Skocz do zawartości

Sherman do kupienia


wojtekA

Rekomendowane odpowiedzi

A do czego nam ten model shermana ? Wóz w wersji z armatą M1A1 HVSS nie był używany przez polskie oddziały. W II Korpusie i owszem trafiały się modele z horyzontalnymi wózkami jezdnymi, ale zdaje się, że montowane do wersji M4 i do tego z haubicami 105 mm. Tak piękny egzemplarz, ale dla Rosjan albo USMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba więc rozpuścić wici i poszukać takiego co nam w Polsce będzie pasować.
Oczywiście, raczej nie znajdziemy w necie, bo prawdziwe rarytasy załatwia się bezpośrednio w światku kolekcjonerów takich pojazdów. Oni tam najlepiej i z wyprzedzeniem wiedzą kto i co chce cennego upłynnić.Do netu trafiają raczej ochłapy, albo wyraźnie przewartościowane okazy...

A oryginalnego Shermana wciąż nam brakuje.Niby taki popularny, że prawie każdym militarnym muzeum na świecie jakiś stoi, ale w PL nieobecny ;-((
Co prawda, quasishermanowy Grizzy z MWP to unikat, Jackson z Żagania dużo rzadziej spotykany niż Sherman, ale oba mają tą samą wadę.Polski żołnierz na nich nie walczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej Braci Kęszyckich wzbogaciło się o niezwykle cenne, zakupione poza granicami kraju, historyczne pojazdy, m.in.: czołg Sherman, Comet oraz Stuart. Jednym z ciekawszych eksponatów jest legendarna armata „Long Tom”."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak lepiej jest mieć coś co może pokazać na czym jeździli nasi chłopcy,nawet jeśli nie jest to dokładnie tan sam model.Mam już dość oglądania T-34.Już niedługo do życia powrócą 7tp , 2 c2p, vickers,i wiele innych.Życzę aby ich odbudowa szła sprawnie i bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha przy okazji dowiedzieliśmy się co nowego w pancerach.Panowie konkurencja musi być,jest wtedy zdrowo.A teraz do tematu oferta moja jest aktualna i na tym się nie skończy,jest jedno ale nie dotyczy prywatnych kolekcji.Moje pieniądze dam mojemu państwu.Kogo stać i chce popieram ale politycznie.Szanowni Koledzy uważam że nie ma co odkrywać hameryki,a czas nareszcie zacząć rozmawiać o pieniądzach.Tych moich też, chciałbym aby było w naszym kraju jak najwięcej zabytków,ponieważ zarabiam więcej niż wydaję troszkę mi zostaje.Te troszkę gotowy jestem dać komuś kto się podejmie zrealizować to co ja chcę.Ja nie chcę aby ten ktoś pracował społecznie.Ja mu jestem gotów zapłacić.Ja czekam i szukam kogoś kto na mnie zarobi.Dobrych naście lat temu pewna firma spełniła moje zachcianki i zarobiła na mnie pieniądze ja dostałem od niejwydawnictwa In Action.ta firma nazywała się Feniks książki dla modelarzy.Jest na tym forum Pan którego z tą firmą kojarzę.I w tym miejscu chciałem mu podziękować.Panowie po co to piszę przebywając tych parę lat poza granicami,człowiek nareszcie rozumie że jak chce to jest to możliwe i stać nas dużo.Bo 10.000 ludzi x10 zł to 100.ooo zł dla osoby prywatnej to nie mały wydatek wiecie: żona, dzieci,dom,wczasy.Jest pewien problem jak znależć te 10.000.To proste trzeba im coś zaoferować a co? Mój Boże czasem niewiele trzeba poprosić po prostu napisać/Stowarzyszenie Przyj Muz oręża polskiego w X zwraca się z prośbą do wszystkich omwsparcie naszej inicjatywy zakupu samolotu-czołgu-armaty.Stworzyła nam sie okazja zakupu tegoż sprzętu po okazyjnej cenie kwota którą zebraliśmy nie jest wystarczająca i dlatego prosimy jak powyżej kontaktCzy kwotę zbierzecie nie wiem na pewno nie stracicie bo chociaż pokażecie że coś usiłujecie zrobić.Tak się to tutaj robi i nikt się tego nie wstydzi przecież wy tego czołgu samolotu nie zamkniecie w domu,jak prywatni kolekcjonerzy,którzy mają prawo to zrobić bo to jest ich własność jak samochód lodówka i telewizor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ciekawe, czy te tanki dotarły już na PanzerFarm ?
Czy były prezentowane na tej wystawie OLDTIMER MILITARIS i czy w ogóle ta wystawa sie odbyła ?
Bo na stronie wwww żadnej info...
http://www.oldtimermilitaris.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=1&Itemid=110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
Dzisiaj koło 17.00 widziałem w Dąbrowie Górniczej koło 'Reala', Shermana na lawecie podróżującego w nieznanym kierunku. Byłem przejazdem i o mało się z wrażenia nie rozbiłem z wrażenia. Czy koledzy wiedzą dokąd podróżował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go dosłownie kilka sekund powodując jednocześnie zagrożenie w ruchu drogowym, a to dla mnie za mało żeby rozróżnić wersję Shermana. W każdym razie miał krótką lufę, więc to musiała być jakaś wczesna wersja, kamuflaż też w kolorze bardziej szarym co potwierdzałoby wersję Draco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie