Skocz do zawartości

Polowanie na Łosia... (PZL.37)


Woodhaven

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Osobiście gratuluję chłopakom i wszystkim zaangażowanym w odsłanianie już czwartego miejsca upadku Łosia.Dzięki ich uporowi i ciężkiej pracy mamy nowe elementy konstrukcyjne,które niebawem znajdą się na ekspozycji muzealnej.Gratulacje.Pozdrawiam.Hornet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem w sekrecie Szanownym Kolegom, że wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zrobię i wstawię na forum fotki makiety 1:1 samolotu PZL.37 Łoś b. Narazie tyle szczegółów ale niebawem będzie o tej makiecie głośno w światku lotniczym :) Obecnie prawie codziennie obserwuję jak powstaje krok po kroku dzięki inicjatywie 2 ludzi i pracy dużego grona fachowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Wojtek1 - odkryłeś źródło - Koledzy Jakub i Kazimierz są inicjatorami i projektantami makiety samolotu. Makietę wykonują pracownicy PZL Mielec przy życzliwym wsparciu prezesów naszej firmy i jej właściciela - firmy Sikorsky.

Fotkę chętnie bym zamieścił ale po pierwsze nie mogę tego zrobić ze względu na to, że nie ja kieruję projektem tylko w/w osoby (ja miałem swój udział bardzo skromny i merytoryczny) po drugie samolot/makieta jest obecnie w miejscu gdzie żeby go fotografować musiałbym uzyskać zezwolenie. Myślę że jak nabierze kształtów to namówię Kolegó Projektodawców na małą sesję promocyjną tej cennej inicjatywy.

W skrócie powiem że obecnie jest wykonana kratownica kadłuba wraz z centropłatem. Przygotowywane są skrzydła doczepne, usterzenie poziome i pionowe, przygotowywane ramy silników , a takze same makiety silników i makiety szczeniaków"

Makieta łosia będzie posiadała w miarę wiernie odtworzone stanowisko bombardiera i zarazem przedniego strzelca. Docelowo będzie stać na terenie PZL Mielec a oglądać ją będzie można raz do roku swobodnie podczas Dni Otwartych, które odbywają się w sierpniu. Myślę żę w 2012 samolot/makieta będzie już gotowy do oglądnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no spoko, podziwiam twórców projektu i fajnie, że powstanie ten model, ale kicha, że będzie go można oglądać tylko przez kilka dni w ciągu roku. Siłą rzeczy to będzie dopust dla wybranych, którym akurat wtedy szef i żona dadzą wolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dni otwarte polegają na tym że można z rodziną zwiedzać poszczególne hale PZL, zapoznać się z produkcją samolotów M28 i śmigłowców S-70I a oprócz tego zobaczyć na ekspozycji naziemniej samoloty M-96 IRYDA, TS-11 Iskra, Lim-5, M-21 Dromader Mini i An-2 - w prsyszłym roku do tej ekipy dołączy makieta Łosia - pierwszego samolotu produkowanego seryjnie w Mielcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
http://www.stareskrzydla.pl/projekty_galeria.php?w=p&id=17

Strona człowieka, którego nie znam osobiście, ale bardzo szanuję. Ten pan jest obecnym, czy też byłym pracownikiem, albo współpracownikiem MLP. Polecam galerie zdjęć projektów, w których brał udział, lub był ich autorem. Na dole kilka zdjęć a odbudowy Łosia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZL P-37C został w 1938r rozbity i pozostawiony w Turcji w terenie bezludnym,chyba była to jakaś pustynia kamienna,bo nie opłacało się go transportować do kraju a i dojazd ze sprzętem był bardzo trudny.Ja osobiście nie znalazłem nigdzie w prasie ani w internecie nic co sugerowało by że ktoś próbował tam pojechać i sprawdzić czy ten wrak tam jest.Może ktoś z was coś na ten temat wie?Sprawa jest warta sprawdzenia i gdyby okazało się ze tam jest choćby kawałek całego skrzydła to warto by było zorganizować jakąś akcję,co wy na to??Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może szanowni koledzy pomogą mi rozszyfrować napis i miejsce, w którym była przyczepiona tabliczka.Zdjęcia nie zamieszczę ponieważ tabliczka jest mała i w dodatku spalona, a więc mało czytelna.Wymiary tabliczki to 68mm x25,5mm,to co udało mi się odczytać podam tak jak jest napisane na tabliczce.Tabliczka oczywiście z Łosia.
LUBRICATIO INSTR.....ONS
FRONT...................
CAM LUBRICA.............
REPEAT AT...............
USE OIL WINTER..........
Mogłem coś pomylić bo litery są mocno zniekształcone,aha tabliczka była mocowana nitami w czterech narożnikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie