Skocz do zawartości

XP Deus - odpowiem na pytania.


Raned

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie jestem zwolennikiem wielkich cewek i zawsze najlepiej jest kupować wykrywacz ze standartową cewką, ale jeżeli znajdzie się klient indywidualny, to taki wykrywacz można zamówić (nieco drożej, bo duża cewka jest droższa i wymagana byłaby zaliczka).

Deus radzi sobie doskonale na mokrym piasku, jest do tego oddzielny program Wet Beach, który będzie nawet ulepszony w nowej wersji oprogramowania. Co do maskowania to XP są znane z tego, że sygnalizują czysto metale kolorowe w bliskiej obecności ferromagnetyków.

Z połowę tej ceny nie będzie wagi poniżej kilograma, całkowitej bezprzewodowości, dużej uniwersalności, rozwojowości itp. Za to wszystko się płaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy bedzie dostepna nowa wersja oprogramowania i jak wyglada sprawa aktualizacji starej wersji jesli dajmy na to zakupie Deusa zanim pojawi sie nowa wersja?
Czy mozna bedzie jakos zaktualizowac stara wersje przez strone producenta w razie jak by pojawialy sie cyklicznie nastepne uaktualnienia czy trzeba bedzie wysylac Deusa do producenta?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową wersję pobierzesz przez przewód USB ze strony producenta, nie jest to trudne, przewód jest w zestawie. Ponadto nowa dostawa Deusów będzie już najprawdopodobniej z nowym oprogramowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytanka :)
1) Jak wyglada sprawa gwarancji tj. Czy w przypadku awarii sprzetu dostane automatycznie nowa czesc lub wykrywacz ( jak to ma miejsce w cywilizowanych krajach :) Czy bede musial oddac wykrywacz do naprawy i czekac az go naprawia? Pytam poniewaz mieszkam w Irlandii i tu sprawa w przypadku jakiejkolwiek awarii podczas okresu gwarancji ( oczywiscie jesli awaria nie jest z winy uzytkownika) owocuje natychmiastowa wymiana na nowy model i nie wazne czy jest to toster za 20 euro czy plazma za 2000 euro, uszkodzone urzadzenie oddaja do producenta a klient natychmiast dostaje nowe. Wiem, ze swego czasu w Polsce sprawa wygladala troche inaczej i trzeba bylo czekac na naprawe czasem kilka tygodni
co jest poprostu problematyczne. Co innego gdy sprzet jest po okresie gwarancyjnym.
2) Jak zachowuje sie Deus gdy pod cewka znajdzie sie mocno skorodowane zelazo, ktore przez wiekszosc wykrywaczy sygnalizowane jest jako kolor? oczywiscie nie chodzi mi o gwozdzie i malutkie elementy, mam na mysli te troszke wieksze kawalki zlomu. Czy Deus radzi sobie jakos z tym spedzajacym sen z powiek problemem?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. No to już wiemy dlaczego Irlandia jest bankrutem wespół z Grecją, Portugalią i wkrótce Hiszpanią i Włochami, na garnuszku reszty uczciwie gospodarujących narodów.
W Polsce sprzedający ma 2 tygodnie na naprawę sprzętu w ramach gwarancji, w przypadku trudniejszych przypadków Deus może być odesłany do Francji i wtedy czas naprawy może się przedłużyć, nie wykluczam, że wówczas można byłoby zorganizować jakiś wykrywacz zastępczy dla klienta, ale prawda jest taka, że nigdy nie miałem awarii XP, mimo że sprzedaję te wykrywacze ze trzy lata (z dwuletnią przerwą).

Ad 2. Ja osobiście takiego problemu nie mam, czasami dam się oszukać lub kopię duże ferromagnetyki świadomie, licząc, że coś w nich, pod nimi lub obok może być dobrego i czasami się to sprawdza, ale w 99% nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha.. Ja mysle, ze powodu tak wielkiego kryzysu nie ma co upatrywac w realizacji gwarancji a raczej niegospodarnosci samorzadow i politykow ale nie odbiegajmy od tematu :)
Jeszcze dwa pytania.
1) Kiedy bedzie dostepny Deus z nowym oprogramowaniem i czy trzeba go zamawiac z wyprzedzeniem-(bukowac)?
2) Czy, jak to jest w moim przypadku szukajac monet, bizuterii i ogolnie drobnicy na plazach, gorach i wysoko zmineralizowanym gruncie po zakupie Deusa bede najszczesliwszym czlowiekiem na ziemi bo bede mial sprzet, ktory spelni moje oczekiwania co do takiego rodzaju poszukiwan i nie bede rozczarowany ? :)))
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępny w trzeciej dekadzie marca i oczywiście trzeba to zrobić...
Myślę, że będziesz zadowolony, ale nie gwarantuję bycia najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi...

Właściwie to mam już nowe oprogramowanie 2.0 w swoim komputerze, nie mogę jednak wgrać, bo mój komputer i moje umiejętności komputerowe są kiepskie - wyświetla mi się komunikat FTP connection error.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakąś wersję testową, skoro dopiero za 2 miesiące ma być dostępna do pobrania.

A miało być tak łatwo zainstalować... ;)
Jeśli dostałeś oprogramowanie, które instaluje się z potrzebą połączenia z serwerem FTP producenta, to powinieneś tez dostać narzędzie, które pozwala załadować program bez tego połączenia. A jeśli nie dostałeś to się upomnij o instrukcję. Bardzo jestem ciekaw działania trybu statycznego w Deusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję testową zdobytą inną drogą.
Właściwie problem z zainstalowaniem leży w moim komputerze, przydałoby się tu trochę posprzątać, samo zainstalowanie jest łatwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, nie załatwiam tutaj spraw handlowych jednak często jestem stawiany w dwuznacznej sytuacji. Jeżeli ktoś ma takie sprawy to przecież są inne sposoby, by mnie znaleźć. Tutaj piszmy o sprawach związanych z Deusem jako takim, w końcu jest już nas 17 - 18 użytkowników + Polacy zagranicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że jest gorsza? Napisałem, że ja nie lubię dużych cewek ze względu na ich większy ciężar i w związku z tym złe wyważenie, sygnalizowanie kilku blisko leżących, małach przedmiotów równocześnie, gorsze namierzanie, większą podatność na ferromagnetyki itp. Większą cewką można uzyskać kilka centymetrów więcej na przedmiot wielkości monety i kilkadziesiąt centymetrów na duży przedmiot, ponadto w przypadku Deusa dochodzi możliwość posiadania drugiego dodatkowego wykrywacza.
Trzeba się zastanowić biorąc pod uwagę zalety i wady dużej cewki chcemy ją mieć.
Anglicy ustawiają się w długich kolejkach po te cewki, może coś w tym jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostałem prosto z Niemiec deusa powiem tak po złożeniu sprzętu sprawa wygląda następująco wykrywacz naprawde lekki sonda malutka wszystko takie delikatne wygląda jak zabawka z targowicy, made in china ,nie mam możliwości jeszcze porównania ze spectrą v3i, e trakiem czy exem ,tera 70 ,ace 250 bo warunki pogodowe nie pozwalają napiszę jak tylko będe w stanie zrobić jakieś porównanie w terene w warunkach rzeczywistych
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie abyś przeczytał instrukcję i ruszył w teren już teraz, cała Polska szuka i znajduje? Spróbuj użyć wyższych ustawień czułości niż 90.
Twoje obserwcje są jakieś dziwne, nie jestem pewien co chcesz swoimi wypowiedziami uzyskać i czy w ogóle masz Deusa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik pokazuje to co potrafi każdy statyczny wyjec za 500zł w stylu HS3, nie mówiąc już o sprzętach takich jak Proxima czy XLT. Każdy który ma statyczny kanał all metal.

Mówiłeś wcześniej o trybie statycznym Z DYSKRYMINACJĄ. Brakuje też informacji jak to pracuje przy zmiennej wysokości od ZMINERALIZOWANEGO gruntu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Raned jak już pisałem wcześniej dostałem deusa oto jego zdjęcie i to co napisałem o tym sprzęcie to pierwsze moje wrażeni myśle że po to jest to forum by się poglądami wymieniać, instrukcje przeczytałem wykrywacz jest o niebo prostrzy do opanowania od spectry v3i

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdalnym sterowaniu bardzo dobrze wykonanym, pod seryjnym numerem masz Mervilla France, na cewce, wcale nie takiej małej bo identycznej z wielkością cewek x-Terry masz France, na słuchawkach, które są rzeczywiście delikatne, ale w polu bardzo się sprawdzają pisze Made in France, wysięgnik jest dziełem sztuki, etui choć ze sztucznej skóry jest bardzo dobrze uszyte, gdzie Ty widzisz made in china"? Sprawdź działanie wykrywacza to raczej kopara Ci opadnie. Zgadzam się z tym, że jest o niebo prostszy niż Spectra V3i, wykrywacz wcale nie musi być tak ogromny, ciężki i skomplikowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiałeś z tym made in china ,jasne ze jest to w 100% made in France tak pisze i to jest prawda, ale jak go wypakowałem to odniosłem takie wrażenie jak bym składał zabawkę dla mojego dziecka która jest produkowana tak jak większość zabawek w chinach.
Pozdrawiam
Szymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie