Jump to content

Midas

Forum members
 • Content Count

  317
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dzięki wielkie stani.
 2. Jeżeli będą potrzebne jakieś fotki bardziej szczegółowe to wrzucę. Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy.
 3. Witam wszystkich. Jeżeli ktoś potrafi coś powiedzieć o danym przedmiocie, to proszę o pomoc. Pozdrawiam Midas.
 4. Hmm tylko on jest bardzo masywny i waży gdzieś tak 2 kg. Grubość ścianki górnej to coś 2 cm, a tej gwintowanej koło 1 cm. Więc chyba nie to ale dzieki za zainteresowanie. Pozdro
 5. Czołem koledzy. Korek jest stalowy i bardzo ciężki jak na swoje wymiary.
 6. Zrobiłem vis1939 tak jak napisałeś i faktycznie efekty zadowalające. Nigdy nie miałem styczności z kładzeniem b-44 na farbę więc nie wiedziałem jak to wyjdzie. Dzięki Pozdro.
 7. Należy chyba zacząć od tego jak nie dopuścić do ich powstania. Z moich doświadczeń wynika, że plamy powstają gdy moczymy fant dłużej niż 12 godz. Biorąc pod uwagę, że nie zawsze po 12 godz. efekt jest zadowalający i chcemy moczyć dalej no to musimy liczyć się z tym, że pochłonie to sporo naszej pracy i wolnego czasu :) Należy bowiem najlepiej co 3 godz wyciągać przedmiot i oczyszczać szczotką(z nie metalowym włosiem) spłukując wodą. Tylko uważać trzeba na twardość włosia szczotki bo farba farbie nie równa i można zetrzeć to co tak starannie próbujemy ocalić. Jeżeli jednak kolego zaniedbałeś szorowanie no to obawiam się, że już tylko druciak może usunąć ten osad :( Pozdrawiam Panowie czy ktoś ma sposób na końcową konserwację mało widocznej kalki? Chodzi mianowicie o to, że jak jest namoczona to całkiem sympatycznie wygląda ale jak wyschnie to szczegóły sie zamazują i jest efekt suchara, który większości pewnie jest dobrze znany. Chcę przejechać kalkę już paraloidem bo dzieło prawie skończone tylko nie wiem czego użyć żeby był efekt mokrej wyraznej kalki dodatkowo zabezpieczonej odpowiednią substancją. Co stosujecie w takich przypadkach?
×
×
 • Create New...

Important Information