Skocz do zawartości

Puchaczów 2/3 lipca 1947 r.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Szanowni Państwo,

Istniał sobie taki wór" przez ponad sto lat jak Polska pod zaborami. Raz było strasznie, innym razem w miarę normalnie, a czasami tylko śmiesznie. Twór" zalegalizowany przez kongres wiedeński i całą społeczność międzynarodową. Czy wysiłek Powstańców Listopadowych i Styczniowych, wreszcie czyn Piłsudskiego nie ma odniesienia do wypadków w Puchaczowie? Co jest bandytyzmem a co walką narodowowyzwoleńczą ? Po czyjej staniemy stronie, powstańców czy zaborców?
Stąd moja uporczywość w DELEGALIZACJI bolszewickiego zaborcy.

Wyrazy szacunku dla Wszystkich

p-l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak .....,zostałem zganiony ( Acer zapewne dostanie cuksa, a może i kosteczkę ) ale czego innego się mogłem właściwie spodziewać ? ( To takie pytanie retoryczne zupełnie)

Ach no i przy okazji jeszcze Pusterał dostał po uchu

Smutne to nieco, ale za to obiektywne i sprawiedliwe ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Rychu,
twórczy ferment jest dobry, pal sześć moje wielkie uszy, prawda jest najciekawsza i najważniejsza.

Wesołe pozdrowienia w ten Wyborczy Wieczór, choć może niektórzy żałują, że Bierut nie żyje, Gomółka nie żyje a ja się coraz gorzej czuję i nie ma na kogo głosować.

hejku

pustertal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że narzucono nam komunistów po wojnie na sowieckich tankach, to nie ulega wątpliwości. Tyle, że obecnie niektórzy starają się głosić jedynie słuszne, bardzo skrajne zresztą opinie o nielegalności PRL-u. A sprawy nie były takie proste, jak się to wizjonerom" wydaje, bo Stalin dbał jednak o zachowanie pozorów [do czasu].
Trochę faktów; 28 czerwca 1945 roku zostaje powołany tzw. Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej, na czele którego staje Osóbka-Morawski, ale wicepremierem zostaje Mikołajczyk, a opozycja dostaje 4-y teki ministerialne. Zachodnie mocarstwa szybko uznają nowe władze wycofując jednocześnie swoje poparcie dla Rządu RP na Wychodźstwie. I w tym momencie jest już po ptokach". Ale aby było jeszcze ciekawiej, to tzw. Rząd Londyński w tym czasie nie cieszy się społecznym poparciem, bo jest powszechnie obwiniany za spowodowanie hekatomby Warszawy przez wywołanie Powstania Warszawskiego, co zresztą umiejętnie wykorzystują komuniści. A później to już poszło... Najpierw stalinowska noc we wczesnych latach 50-tych, później prawie 100% poparcie narodu dla tow. Gomułki w październiku 56 [które zresztą szybko utracił]. Podobne poparcie [no może trochę mniejsze] dla tow. Gierka na początku lat 70-tych za jego mocarstwową wizję PRL-u. Ale to tematy na zupełnie inny wątek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje balans,

za merytoryczne podejście do tego poważnego tematu. Jestem przekonany, że warto go dalej drążyć, bez emocji i inwektyw ale z szacunkiem dla interlokutorów.
Teraz wydoję krowy i spadam przed telewizor na Studio Wyborcze, bo historia tworzy się przed naszymi oczami. Swoją drogą jak się będą ,o bieżące wydarzenia, spierać nasze wnuki?

Pozdrawiam

pustertal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola acer,
nie wprowadzaj nerwowej atmosfery, nie sądź innych po sobie. Jak masz coś sensownego do powiedzenia, w tym ciekawym temacie, to pisz. Tu i tak jest za dużo bełkotu i argumentów w stylu wiem bo wiem".
Więcej luzu i dystansu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze jak sie ma spluwe w garsci,to mozna tez roscic sobie prawo do wymierzania sprawiedliwosci z jej uzyciem.
Dzisiejszych bandytow tez moze zacznijmy usprawiedliwiac, zawsze jakas ideologie mozna dorobic.
PS.Pusteral z wyborami sprawa sie rypla, co bylo do przewidzenia, wierzylem ze ten narod jeszcze troche trzezwego myslenia zachowal.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny, aczkolwiek czasami banalnie pochopny cairo1,
Czytaj, proszę, posty ze zrozumieniem. ...spluwe w garści..." mieli również powstańcy listopadowi, styczniowi, śląscy, wielkopolscy, z getta warszawskiego i wreszcie warszawscy. Czy można ich porównywać do ...dzisiejszych bandytów..."?
Proszę, podaj nam argumenty a nie życzenia, że oddziałom St. Kuchciewicza Wiktora", J. Struga Ordona" i E. Taraszkiewicza Żelaznego" bliżej było do bandytów niż do powstańców narodowowyzwoleńczych.

PS. cairo1 zaskoczyłeś mnie swoim głosowaniem na Kaczyńskiego.
Nie mniej współczuję, że Ci z ...wyborami sprawa sie rypla...". (Co bylo do przewidzenia).

Serdecznie pozdrawiam

pustertal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cairo !

Chyba przesadzasz i chyba czynisz to celowo, bo nie chce mi się wierzyć, że z powodu niewiedzy. Pierwsze zdanie jest tak oczywiste, że aż banalne i to bez względu na to czy mówimy o sądownictwie wojskowym ( które ma to do siebie, że jest krótkie i proste i okrutne), prawach wojny, partyzantki czy wreszcie o ,,prawie człowieka uzbrojonego.

Drugie zdanie jest po prostu paskudne ( uwaga : zdanie , a nie autor zdania) bo sugeruje, że partyzanci byli bandytami ( wczorajszymi ?), a podejmowane od lat dwudziestu próby odkłamywania historii uznajesz za ,,dorabianie ideologii" - to niesprawiedliwe i niegodne wobec ludzi , którzy poświęcali życie i zdrowie bo wierzyli w Boga i Polskę suwerenną. A może nie chodziło Ci o żołnierzy podziemia antykomunistycznego a o tych wcześniejszych z osiemnastowiecznych powstań narodowych ? Tym gorzej !

Myślę, że się trochę zagalopowałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, musze podobno inteligentnym ludzion jeszcze raz, bo udaja ze nierozumieja , lub ze mnie niedorozwoja chca zrobic.
Rychu, napisalem DZISIEJSZYCH, majac na mysli czasy nam wspolczesne, o powstancach i partyzantach nie napisalem nic, zapytalem tylko czy posiadanie broni i uzurpowanie sobie prawa do wymierzania sprawiedliwosci" upowaznia do jej wymierzania.Pozatym przegioles ze stonka, tak ze wirygodnosc Twoja znizyla sie do wysokosci podjecia decyzji".
Pusteral, staraj sie nie porownywac mnie do siebie, nie ta liga, musisz jeszcze potrenowac, i nie rob dobrej miny do zlej gry, juz nie raz ujawniles sympatie do wlasciciela kota Alika, po drugie, nie biore udzialu w wyborach, gdyz uwazam ze jesli nie mieszkam w Polsce to nie mam prawa do zabierania glosu kto bedzie tam`rzadzil.Zarzucasz innym ze nie przedstawiaja Ci jakichs merytorycznych argumentow, poczytaj co ty napisales , poza pomowieniami i imaginacjami, nic komkretnego.Przedstawiles tylko swoj prywatny poglad na zamordowanie kilku cywili, ja i inni zrobilismy to tez , a to ze sie roznia wynika chyba z tego ze nie karmimy sie fantazjami pseudohistorykow pewnej instytucji ktore dla ciebie maja moc dogmatu , a dla mnie sa tylko towarem do punktu skupu makulatury.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychu,szkoda gadac, jakie to dokumenty i upowaznienia przedstawiles ,na postawie ktorych uzbrojona grupa ludzi z zemsty zamordowala kilku ludzi?
Powtarzasz wszystkim ktorzy maja inne zdanie, ze nie analizuja, faktow nie popdaja,dochodzen nie przeprowadzaja.
Myslalem ze wymiana pogladow na dany temat to nie sledztwo, na ktore ja musze dostarczyc dowodow, opini bieglego i przyjsc z adwokatem, Ty kazda dyskusje kierujesz na takie tory,nie akceptujesz zdania odmiennego.
To Ty nie rozumiesz zdaje mi sie co piszesz, nie wiem skad w Tobie przekonanie ze masz monopol na racje w kazdej kwestii ktora dotyczy prawej i lewej strony, wiadomo ci z lewej to be, ci z prawej cacy, chocby nie wiem jakie s......two popelnili, to zawsze ich usprawiedliwisz, na tomiast legalna wladza, uznawana przez caly swiat byla be.Bylo duzo zlego i z jednej strony i z drugiej, ale ty zlo widzisz tylko z jednej.
Wiem wiem, nie mam dowodow , argumentacja z piaskownicy , juz sie boje ze mnie za ucho wytargasz.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zabili kilku konfidentów UB - to i bardzo dobrze zrobili, należało im się.

To, że tak niejako przy okazji zabili iluś tam ludzi tylko dlatego, że byli członkami PPR, to już takie klarowne" nie jest, bo to bardziej podpada pod wojnę domową [Polak strzelał do Polaka, bo się różnili poglądami politycznymi].

To, że też niejako tak przy okazji zginęli jacyś inni ludzie, którzy nie byli ani konfidentami, ani członkami PPR-u to już wyraźnie pod terroryzm podchodzi.

Ale tak to już jest [nie wdając się w dysputę na temat racji moralnych] w konfliktach asymetrycznych - obecnie mamy podobnie w Afganistanie...

P.S. 1
Ponieważ przywołani zostali tu nasi XIX-wieczni powstańcy, to chciałem zauważyć, że np. tacy Powstańcy Styczniowi cieszyli się na zachodzie Europy mieszanymi" uczuciami - z jednej strony sympatia Zachodu była po stronie Polaków, ale z drugiej strony powstanie budziło grozę i przerażenia, a to z powodu działalności naszych sztyletników". Czyli uczucia Europy były mniej więcej takie, jakie wzbudza tam obecnie Hamas...

P.S. 2
Kol. Gruby Rycho, PRL to była Polska bo innej nie było! Oczywiście do ideału to jej bardzo dużo brakowało, ale my tak już mamy od epoki saskiej. A do tego od czasów Konfederacji radomskiej w 1767 roku, to nikt nas tak całkiem na poważnie nie traktuje w Europie, co zresztą widać po dziś dzień. A historia Polski jest dużo bardziej skomplikowana, niż to co zapodaje obecnie IPN...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. balans.
Z tego co wiem to IPN nie pretenduje do zapodania " historii Polski.
Konflikt asymetryczny / inaczej wojna partyzancka / w Polsce po 1944 r. to wojna z okupantem kraju i z ich polskimi poplecznikami, którzy lewem i prawem " przejmowali władzę w Polsce spychając na margines społeczeństwa swoich przeciwników.W walce tej korzystali z wszystkich metod, jakie mieli do dyspozycji jak też i tworzyli nowe. Wszystko to działo się pod kontrolą popów".
Był to terroryzm państwowy, w którym dominującą rolę odgrywał tzw. terror biały.
Teraz z innej bajki. Chylę czoło przed Kol. wypowiedziami.
Niektóre z nich są prawdziwymi majstersztykami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i pewnie stan okupacji" i panoszenia się polskich poleczników - terrorystów trwał do 4 czerwca 1989 r...


Całą ładną teoryjkę psuje fakt, że ogół społeczeństwa nie przyłączył się do tej wojny". A cała ta partyzantka kończyła żywot w napadach na kasy spółdzielcze i inne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamstwa i insynuacje Acera sa tak oczywiste, ze niejeden stary PPRowiec peka ze smiechu...

Na ogól to wiekszosc koñczyla zywot w UBeckich lochach, kula w leb i pochowek" na smietniku. Tak bylo w wypadku najlepszych synów Najjasnieszej Rzeczypospolitej, z dlugiej listy pozwole sobie wymienic tylko dwa - jak bardzo znamienne - nazwiska: August Emil Fieldorf i Witold Pilecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i krew mnie zalewa panowie histErycy , znający się na temacie ! Czytając wasze wypowiedzi mam wrażenie iż naród nasz był zniewolony do tego stopnia że niektórym od trzech pokoleń zdrowe zmysły nie wróciły a i w wolnej Polsce przez kolejne trzy nie powrócą . Demagogie powinni uprawiać politycy a nie WY .ODKRYWCY NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dla jednych wydaje się oczywistą oczywistością dla innych jest wynikiem przyczynowo-skutkowym zawirowań histori Polski ze wszystkimi aspektami polityczno-ekonomiczno-społecznymi , i pod tym kątem może koledzy należy interpretować historię a nie na zasadach wrodzonych lub wpojonych fobii i uprzedzeniach !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamstwa i insynuacje Acera sa tak oczywiste, ze niejeden stary PPRowiec peka ze smiechu"

Starzy PPRowcy" to już dawno zeszli z tego padołu z racji biologii.

Krzycz i dalej tupaj bucikami ze złości, może coś pomoże :)



-------------------------------
ps. Wiktor" ,jeden z odpowiedzialnych za Puchaczów, zginął w trakcie napadu (pardon, teraz to sie nazywa akcji zaopatrzeniowej") na kasę spółdzielczą w Piaskach, nie w żadnym lochu, tak gwoli prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dla jednych wydaje się oczywistą oczywistością dla innych jest wynikiem przyczynowo-skutkowym zawirowań historii Polski ze wszystkimi aspektami polityczno-ekonomiczno-społecznymi, i pod tym kątem może koledzy należy interpretować historię a nie na zasadach wrodzonych lub wpojonych fobii i uprzedzeniach !!"

Tak ogólnie to masz rację Lex, ale to co piszesz to truizm!
Pasuje dodać jakieś argumenty za", a nie jedynie wysilić się na tezę w rodzaju: Wszyscy powinni być młodzi, piękni i bogaci"...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie