Skocz do zawartości

Teatr TV-Scena Faktu


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jutro o 21:30 spektakl Juliusza Machulskiego Przerwanie działań wojennych".Rzecz będzie o przebiegu negocjacji warunków kapitulacji żołnierzy AK po upadku Powstania,które miały miejsce 2 pazdziernika 1944r.w Ożarowie pod Warszawą.Znakomita obsada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem. Wielkie brawa, prawdziwa uczta duchowa i lekcja historii. Sceneria, dramaturgia, jak sądzę wiernie odtworzony przebieg negocjacji, dialogów itd. Nawet takie szczegóły jak przewrócone krzesło od stołu czy treść rozmowy Von dem Bacha z wydziałem propagandy i słowa mam w dupie taką pomoc". Konkluzja: Jak doskonale zorganizowanym tworem była Armia Krajowa, jak świetnie przygotowani negocjatorzy (nawet przygotowana treść umów co kompletnie zaskoczyło Niemców). No i na koniec zdjęcia archiwalne i wymarsz z pełnym ekwipunkiem i flagą - o co było przecież tak trudno. Duży plus dla telewizji publicznej, wyróżnienie dla odtwórcy roli głównodowodzącego armii niemieckiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bardzo fajny aż człowiek się dumny robi jak ogląda.
Mam jednak pytanko odnoście kwestii wypowiadanych przez von dem Bacha - czy to również brane było z dokumentów wspomnień itp. ? Chwilami miałem wrażenie że chciałby się zapisać do AK ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Stelmaszczyk jest oczywiście odrobinę podobny do Bacha, ale jest chyba znany z bardziej łagodniejszych ról. Rzadko chyba grywał twardych esesmanów, gestapowców- zakapiorów i butnych oficerów niemieckich. Oczywiście zagrał najlepiej jak mógł.

Notabene był i Marek Kalita, znakomity (jeśli nie perfekcyjny) odtwórca roli Himmlera w Sensacjach" Wołoszańskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jak Nomyss odniosłem wrażenie że Żelewski to taki ciepły, dobry człowiek. Brrr... jeśli się sięgnie głębiej w dokonania" tego człowieka na terenach okupowanych ZSRR i potem w Polsce to wydaje mi się że ten kat Powstania Warszawskiego w wykonaniu Stelmaszczyka to nie ta ta sama osoba co w realu a'la 1944.
Dla porównania - przywołany tutaj przez Acera Himmler w wykonaniu Kality - szczyt aktorstwa w kreowaniu Oberkata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę, że Pan Krzysztof kojarzy mi się z ciepłym redaktorem z Samego Życia" (do rany przyłóż, chyba połowa Polski chciałaby wtedy takiego męża/ojca/kochanka) albo poczciwego milicjanta z Akwenu Eldorado". Po drodze oczywiście Radio Romans"........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie