Skocz do zawartości

XP Deus - odpowiem na pytania.


Raned

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po pierwsze, dzięki za rozpoczęcie wątku. Wiele osób czekało na jakiekolwiek informacje na temat tego ciekawego wykrywacza i dziwi mnie ten olbrzymi sceptycyzm ze strony niektórych forumowiczów. Po drugie, mam pytanie czy możnaby przedstawić porównanie e-trac'a z deusem, w końcu to podobna półka cenowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też chętnie zobaczył bym takie zestawienie z etrackiem

przeglądając zachodnie fora to nawet w Rosji nie ma problemu aby przedstawiciel deusa na kraj wypożyczył wykrywacz do testów a u nas kiepsko z relacjami
myślę że skoro proscan podjął się testów na łamach gazety i wyszło to bez problemowo a nawet ciekawie to i mógłby się podjąć testów nowego XP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie są setki filmów z Deusem, pisałem, że ja filmów nie będę robił bo to dziedzina zupełnie mi obca. Nie będę porównywał z E-Trackiem, bo zaraz rozpętałoby się piekło, byłoby to samo co w przypadku Spectry V3. Nie znam także takiej osoby w Polsce, która potrafiłaby wykonać obiektywny i rzetelny test jakiegokolwiek wykrywacza.
Deus posiada bardzo wiele regulacji, które mogą mieć wpływ na wykrywanie dużych przedmiotów aluminiowych, jakkolwiek aby zaspokoić banderasa wykonałem pięciominutowy test i aluminiową miskę o średnicy 218 mm wykrywa w powietrzu na ok 70 - 80 cm w trybie dynamicznym z włączoną dyskryminacją na standartowej cewce 22,5 cm. Jestem pewien, że można byłoby uzyskać jeszcze lepszy wynik, gdyby pogrzebać w regulacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie takie oczywiste,zrób test to pogadamy,80 % wykrywaczy z tego forum na włączonej dyskryminacji w dynamiku nie widzi felgi alu z 40 cm,żaden wstyd.
pzdr.
Poprostu chcę się dowiedzieć,do jakich zadań jest przeznaczony ten wykrywacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banderas, wg Ciebie jakiemu skarbowi" [siekańce aluminiowe?:)] odpowiada felga aluminiowa, że się tak napaliłeś na tę informację?

Dygresja. Już żaden wstyd" że zachodnie wykrywacze nie wykrywają dużego koloru, tylko dlatego, że są markowe" i z za granicy.
Jakie jeszcze następne ograniczenie techniczne przełkną" polscy poszukiwacze jako niewolnicy marek"? Bo już dawno przełknęli tzw osłonki na rozpadające się sondy. Może wykrywacze bez dźwięku ? :) Mnie nie chodzi o typowe uszkodzenia eksploatacyjne, mnie chodzi o nowe STANDARDY, narzucane przez firmy ograniczające możliwości pracy wykrywacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem i wezmę udział w dyskusji na temat wykrywacza XP Deus i proszę nie wciągać mnie w dyskusje na temat wyższości jednych wykrywaczy nad drugimi, ani w poszukiwania wykrywaczem felg aluminiowych. Nie jestem zwolennikiem testów nie związanych z rzeczywistą pracą w terenie. Niewiele znam wykrywaczy, które nie wykrywają aluminiowych dużych przedmiotów i z pewnością nie jest to Deus (ani Tesoro).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armand-nie upieram się konkretnie przy feldze,misce czy prodiżu,chodzi mi ogólnie o ogromną masę koloru ,może być i garnek z pięcioma tysiącami boratynek.

Ten żaden wstyd" wyrwałeś z kontekstu [oczywiście na swoje potrzeby] i zmieniłeś sens.
Żaden wstyd czyli jeśli nie widzi np. felgi z 40 cm na podanym wyżej ustawieniu,to znaczy, że sprzęt stworzony do poszukiwania kolorowej drobnicy wyszuka drobne monety,cieniutkie sreberka i tzw łepek od szpilki

Raned-test o który cię prosiłem jak najbardziej jest związany z rzeczywistą pracą w terenie.
Wynik takiego testu XP deus powiedział, by mi czy mam styczność ze sprzętem typowym na drobnicę,koszącym najmniejszy kolorek, ale jednocześnie pomijający garnek z 10 kilogramami monet na 40 cm.
Test taki powiedział by mi jak duże jest przesunięcie fazowe xp deus.

Wiesz zapewne ,że mała moneta zawiera się w przedziale +40 do +60 , jak jest większa to w + 70 jak.....itd.Więc teraz mi powiedz co pokaże deus przy ogromnym kolorze,nie mieszczącym się w + 99.
[nie dotyczy żelaza]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Jestem tu nowy i jestem świeżym posiadaczem XP DEUS , poprzednio chodziłem z wykrywaczem Minelab Sowereign GT ,
i muszę wam powiedzieć że Deus jest rewelacyjnym sprzętem
choć testy przeprowadzałem w powietrzu bo warunki nie pozwalają żeby wyjść w teren.
Duże przedmioty jak prodiż przy odpowiednich ustawieniach sygnalizuje od 0cm do ponad 100cm i sygnalizuje na skali cyfrowej 99 , przy równoczesnym sygnalizowaniu monet.
Więc można ustawić by szukać monetki i przy okazji nie omijać skarbów mniejszej i większej wielkości.
Jeżeli będziecie chcieli więcej opinii , to jak zejdzie śnieg
rozpocznę testy w terenie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem są naprawdę setki, może rozmaitych, mniej lub bardziej udanych prezentacji Deusa na YouTubie, każdy może obejrzeć i jeżeli np. język francuski może stanowić jakąś barierę, to już angielski każdy mieszkanies UE powinien znać. Nikt więc nie jest zdany na dystrybutora na kraj.
Proponuję trzymać się wątku o Deusie i nie zamieszczać zdjęć sprzętu science fiction.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu byłem chory. Leżałem sobie przed TV, nudziłem się bo musiałem wypoczywać". A że nie za bardzo mogłem czytać, więc pół dnia przeglądałem filmy na YT. Na marginesie - TV z wbudowanym internetem to super sprawa. Widziałem chyba kilkadziesiąt filmów tylko na temat Deusa. I żaden z nich nie pokazał NIC, dzięki czemu mógłbym sobie jako user powiedzieć o - to jest to, trzeba będzie się zastanowić nad kupnem". Filmy z udziałem konstruktora to zwykłe prezentacje. Nic ciekawego. Z kolei filmy użytkowników, to nieudolne testy niepoprawnie przeprowadzone, czasami wręcz bezmyślnie. ŻADNYCH wiarygodnych informacji, że Deus jest od czegoś lepszy. A ja chce ZOBACZYĆ, nie wystarczy mi UWIERZYĆ :)

P.S. Stacho, powstrzymaj się przed wypowiadaniem opinii zanim nie przyjdzie wiosna i nie wyjdziesz w teren z Deusem i Sovereignem jednocześnie. Najlepiej w trudny teren, do którego wymyślono Sovereigna. W powietrzu to sobie można... bąka puścić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
nowa większa cewka już wyszła
jak ma się to do powiększenia osiągów deusa
i na jakiej zasadzie przy 2 cewkach można zrobić z jednego wykrywacza dwa?

dlaczego ładowarka samochodowa czy awaryjna na baterie jest opcją a nie standardem
jakie są ceny tych opcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie