Skocz do zawartości

Polish Army Soldier Kurwa Dupa


arturborat

Rekomendowane odpowiedzi

Już parę razy w różnych miejscach mignęła mi historyjka, na którą ponownie natknąłem się na tej stronie:

http://tdudkowski.jogger.pl/kategoria/ogolne/

Przypomina mi to historię o nagrobku z II Wojny Światowej. Gdzieś w Afryce przy ruinach dawnego szpitala polowego jest niewielki cmentarz zmarłych tam żołnierzy. Pewien Polak musiał podawać dane osobowe w malignie lub zidentyfikowano go według najczęściej używanych słów. W ten sposób do dokumentów i później na nagrobek trafiły brzmiące zgrabnie dla Afrykanów dane osobowe:

Polish Army Soldier
Kurwa Dupa"

Czy jest to opowiastka zmyślona, rodzaj urban legend", czy taki nagrobek faktycznie ktoś wiedział lub zna jego zdjęcie?
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to fakt autentyczny. Ja czytałem o tym duży artykuł w jakiejś gazecie kilka lat temu, gdzie było zamieszczone zdjęcie tego nagrobka / nie mogę niestety przypomniec sobie nazwy gazety/ dotyczacy grobów polskich na jakie napotykają polscy turyści w północnej Afryce/.
O ile sobie przypominam, w grobie tym leży polski żołnierz, kierowca ciężarówki która uległa wypadkowi drogowemu. Polak nie miał przy sobie żadnych dokumentów i nikt go nie znał/ byc może jego jednostka stacjonowała gdzie indziej/. W szpitalu jak umierał, personel dopytywał się go po angielsku o imię i nazwisko a on jęczał tylko ku..a, dupa" co chyba oznaczało, że bardzo cierpi . Po jego śmierci właśnie tak napisano na jego nagrobku sądząc, że to jego dane. Dlaczego nie ustalono jego własciwych danych nie wiadomo.
Ostatnio szukałem tego artykułu w sieci ale nie mogę znaleśc.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Czy to East african military lab... serice" to jednostka ?
Szkoda rodaka (że zostało zapomniane jego prawdziwe imię i nazwisko) choć pewnie gdziekolwiek się teraz znajduje ma niezły ubaw z pomyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie się tak nie podniecają, bo czytając was można odnieś wrażenie że Polacy to faktycznie durnie i nieuki...


Na nagrobku wszystko jest napisane:
Pochowany jest tam szeregowiec (private) - indeks TML/19199(?) - z East African Military Labour Service, który nazywał się: Kurwa Dupa.

EAMLS była paramilitarną formacją roboczą, podobną do niemieckiego RAD, czy polskiego OHP, działającą na terenie Brytyjskiej Afryki Wschodniej (obecnie Kenii). Werbowani do niej byli rdzenni mieszkańcy tej kolonii. Europejczycy stanowili tam wyłącznie kadrę - nie było szeregowców europejczyków w EAMLS!

A co do tego, co was tak bardzo bawi:
Słowo Kurwa" (wymowa: Kuh-WAH) jest w języku suahili imieniem męskim i oznacza: drugi z dwóch. Słowo Dupa" (wymowa: du-PAH) w suahili oznacza: przekraczać, przeskakiwać, przepychać.


Nie wiedzieliście??? A od czego macie Internet, odkrywcy"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przekopiował tekst i zdjęcia z tego tematu i na demotywatory wrzucił bez podania autora lub chociaż źródła? Przyznawać się ;)
http://demotywatory.pl/2723590/Zamiast-tworzyc-demota-z-nagietej-historii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie