Skocz do zawartości

Wszystko o Garrett Ace 150 i 250.


michal1514

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu innego spodziewać się po sprzęcie za 500 czy 600 zł? Hm? Jednak inną, nieco lepszą alternatywą dla tego wykrywacza jest Alfa 2000 w cenie (chyba) podobnej. Od takiego sprzętu raczej dużo nie można wymagać :)

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ja bym chciał sie zapytać na jakiej zasadzie dokładnie działa garrett , jakieś pole magnetyczne czy jak? chciałbym się co nieco dowiedzieć , fakt mam go już trochę , ale nie zastanawiałem się na jakiej zasadzie działa.. Na stronie producenta nic o tym nie pisze ,a bardzo mnie to ciekawi , być może źle szukam.. Na wikipedi czytałem o typach : VLF, VLF-TR – ang. Very Low Frequency. :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej , już mam dla tych , którzy przed kupnem wykrywacza chcieli by się wpierw dowiedzieć jak on działa :
http://detektory-metali.republika.pl/html/zasady_dzia3ania_sprzetu.html
Sorry za dubla , lecz tak przy okazji popieram wypowiedź
InvictusLuna .Rok przed zakupem ace 250 czytałem sporo m.in: co mozna wykopać jakie jest niebezpieczeństwo,że musimy zakopywać za sobą dołki itp. :)
Pozdrawiam Damian!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona pozostawia wiele do życzenia - powiem wprost.

Najlepsze artykuły są o materiałach wybuchowych - szczególnie te o słonecznej Italii"*.

Pozdrawiam, K.

*PS: Ten granat to tak naprawdę węgierski Vecsey 36M

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=hungarian+grenade+36M+Vecsey&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=852&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=NpYCUOaoJo7ssgaou622Bg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Zakupiłem coś takiego EURO ACE 350 Cewka DD.Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego np jak ustawie funkcje JEWELRY (jak rozumiem jest wtedy włączona dyskryminacja na kapsle ,gwożdzie itp)to i tak wyszukuje wszystko włącznie z kapslami nie rozumiem ? W trybie JEWELRY pierwsze trzy segmenty są wyłączone a kapsle pokazują się na trzech pierwszych ale po prawej stronie .Czy coś robię nie tak fakt jestem zielony to mój pierwszy wykrywacz jestem otwarty na jakiekolwiek porady i sugestie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne zachowanie. zawsze bedziesz kopał kapsle od piwa, polmosy, kluczyki od puszek, duze stalowe przedmioty tez bedą dawać sygnały jak na kolor.
nie wytniesz tego w zaden sposób. pomijając aluminium pominiesz sreberka . poza tym w czym ci to przeszkadza ?
inne wykrywacze maja podobnie. to juz takie uroku - raz sreberko, raz polmosik. trzeba i tak kopac, zeby sie przekonac na co daje sygnal.
lepsze sprzety z lepsza dyskryminacja, czesto pokazuja aluminiowy smiec na cienkie sreberko. byc moze to kwestia ustawień. sprawdzalismy z kumplami w terenie.
takze kop i nie przejmuj sie smieciami. tylko nie zostawiaj tych smieci w dołku. zabierz ze soba i gdzies indziej wywal. jak dobra miejscowka (pole) nie bedziesz musial tych samych smieci kopac na następny rok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak chodzisz teraz - Jewerly, czułosc w zależnosci od terenu. na maksa na gladkim może. jedna lub dwie kreski odjęte jak teren nierówny i jak mocno się wzbudza po uderzeniu w twarde grudki, kamyki czy gałązki.
sam wyczujesz jak dłuzej pochodzisz.
no i dobre baterie plus dodatkowy komplet (zapas) na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
Witam
Poszukuje cewki do Garrett ACE 250 innej niż w standardzie. Mam pytanie czy może któryś z użytkowników Garretta ACE 250 testował takie cewki:
1. Detech 15”x12”
2. Detech 13 ultimate coil
3. Detech 15” x 12" wide scan searchcoil
Jak się sprawuje/ą, zastanawiam się którą dokupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam
Jesienią zeszłego roku kupiłem mój pierwszy wykrywacz oczywiście, jaki kupić był wielkim dylematem inwestować w jakiś konkret za ponad 2 tyś czy zaczynać od podstaw za 1 tyś uwzględniając wszystkie za i przeciw padło na Garretta 250 sprzęt za rozsądną cenę i gdybym nie połknął bakcyla zwanego „wykopki” można sprzedać bez znacznej straty. Przyznaje zrobiłem błąd powinienem zainwestować z cewką 11DD a kupiłem ze zwykłą 9 no nic sprzęt w rękę i w teren. Obsługa prosta jak budowa cepa bez żadnych kombinacji instrukcja do dzisiaj leży w pudełku nieczytana teren wypadu stary basen i jedziemy. Baterie 4 paluszki i Start pierwszy dzień około 40 monetek wszystko PRL, ale złapałem już bakcyla będę kopać do końca życia kolejne dni więcej monetek plus ciekawsze fanty. Krótki wypad do lasu i też daje rade monetki rzadziej, ale łapie bez problemu. Moje spostrzeżenia prawie wszystkie monetki leżą na głębokości od 15 do 25 cm naczytałem się, że 250/350 mają problemy z tymi głębokościami nic bardziej mylnego jest ładny sygnał na kolorek nawet z 1/5/10 groszy spokojnie sobie radzi. Oczywiście w miarę jedzenia apetyt rośnie i przyszedł czas na militarkę czytając wiele wypowiedzi miałem wątpliwości, co do jego możliwości pod kątem militarnym, dlatego zainwestowałem w cewkę 13 DD Detecha i w teren po fanty. Totalne zaskoczenie świetne daje rade łuski naboje bagnety i inne nie będę dalej wyszczególniał, co wyskoczyło z ziemi sami rozumiecie żyjemy w państwie z dziwnymi przepisami prawnymi. Podsumowując Garrett ACE 250/350 to bardzo fajny i prosty sprzęt dla początkującego wykopkowi cza daje radę z monetkami i ku mojej wielkiej radości także z militarną mam także możliwość pobiegać z Omegą, 800 ale to sprzęt z innej półki. A ile to kosztowało? ACE 250 używany 450zł + cewka 540zł = 990zł
I tyle pozdrawiam wszystkich początkujących jak i stare wygi
Dasz dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Kolegów po fachu,

mam problem z moim kanarkiem (ACE 250), mianowicie drastycznie spadł jego zasięg. Podejrzewam, że wina leży po stronie cewki (była rozszczelniona, wysuszyłem ją i zalałem silikonem), po kilku mokrych dniach pojawił się w/w problem. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jest możliwość rozebrania samej cewki(wykrywka jest już po gwarancji)? A jeśli nie, to czy cewka od Ace 350 będzie pasować do 250 (znajomy posiada ten model)? Przed zakupem nowej cewki chciałbym się upewnić, że wina leży właśnie po stronie cewki, żeby niepotrzebnie nie wyrzucać kasy w błoto.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Witam wszystkich.
Interesuje mnie sprawa tego trzeciego tonu w 250.
Szlajam się już troszkę z tym kanarkiem i powiem szczerze że ciężko jest mi rozróżnić ten trzeci ton, no chyba że idzie o duże żelastwo. Oczywiście absolutnie nie przeszkadza mi to w poszukiwaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem wykrywacza Garrett ACE 150 w celach hobbystycznych ale interesuje mnie również jego ewentualne praktyczne wykorzystanie w pewnych sytuacjach. Mianowicie planuję wykonanie ogrodzenia wzdłuż miejsca, w którym wg map jest zakopany kabel telefoniczny TP ale nie wiadomo, w którym miejscu dokładnie ten kabel się znajduje. Nigdy dotychczas nie używałem żadnych wykrywaczy i w związku z tym mam pytanie czy ten wykrywacz może być pomocny przy wyszukiwaniu tego typu podziemnych instalacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Witam, posiadam ace 150. Śmigałem dzisiaj na jewelery z czułością 3. Mam takie pytania:
1. O co chodzi jeżeli znalazłem coś, a na wykrywaczu sygnał skacze z IRON do COINS i RINGS?
2. Czasami zdarza się tak, że jest sygnał, ale krótki i pojedyńczy, a gdy ponownie przejadę w tym miejscu i okolicy to nic nie wykrywa. Kopałem takie miejsce, ale była to loteria bo raz coś znalazłem, a raz nic nie było... Czym jest to spowodowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sygnal skacze po skali najczesciej jest to jakiś gruby wiekszych rozmiarów rdzewiuch. Co do drugiego pytania to może poprostu wzbudza się ja posiadam 250 i też czasem tak bywa, możliwe że masz słabo owinięty przewód od cewki i tu jest przyczyna albo poprostu trzeba zminiejszyc czułośc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie