Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część VII)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

@bjar_1 – chorowałem na maultiera, nawet zacząłem tu kiedyś wątek ale zdechło, jeśli okejos pisze że myśli o tym pojeździe to znając jego poczynania w najbliższych latach maultier wyjedzie o własnych siłach.
@B – na początek chcę wypożyczać działo, mam ograniczone możliwości finansowe. Na Dniach Myślenic powinna być premiera z „wózkiem”.
@macvsog – Merc też idzie w odstawkę, prywatnie to wszystko są jak dla mnie za duże pieniądze …
… miałem nie pisać ale żebyście nie myśleli że Lemerytowi witki opadły … planuję zrobić krok w przód i uruchomić duży projekt taki w zakresie pomiędzy dwadzieścia a trzydzieści ton - niekoniecznie będzie to niemczyzna. Przetarło mnie w trakcie RSO i nie zacznę tego robić dopóki nie będę miał zaplecza i środków na remont. Być może ten pomysł w ogóle nie wystartuje ale uwierzcie mi że walczę. Możliwości mam znacznie większe niż wtedy gdy zaczynałem z RSO więc może za rok - dwa uda się wystartować. Rosomaka robię powolutku w ramach własnych możliwości tak żeby w trakcie przygotowań do nowego projektu nie zardzewieć. Na zdjęciu jeden z prezentów od kolegi F35jsf. Wielkie dzięki - tak jak ostatnio rosomak rośnie nam powolutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawiając dane do równania ( tak mała konfabulacja)

Są dwa rezultaty równania:

Nie niemczyzna + 7TP +7TP +7TP = 21TP 
lub
Nie niemczyzna + 7TP +7TP +7TP +7TP = 28TP 

A tak już trochę bardziej poważnie, patrząc na charakterystykę poczynań Lemeryta, to pewnie będzie coś bardziej niekonwencjonalnego… Lemeryt, serce rośnie…


Panie i Panowie, przesyłajmy panu Pawłowi wszystko co się da (zostało wyprodukowane przed 1945 r. i można to wpisać w poczet przedmiotów militarnych), będzie On już wiedział co z tym zrobić, i na pewno to dobre ręce. Żal ogromny, że nie kieruje Pan jakąś placówką muzealną, żal…

Niebawem coś podeślę, a i jeszcze pytanie czy nr konta, na które można uiszczać wpłaty na Pańską działalność nadal brzmi tak samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, nie jestem już od dwóch lat pracownikiem muzeum, dlatego nie mogę wziąć odpowiedzialności za przekazane tam środki. Dane do przelewu są już dawno nieaktualne. W sumie, jeśli przyjmuję od Was części, to dobrze byłoby napisać dla kogo teraz pracuję – od niedawna zajmuję się ochroną zabytków i dóbr historycznych w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Rosomaka składam w czasie wolnym – taka odskocznia od codzienności. Na razie nie prowadzę zbiórki pieniędzy, choć wielu z Was pisze w tej sprawie. Muszę to sobie wszystko poukładać. Sprawy związane z pieniędzmi muszą być w pełni transparentne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr.tommy rama Merca należy do Lemeryta i to on jest Panem i Władcą". Mi marzył by się ten w malowaniu Wermachtu. Ale nie wiem ile istniało wersji tego wozu (cywilnych i wojskowych)?

Taki Mercedes na pewno znalazł by zatrudnienie" na planach filmowych bo chyba do tej pory poza Kubelwagenami w filmach grały cywile" z epoki. Być morze taki wóz mógł by sam na siebie zarobić ;)
Z racji że tematem tego wątku jest RSO proponuję dyskusję przenieść na:
http://odkrywca.pl/rama-pojazdu,672440.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
@les03 - miło słyszeć dzięki.
@Manierka - ciężko to ocenić myślę że około 80 %.
@Qbasslodz - Jeśli chodzi o drugi egzemplarz to postęp prac jest żaden i w najbliższym czasie nic się w tej kwestii nie zmieni. Mam około 2 ton części w różnym stopniu zeżarcia przez korozję. Leży na kupie" i czeka na lepsze czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie