Jump to content

Midas

Forum members
 • Content Count

  317
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dzięki wielkie stani.
 2. Jeżeli będą potrzebne jakieś fotki bardziej szczegółowe to wrzucę. Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy.
 3. Witam wszystkich. Jeżeli ktoś potrafi coś powiedzieć o danym przedmiocie, to proszę o pomoc. Pozdrawiam Midas.
 4. Zrobiłem vis1939 tak jak napisałeś i faktycznie efekty zadowalające. Nigdy nie miałem styczności z kładzeniem b-44 na farbę więc nie wiedziałem jak to wyjdzie. Dzięki Pozdro.
 5. Należy chyba zacząć od tego jak nie dopuścić do ich powstania. Z moich doświadczeń wynika, że plamy powstają gdy moczymy fant dłużej niż 12 godz. Biorąc pod uwagę, że nie zawsze po 12 godz. efekt jest zadowalający i chcemy moczyć dalej no to musimy liczyć się z tym, że pochłonie to sporo naszej pracy i wolnego czasu :) Należy bowiem najlepiej co 3 godz wyciągać przedmiot i oczyszczać szczotką(z nie metalowym włosiem) spłukując wodą. Tylko uważać trzeba na twardość włosia szczotki bo farba farbie nie równa i można zetrzeć to co tak starannie próbujemy ocalić. Jeżeli jednak kolego zaniedbałeś szorowanie no to obawiam się, że już tylko druciak może usunąć ten osad :( Pozdrawiam Panowie czy ktoś ma sposób na końcową konserwację mało widocznej kalki? Chodzi mianowicie o to, że jak jest namoczona to całkiem sympatycznie wygląda ale jak wyschnie to szczegóły sie zamazują i jest efekt suchara, który większości pewnie jest dobrze znany. Chcę przejechać kalkę już paraloidem bo dzieło prawie skończone tylko nie wiem czego użyć żeby był efekt mokrej wyraznej kalki dodatkowo zabezpieczonej odpowiednią substancją. Co stosujecie w takich przypadkach?
 6. Midas

  Konserwacja stali

  A czyli chodzi tylko o estetykę, w tym wypadku rzeczywiście preferuję bardziej od stalowego kolor czarny.
 7. Midas

  Konserwacja stali

  A po co nadmiar taniny zmywać? Paraloid nie trzyma się dobrze powierzchni jak jest nadmiar czy jak ? Pytam bo robię pierwszy raz tak na tip-top i po prostu nie wiem. Tanine rozprowadzałem 3 razy, za każdym razem po wyschnięciu jednej warstwy nakładałem drugą. Teraz przyszła pora na paraloid ale właśnie nie rozumiem po co to zmywanie.
 8. Bardzo dobry. Frontowy humor chłopaków z 20-tej też niezły, idzie parę razy się pośmiać :)
 9. Midas

  Konserwacja stali

  Dzięki kolego, faktycznie następnym razem użyję acetonu albo spirytusu. Trzeba dbać o swoje dzieci na 100% ;)
×
×
 • Create New...

Important Information