Skocz do zawartości

Rocznica bombardowań Drezna: Przyjdzie 8 tysięcy neonazistów"


Rekomendowane odpowiedzi

Rocznica bombardowań Drezna: Przyjdzie 8 tysięcy neonazistów"

Blisko osiem tysięcy neonazistów weźmie udział w planowanej na sobotę demonstracji w Dreźnie w związku z 65. rocznicą bombardowania miasta przez aliantów w 1945 r. - zapowiadają organizatorzy. Ulicami Drezna przejdą również wielotysięczne kontrdemonstracje, a mieszkańcy miasta utworzą łańcuch ludzkich rąk dla upamiętnienia ofiar nalotów oraz zbrodni hitlerowskich.

Władze obawiają się zamieszek. W stan gotowości postawiono 4000 policjantów.

Niemieccy neonaziści od lat wykorzystują rocznicę bombardowania Drezna w nocy z 13 na 14 lutego 1945 r. do propagowania swojej ideologii i rewizjonizmu historycznego.

Ich głównym celem jest relatywizacja niemieckiej odpowiedzialności za zbrodnie i zniszczenia II wojny światowej oraz zrzucenie winy na aliantów. Dywanowe naloty lotnictwa amerykańskiego i brytyjskiego na niemieckie miasta opisują jako ombowy holokaust", przeprowadzony przez aliantów.

W wyniku nalotów na Drezno nocą z 13 na 14 lutego 1945 r. zniszczona została zabytkowa barokowa starówka, a zabudowania na powierzchni 12 km kw zostały zrównane z ziemią.

Historycy przez wiele lat spierali się o liczbę ofiar bombardowań. Dwa lata temu powołany przez władze panel ustalił, że w nalotach zginęło nie więcej niż 25 tysięcy ludzi. Wcześniejsze szacunkowe oceny mówiły nawet o ponad stu tysiącach zabitych.

W Saksonii, której stolicą jest Drezno, szczególnie silna jest neonazistowska Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (NPD). Wprowadziła ona swych posłów do parlamentu landu, choć jest izolowana przez pozostałe siły polityczne.

Udział w sobotniej manifestacji zapowiadają też członkowie neofaszystowskich ruchów z zagranicy, w tym ze Szwecji, Francji, Węgier i Słowacji.

Jeden z organizatorów demonstracji Kai Pfuerstinger z Młodego Ziomkostwa Niemiec Wschodnich (JLO) nie wyklucza, że dojdzie do incydentów, ale nie poczuwa się do odpowiedzialności za ewentualne zajścia. Wiadomo, że próbuje się przemycić do naszych szeregów prowokatorów z zewnątrz, którzy wywołują niepokoje" - powiedział, cytowany w internetowym wydaniu tygodnika Der Spiegel".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7556455,Rocznica_bombardowan_Drezna___Przyjdzie_8_tysiecy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczona starówka-no tak jak wredni alianci zniszczyli im starówkę to niedziwne ze niemiaszki maja uraz. Pewnie była piękna a tu wredni alianci nie wiedzieć czemu zrobili coś tak strasznego! Dlaczego świat nie grzmi o tej strasznej tragedii biednego narodu niemieckiego. Delikatnie rzecz ujmując: SZLAK MNIE TRAFIA JAK CZYTAM COŚ TAKIEGO!!!!!! Czy im sie juz totalnie we łbach popierniczyło?!?!?!?
Stedke-Haemorrhage --po nawozie z takich debili pewnie drzewka by zwiedly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech od dawna panuje niż demograficzny a na potęgę mnożą się imigranci. W dodadtku poziom umysłowy, moralny i patriotyczny młodych Niemców pozostawia wiele do życzenia. Jak dotąd okazami najgłupszego okresu przejściowego" w rozwoju człowieka byli dla mnie nasi gimnazjaliści (znam temat, bo większość moich znajomych pracuje w szkole), do czasu, aż nie zobaczyłem niemieckich nastolatków - nasi gimnazjaliści to przy nich jednostki wybitne, moralnie i intelektualnie, uwierzcie. Moim zdaniem, dziadek Adolf nie miałby teraz z kim ruszyć na wojnę, chyba, że z batalionami hiwisów spośród niemieckich mniejszości" narodowych. Z drugiej strony mamy niemieckich eo", którzy zamiast uczyć się, pracować i robić aryjskie dzieci, wolą za otrzymany zasiłek (niemały, można na nim w Niemczech dostatnio żyć) kupić glany, piwo i tęsknić za dziadkiem Adolfem. Już dawno w Niemczech poszukuje się inżynierów z innych krajów, podobnie jest z lekarzami. Do kryzysu i zapaści nadal im daleko, nawet w tym stanie i tak Niemcy są potęgą gospodarczą, niemniej jednak miałbym pewne obawy, czy okazaliby się tak jednolitym i silnym narodem jak 70 lat temu. Prywatnie mam nadzieję, że nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poziom umysłowy obywateli odgrywa chyba najmniejszą rolę,liczy się tylko silny przywódca.Poza tym mniej inteligentnymi ludzmi łatwiej kierować,zanim by się zorientowali byliby pod Moskwą.Polacy którzy otrzymali niemieckie obywatelstwo(a jest ich sporo) są bardziej iemieccy" niż sami Niemcy,może z innymi mniejszościami jest podobnie.Wniosek: możliwe że Niemcy nadal są potęgą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo racji, gral, miałbym tylko wątpliwości co do zamieszkującej Europę Zachodnią (liczna grupa równiez w Niemczech)ludności islamskiej, w kwestii ich asymilacji i utożsamiania z krajami, w których żyją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy nie nerwowo,jak będą się chcieli spotkać,to się spotkają,no problem,Aha w BNP /faszysci UK/jest pierwszy hindus/ Sikh/Może i w niemczech przyjmą Turków i po problemie,a okazja każda jest dobra na spotkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nadal nie wiadomo czy w angielskiej wersji czy w niemieckiej jest więcej szpionów i agentów służ specjalnych.

Co do BNP kłania się choćby zejście I.Stuarta Donaldsona.

W wersji zza Odry sławny" jest wyrok Trybunały Konstytucyjnego, z sentencji którego wynika że spora część działań NPD była prowokowana przez funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja bym ich zachęcał aby obchodzili rocznicę bombardowań,Drezna,Hamburga Lubeki i innych miast.Dlaczego,bo rośnie młode pokolenie które nie pamięta tego i było by dobrze aby sobie przypominali że jak znów ,,Oczaruje ich nowy Adolf wiedzieli,co ich czeka,bombardowanie,rozstrzeliwanie i wygnanie,,Może to trochę dziwne ale ten nowy nazizm ma pewien pozytywny wpływ naNiemcy.Odkopuje demona czasu,tego Glorii ale i tego Hańby Bezwarunkowej Kapitulacji.Czy mam rację nie wiem ale tak myślę.Na koniec ja jestem Za.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie