Skocz do zawartości

Krążek z brązu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
I hipolit-O4 już wie wszystko.

Ba, nawet więcej niż przypuszczał.

Dzięki i z mojej strony. Zawory bezpieczeństwa mam w paluchu. Szczególnie te topikowe i łamliwe sprężynowe jednorazowe. Teraz wiem jak chronią przed zagotowaniem.

Ale jazda. Kółko i dwa krzyżyki. Kto teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest to element zaworu o jakim mowa, to z racji jego funkcji, któryś z jego elementów musiał by ulec zniszczeniu. W związku z brakiem śladów zrywania / wyrywania pierścieni czy czegoś podobnego na krawędziach tego krążka należało by przyjąć, że elementem ulegającym zniszczeniu był bezpośrednio współpracujący z nim element uszczelniający. Z racji, że miałby się rozpaść, musiał by być ze słabszego" materiału niż krążek. Nie widzę w takiej sytuacji sensu stosowania miedzi jako materiału mocniejszego" tak więc ten wariant bym odrzucił, i założył, że to właśnie ten krążek miałby być elementem ulegającym zniszczeniu przy zadziałaniu zaworu. Wobec tego [krążek jest nadal krążkiem] omawiana płytka funkcjonowała w zaworze, który nigdy nie zadziałał. Drugi odcisk statyczny" musiałby wynikać z ponownego montażu np po przeglądzie itp. Nie przekonuje mnie jedynie fakt zastosowania miedzi. Miedź jako materiał miękki i ciągliwy" mógłby zachowywać się w sposób nieprzewidywalny w sytuacji zadziałania zaworu. O wiele lepszym materiałem na takie grzybki są materiały twarde i kruche. I nie przemawia do mnie teoria o odciskach statycznych trzpienia podczas gdy brak jakichkolwiek śladów z drugiej strony.

Zasadniczo w tym całym bałaganie nikt nie zapytał o kontekst znaleziska. A to mogło by coś wyjaśnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy przykład kasztanienia wymijającego konkretną odpowiedź przedstawił nam kolega kopi.Nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni mamy przyjemność zasmakować sudoku wersja dla zaawansowanych ID.Na miejscu od razu uprzedze wszystkich, którzy napiszą jak to bardzo jego odpowiedzi zmuszają do myślenia...otuż nie - to pospolite kasztanienie(Jak często mody nadużywają tego słowa w stosunku do szarych zjadaczy chleba).Pasowałoby aby nie brał swojego toku myślenia jako uniwersalnej drogi dojścia do odpowiedzi gdyż nieto że sfinksowana to często jest błędna.Rzeczowa odpowiedź może i jest mu obca ale takiej właśnie oczekują ludzie których zżera ciekawość i którzy pragną po prostu wiedzieć jaki przedmiot posiadają.Sytuacje taką jak w tym wątku zarejestrować można w wielu innych tematach.I tutaj apel, o którym wspomniał już kolega wyżej :
Czapka z głowy nie spadnie jak się udzieli prostej i konkretnej odpowiedzi.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można było na samym początku napisać np:

Może to być hydrauliczny zawór bezpieczeństwa

i podać link lub racjonalne wytłumaczenie?Przecież to nie trudne a zaznaczyć trzeba, że nie tylko twórca wątku chciałby wiedzieć jaki to przedmiot.Ja jestem ciekaw i kompletnie nie znam się na hydraulice więc rzeczowa odpowiedź na podstawie której mógłbym zwizualizować sobie zastosowanie przedmiotu byłaby na miejscu.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A nie można było na samym początku napisać np:

Może to być hydrauliczny zawór bezpieczeństwa...

a to popatrz na początek - i przeczytaj...

a co robią ci których zżera ciekawość?...
siedzom i czekajom"?
do roboty... myślenie boli?


jedyna kontrpropozycja to odważnik - co nijak ma się do analogii tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno drobne ale...
gdyby taki zawór miał zadziałać prawidłowo (zareagować na ciśnienie po przekroczeniu określonej wartości) to dekielek powinien być oparty o trzpień OSIOWO. Przy podparciu bocznym nie da rady określić w miarę precyzyjnie ciśnienia, przy jakim zawór zadziała.

Poza tym - taki odcisk trzpienia...??? z takim krzyżowym nacięciem? Bez sensu.
To nie są odciski robocze, tylko świadomie w jakimś celu nabite ślady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie:
Przy podparciu bocznym nie da rady określić w miarę precyzyjnie ciśnienia, przy jakim zawór zadziała.

reżimy technologiczne radziły sobie z takimi rozrzutami pojęciem zapasu bezpieczeństwa"
czyli stosowano konstrukcje o obciążeniach nadmiarowych względem roboczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentencji zawór bezpieczeństwa" użyłeś pierwszy raz w swoim 16 poście w tym wątku 4 dni od jego założenia więc nie było to na początku.

a co robią ci których zżera ciekawość?...
Tak, siedzą i czekają bo jak wspomniałem na hydraulice kompletnie się nie znają, nie wiedzą gdzie szukać odpowiedzi.Dlatego liczą na odpowiedź szpeca w tym temacie i bez znajomości starych schematów systemów hydraulicznych choćby byli asami matematyki nic nie wskurają niestety.Taka jest właściwość niektórych profesji...myślenie nawet intensywne nie boli i niestety nie pomaga w niektórych przypadkach.

Dlatego - dla prostych ludzi prosta odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżimy technologiczne radziły sobie z takimi rozrzutami pojęciem "zapasu bezpieczeństwa
czyli stosowano konstrukcje o obciążeniach nadmiarowych względem roboczych"

Po co? kiedy wystarczy - a w zaworach bezpieczeństwa to nie stanowi żadnego problemu - zachować osiowość i uzyskuje się dużą precyzję ustawień.

Naciągana ta Twoja teoria.

Kolejna sprawa - przylga w tego typu zaworach - sfazowanie brzegu - jest jednostronna. Dwustronność nie ma żadnego uzasadnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...stosowano konstrukcje o obciążeniach nadmiarowych względem roboczych
Po co? kiedy wystarczy - a w zaworach bezpieczeństwa to nie stanowi żadnego problemu - zachować osiowość i uzyskuje się dużą precyzję ustawień.

Naciągana ta Twoja teoria...

Niestety - to nie moja teoria - to praktyka obliczeń...
i nie - praktyka - bo ktoś tak założył...
tylko zasady obliczeń - np. zbiorników ciśnieniowych w technologii połączeń nitowanych"...

...Dwustronność nie ma żadnego uzasadnienia...
może tak - może nie...
na ostatnim rysunku - ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że taką metodą rozumowania, manipulacją, uogólnianiem i naciąganiem to kopijnik mógłbyś równie dobrze udowadniać, że jest to element dowolnego urządzenia ...hm no właśnie - bo jest okrągłe - spójrz na ysunek".

Widać akurat miałeś kaprys na ciuchcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci nie przeciwny...

daj alternatywę z analogiami do:
wymiarów
kształtu
materiału
śladów

...Widać akurat miałeś kaprys na ciuchcie.Widać akurat miałeś kaprys na ciuchcie...

hm...
2011-02-05 10:41:17
2011-02-04 12:23:11
ciuchcię (ę) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie