biała wygląda całkiem fajnie, trafiła mi się miska w której było 11 drobinek - całkiem miły widok, zwłaszcza że miejscówka nie była jakaś wyszukana (małe wypłycenie przy brzegu 3x1m) w kolejnej 1 drobinka około 2x2m :) Granaty są całkiem fajne do wielkości około 1,5x1,5cm ale niestety przeważnie zwietrzałe.
re-gen / piotrek_k- czy płukaliście może w Złotym Potoku na terenie suchego zbiornika retencyjnego i jak tam wygląda sytuacja z Au i innymi minerałami? Niestety dotarliśmy tylko do zapory, nie udało nam się zrobić rekonesansu, zabrakło czasu :(
silko - w której rzece płukałeś jeśli można wiedzieć? :)
Mi się trafiła fajna grudka około 3x3mm 0,05g podczas płukania z sadkiem :)
Pozdrawiam wszystkich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe wyniki, 11 drobin to już jest coś, a do tego ładne rozmiary w pierwszych miskach. Na Kaczawie 5 drobin to już jest „dobre miejsce”.
U mnie najwięcej z kręcenia miską w 1 dzień udało się wypłukać blisko 350 drobin do 1mm o łącznej wadze 0,08g. Wypłukane były w różnych miejscach – nadal sprawdzam różne stanowiska pod kątem zasobności. Brak u mnie nadal samorodków, to pewnie wina zbyt częstego przemieszczania się. Dodam, że w każdym miejscu (Kaczawa, Skora) znajdowałem drobiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
z mojego doświadczenia im głębiej tym większe okazy się trafiają miałem raz okazje płukać w towarzystwie dwóch gości z bractwa kopaczy złota i wkopywali się oni tak głęboko jak tylko się dało wkopać łopatą i co chwilę trafiali na kilku milimetrowe kawałki.
Złoto jest ciężkie i większe kawałki zawsze opadają głęboko w osad więc łopaty w dłoń i kopać kopać głęboko głęboko ;)
Pozdrawiam i życzę dużych samorodków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie