Skocz do zawartości

Dobra książka o froncie wschodnim


Midas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zapomnieliście o Czaie wojny" Hansa Urlicha Rudla - fajnie napisana ksążka. Powiem szczerze, po przeczytaniu zacząłem podziwiać Rudla za skromność - nie puszy sie jak paw a w zasadzie podkreśla rolę innych pilotów. prawdziwy as i do tego skromny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o front wschodni to jest jeszcze pozycja, co prawda autorem nie jest Niemiec, ale też warto ją przeczytać. Czytałem to z 4-5 lat temu, autora nie pamietam, ale tytuł +/- taki: Marzyciel w hełmie. Francuz w waffen SS".
Z tego co pamiętam jego jednostka została rozbita na wale pomorskim, a sam autor został wzięty do niewoli przez Polskich żołnierzy w 1945 na pomorzu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po lekturze książki Brunnegera kto sieje wiatr" i widać że gościu nie pisze całej prawdy, wybiela żołnierzy dywizji, opisuje egzekucję pod Le Paradis i to wszystko w zasadzie, oczywiście z cywilami żyli dobrze, sznowali własność prywatną, przestrzegali prawa wojennego a gościu jak ostrzelał z ckm sanitarke to miał wyrzuty sumienia, no wg mnie bzdety trochę ale opisy walk, opisy codziennego życia żołnierskiego na froncie jak najbardziej wartościowe. Jako luźną lekturę można poczytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jacek1962-nie wstydzę sie bo nie mam czego-po prostu nie było mnie na forum. A czy wierzę ? Może nie było ich 500 a tylko 300? Też za dużo? No to może 250? Mało jak na 1-go pilota? A zatopienie Marata? Cóż w tym niezwykłego ze trafiny bombą okręt wylatywał w powietrze? Podważać można każde zwyciestwa - Pokryszkina, Simmo Hayi, Cariusa, Wittmana, Priena , Zajcewa i cholera wie jeszcze kogo. Wiadomo że zarówno ludzie jak i propaganda wojenna twożyła mity ale uważam że Rudel pomimo być może zawyżonej liczby zniszczonych pojazdów był i tak asem. Ale to moje zdanie i nie każdy musi sie z nim zgadzać i w żaden sposób nie jest powodem do tego abym czegokolwiek się wstydził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudel po wojnie udowodnił swoje faszystowskie przekonania - osobiście nie mam do tego Pana żadnego szacunku.
Też jestem świeżo po przeczytaniu kto sieje..." - i zgadzam się z tezą, że autor baaardzo wybiórczo opisuje wydarzenia w których brał udział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dimmu ja zapytałem Ty odpowiedziałeś tak naprawdę w tym temacie to jest tyle odemnie.
Mnie tylko chodziło o Twoje wrażenia i nic więcej.
I miałbym taką propozycję abyście przy podobnych tytułach /absolutnie nie tylko o froncie wschodnim napisali swoje wrażenia po przeczytaniu/
Jest to oczywiście propozycja.
Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodałbym książki autorstwa Paula Carella Operacja Barbarossa" i Spalona ziemia" (wyd. Bellona). Front wschodni widziany od strony niemieckiej. Świetnie się czyta!

Polecam również książki Janusza Piekałkiewicza m.in. Bitwa o Moskwę", Operacja Citadela" czy Stalingrad". Mnóstwo zdjęć (!!!) i niemal paradokumentalny opis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam kolegów. Czy orientuje się ktoś gdzie można dostać jeszcze książki : Kto sieje wiatr... Opowieść żołnierza dywizji SS Totenkopf - Brunnegger H, Snajper na froncie wschodnim. Wspomnienia Seppa Allerbergera ( chodzi o to 2-gie wydanie rozwinięte ) nie ma w żadnej znanej mi księgarni wszędzie nakłady wyczerpane. Jeżeli ktoś wie gdzie jeszcze można to zakupić proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich miłośników literatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm gdybym nie sprawdził w allegro to bym nie pytał kolego Hebda. W empikach nie ma takich klasyków. W Pdf mnie nie interesują jestem miłośnikiem literatury bardziej niż kompa:D kolego Boer ale dzieki za pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, ale jakbyś stał się posiadaczem e-book reader,to i możliwości przeczytania interesujących pozycji byłyby większe,chyba że chodzi o przyozdobienie ściany ciekawymi pozycjami,a to już inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pole walki Prusy autor Prit Buttar oraz ,, Czerwony Blitzkrieg - Władymir Beshanov. Według mnie obydwie książki są godne polecenia każdemu kto sam chce wyrobić sobie opinie o działaniach wojennych na wschodzie. Na pewno nie ma w nich przechwałek typu - ,, wyjechałem z lasu i sam zniszczyłem 20 sowieckich czołgów" ;)
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzwoniłem po księgarniach za tą książką ale niestety nic nie zrobią źródło wyschło. Pozostaje aledrogo i czekanie na okazję ;) Kolego Boer myślałem trochę ostatnio o tym e-book reader czy mógłbyś coś szerzej o tym opisać? Zielony jestem w tych dzisiejszych technologiach. Trochę czytałem na ten temat ale nie ma to jak wypowiedź kogoś kto organoleptycznie się tym posługuje. Jeżeli znajdziesz czas i ochotę to przybliż proszę mi ten temat jak to wygląda u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie