Skocz do zawartości

Świadomość eksploreszołomów.


DOMILUD PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
trochę śmieszy mnie to paranoiczne podejście, wysadzić sam trotyl np. w pocisku to nie lada wyczyn, jak kiedyś gasiliśmy poligon to na ziemi leżała 85tka(bez zapału) jak ją strażak polał wodą to aż para poszła, albo kolega koparką zahaczył pocisk 122 i żyje. Problem tak na prawdę zaczyna się dopiero gdy ktoś znajdzie COŚ z zapalnikiem i obchodzi się z tym bardzo nieostrożnie albo zaczyna kombinować w tedy na prawdę nie jest ciężko o tragedie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słyszałem historię że trotylem w piecach się dobrze paliło po wojnie. Na jakiej zasadzie detonuje się trotyl? Lecz niestety jest sporo przypadków że ktoś coś znajdzie nie wie co to jest i chce rozebrać i o takie przedmioty chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psioter5 - nie tak łatwo zdetonować tnt:)
''...Trotyl lany, w przeciwieństwie do prasowanego, pali się – pod wpływem płomienia – nie detonuje. Trotyl można także zdetonować bezpośrednio lontem detonującym owijając co najmniej 2 razy ładunek albo..'''
z:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:iWkyZvc5XA0J:pl.wikipedia.org/wiki/Trotyl+jak+zdetonowac+trotyl&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&source=www.google.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka okolica nosiła właśnie nazwę diabelskie ogródy. Ludzie Romla to wymóżdżyli jeszcze w Afryce, we Włoszech często stosowane. Jeden dom mógł mieć pełno tego. Ciekawe były specjalne dla oficerów" np przekrzywiony obraz, szeregowy przeszedł, ale estetyka oficera zmuszała go do poprawienia obrazu. Bywało i tak że po kilku godzinach rozminowania domu, chcieli napalić w piecu, drzwiczki i .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psioter5 ,tej niepozornej skrzyneckzi do tej pory nie mogę odżałować
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/dsc00184_copy_copy.jpg
bez zapałów była a zabrali saperzy w 07roku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te znajdki które ja wstawiłem to skopiowane fotki z ruskiego forum, nie skopiowałem linku i nie wkleiłem bo są też tam zdjęcia ludzi po wybuchu no głowa później goły kręgosłup i od tyłka już normalnie a nie wszyscy chcą to oglądać. miałem 2 urwiłapki al dzwoniłem na policje raz dostałem mandat 50zł za kopanie w lesie przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idiota nic mu nie pomoże on uczył mojego ciotecznego 13 letniego brata jak się rozbiera miny i szrapnele szpadlem:/ Jak ciotka się o tym dowiedziała myślałem że go zatłucze tym szpadlem. Jemu wszystko się przydaje począwszy od całych grantów moździerzowych,szrapnele amunicja itp kiedyś rozebrał w lesie jakiś pocisk około 100cm długości 30 średnicy z lotkami, kłócił się ze mną cały dzień że to pocisk V2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie