Skocz do zawartości

Wszystko o Garrett Ace 150 i 250.


michal1514

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam,
chciałbym się poradzić. Otóż ostatnio dokupiłem do mojej 250tki większą cewkę, ale jakoś nie zadowala mnie jej wykończenie (zdjęcie w załączniku). Chodzi o pokrycie powłoką ochronną spodu cewki. Standardowa cewka jest równomiernie zalana, a ta większa już nie. To fuszerka nadająca się do reklamacji czy wszystko OK? Sprzedawca zastrzega się, że wszystkie cewki tak wyglądają, ale jakoś to mi nie pasuje.

z góry dzięki za pomoc!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sierac. Nie przejmuj się tym za bardzo. U mnie pokrycie dużej cewki wygląda jeszcze gorzej niż u Ciebie, a mimo to sprzęt działa bez zarzutu. Grunt żeby była szczelna:) Swoją drogą, mogli to jednak staranniej wykonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy cena 883zł za nowego ace250 nie jest zbyt wygórowana?
http://allegro.pl/garrett-ace250-ace-250-najkorzystniej-najtaniej-i2083901865.html
Nie znam się zbytnio na cenach a zamierzam kupić niebawem kanarka.I tu nasuwa się moje pytanie czy kupić używanego za ok. 700zł czy dozbierać do tych 900zl ?? Proszę o pokierowanie mnie na lepszą decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorp92 ja na twoim miejscu kupiłbym nowego. Jeśli Ci nie podejdzie albo będziesz chciał coś lepszego sprzedaż go z niewielką stratą, no a jeżeli kupisz używkę do tego z małą gwarancją to później lipa. Lepiej dozbieraj i do wiosny kupisz sobie nówkę- takie jest moje zdanie. Kupowałem już 250-tkę, później Ace'a i nie brałem nawet pod uwagę używek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

Wiem ze ten temat byl juz poruszany ale niewiem jaki wykrywacz wybrac do 1000zL.z wykrywką chce chodzic po ruinach zamku itp, mialem juz kupywac fishera f2 ale powstrzymałem się od zakupu ,bo pomyslałem ze znajde wykrywke na głebszy zasięg ...

prosze o doradzenie!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie -czy wasze kanarki reagują na ferryt? bo wyczytałem że nie powinny reagować...mój reaguje i to dość znacznie i nie wiem czy go rozbierać i dostroić czy to może rzecz normalna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby nie reagować? Najpierw trzeba sobie zadać pytanie, co to właściwe jest ferryt. Nie chcę tutaj przytaczać definicji cioci W", ale jeśli jest to jakaś odmiana żelaza, to dlaczego miałby nie być wykrywalny przez detektor? I tu także założę się, że wykrywacz wskazuje Ci go jako żelazo. W terenie to raczej także nie będzie przeszkadzać. I nie radzę się zabierać za dostrajanie", bo faktycznie czegoś takiego dla danego materiału dokładnie zrobić nie możemy, a jak się nie wie jak (oczywiście tylko sugeruję) to można łatwo sprzęt rozregulować, a wtedy dopiero będzie lipa :)

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam mam pytanie wiem ze dość laickie ale czy jeśli chodzi się z ace 150 to kopać wszystko czyli żelazo i szlachetne czy odrzucić żelazo bo mianowicie zauważyłem ze mój kanarek gdy jest na all metal to głębiej łapie monety ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli żelazo nie będzie wycięte - to zasięg zwiększy, ale to minimalna różnica. Sygnały graniczne nawet od metali kolorowych mogą być przedstawione jako żelazne, ale różnie to wygląda, w zależności do wykrywacza.

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Witam wszystkich,jestem nowy na forum i zamierzam zacząć przygodę z wykrywaczem,moje pytanie jest takie postanowiłem kupić garreta 250 i czy oprucz monetek da radę tym sprzętem wykryć na przykład bagnet ewentualnie karabin do głebokości ok 50cm lub większej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam mam pytanie chce zaczac przygode ze zbieraniem roznych starych wykopalisk na poczatek zastanawialem sie zeby kupic cos dobrego i nie drogiego (zdecydowalem sie na zakup nowego sprzetu) wybralem miedzy innymi ACE 250 lub BOUNTY HUNTER QUICK SILVER czy te dwa sprzete dobre by byly na poczatek takiej przygody i ktory by byl lepszy, chcial bym zaznaczyc ze interesowaly by mnie wszystkieo rodzaje wykopalisk od malych monet i guzikow do wiekszych cze te sprzety spradza sie do tego ?? prosil bym ewentualnie o wiadomosci na poczte poniewaz nie zawsze mam czas na czytanie forum
pozdrawiam Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dodam kilka słów od siebie odnośnie garret 250. Co prawda dopiero zaczynam przygodę z tym wykrywaczem, i muszę powiedzieć,że jestem mile zaskoczony.Co prawda miałem okazję wybrać się tylko 2 razy na poszukiwania, ale myślę, że na początek i tak nie wypadło źle. Podczas 1 wyprawy byłem troszeczkę rozczarowany ponieważ wydawało mi się, że kanarek wariuje, ale to była tylko i wyłącznie moja wina(złe ustawienia wszystko na max itd.) więc nakopałem się sporo złomu i kapselków po piwie i wódce). Byłem zawiedziony, jednak przed 2 wyprawą zapoznałem się się bardziej z kanarkiem, nauczyłem się go słuchać(może nie jak profesjonalista, ale już potrafiłem rozróżnić odgłos kapselka, monety czy jakiegoś gwoździa). w ustawieniach CUSTOM" zaprogramowałem sobie wszystko to co chciałbym znaleźć, resztę odrzuciłem poprzez dyskryminację. Muszę przyznać, że po tym zabiegu garret zachowywał się wyśmienicie. Kilka monet 20 groszowych z 1972r. na głębokości 15-23max. Znalazłem także dosyć duży element żelaza (pokazywało jak kolor nie wiem dlaczego) na głębokości 40cm. Podsumowując jestem zadowolony z tego wykrywacza, jak dla początkującego za tą cenę b. dobry sprzęt. W poniedziałek wybieram się w okolice starego lotniska, zobaczymy czym obrodzi ziemia. Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem pierwszy wykrywacz upłynął rok na analizowaniu, teoretyzowaniu i pytaniu o sprzęt. Wybór padł na ace150 jako polecany dla początkującego poszukiwacza. Kupiłem go głównie w celu wyzbierania śmieci z podwórka, co miało mi pomóc w odnalezieniu depozytu na większej głębokości przy pomocy mocniejszego/głębszego sprzętu.
Jestem ace150 zwyczajnie rozczarowany i przestrzegam początkujących przed popełnieniem mojego błędu. Jeśli ktoś szuka zabawki dla dziecka to ok. ale jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć i jeszcze znaleźć ciekawsze fanty nie będące owocem przypadku działania ace150 to powinien ten sprzęt omijać z daleka.
Najbardziej odpycha głębokość detekcji. Te opowieści o kopaniu dołów z ace150 należy i trzeba włożyć między bajki, lub przypadki losowe. Realna głębokość detekcji to kilka, góra kilkanaście cm. Chyba ze mamy do czynienia z porządnym kawałem blachy. Po kilku godzinach chodzenia obsługa wykrywacza jest jasna jak ściana w iglo eskimosa. Dyskryminacja dodatkowo skraca zasięg, ale to normalne. Nienormalne jest to, że przy zasięgu w trybie all metal" sięgającym kilkunastu (góra dwudziestu paru) cm, po włączeniu dyskryminacji szukamy fantów na realnej głębokości ok 10cm. W praktyce ogranicza sie to do grzebania w korzeniach traw, a nie w ziemi pod nimi. Zaznaczam że mówię tu o pewnych sygnałach, a nie o popiskiwaniu detektora który coś tam wyłapuje na granicy swoich możliwości, a czego w żaden sposób nie da się już zinterpretować. Nie ma sensu pisać o identyfikacji fantów przez wykrywacz bo jest zabawnie ograniczona i skutkuje kopaniem wszelkiego rodzaju złomu. Kolejna wada to brak pinpointu, co jednak po godzinie kopania nie jest już tak kłopotliwe i można z tym żyć.
Po 8 godzinach z wykrywaczem znalazłem kilka ciekawych rzeczy - 2 monety i alu łyżkę ze Spółdzielni Pracy Elektron". I byłbym może zadowolony gdyby nie to, że zaproszony przeze mnie poszukiwacz z wykrywaczem marki x" (półka cenowa allegro ok. 1500zł),zaczął chodzić po moim 5ha polu, na którym ace milczał jak zaklęty (!) i kopał niemal seryjnie fanty. Różnica w głębokości była oczywista bez specjalnych pomiarów. Tu nadarzyła się też okazja do sprawdzenia działania mojego ace150 bo ów poszukiwacz na moją prośbę przywiózł ze sobą identyczny egzemplarz. Różnic w działaniu nie stwierdziłem żadnych.
A więc zanim drogi adepcie sztuki poszukiwawczej zakupisz jakikolwiek wykrywacz, spróbuj go najpierw pożyczyć i sprawdzić w terenie.
Ja po kilkudniowej zabawie stanąłem przed dylematem co kupić po ace150 ;) Zdrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie